5 סוגים מדהימים של מנגנוני לכידה שצמחים טורפים משתמשים בהם כדי לשרוד

בעוד שכל הצמחים הטורפים משתמשים בשיטת המשיכה, הפיתוי והמלכודת, הכרת מנגנוני הלכידה שלהם וסוגי הצמחים המשתמשים במנגנון כזה יעזור לך לקבוע איזה צמח מתאים לגינה שלך. המידע להלן יתבסס על סוגי הצמחים ואיזה צמח משתמש במנגנונים ספציפיים.

מנגנון לכידת נייר זבוב

השימוש במלכודת דביקה טבעית או דמוית דבק נפוץ לצמחי חמאה ודג שמש. צמחים טורפים המשתמשים במנגנון לכידה מסוג זה יכולים ללכוד חרקים קטנים יותר כמו זבובים, ימוני פטריות וכדומה. צמחים אלה מפרישים את הדבק הדביק מאוד דרך בלוטות הרירי שלהם (לפעמים הם קצרים מאוד כמו זה של עצי החמאה ולפעמים בלוטות ארוכות יותר כמו זה של טללי השמש) ואז לוכדים חרקים קטנים יותר כדי שיאכלו אותם.

מלכודת מהמורות

פופולריים לסוגי מלכודות אלו בצמחים טורפים הם צמחי הכד. כדים של הצמחים יכולים ללכוד אורגניזמים קטנים וגדולים יותר (גדולים כמו חולדות ומכרסמים). צמח טורף פסיבי זה לוכד למעשה את הטרף שלו כאשר טרפים אלה חמקו דרך הצמחים הנפתחים אל החדר שלו. החדר של צמח הכד מלא באנזימים חומציים לצורכי עיכול.

מנגנון מלכודת הצמד

מלכודת זבובים ונוס והצמח טורף גלגל המים הם שתי הדוגמאות הטובות ביותר למנגנון הלכידה הזה. צמחים אלה, כאשר הם מופעלים על ידי נוכחותם של חרקים קטנים על העלים דמויי המהדק שלהם, נסגרים תוך שבריר שנייה ולכדים את טרפם לעיכול. בניגוד לשאר סוגי המלכודות בצמחים טורפים, מלכודת הצמד היא תגובה פתאומית מצד הצמח ללכוד את הטרף שלו ולשמור על הטרף במשך ימים עד שהוא מתעכל במלואו.

מלכודת סיר לובסטר

המשותף לצמחים טורפים מים, מנגנון לכידת עציצי לובסטר מאפשר לטרף להיכנס בקלות למערכת הצמחים כלומר עלה אך יציאתו קשה מאוד. לצמחים אלה יש שורשים ועלים המופנים לכיוון מסוים, מה שמאפשר לטרף שלהם לכוד בקלות. בדרך כלל, צמחי חולץ פקקים ומיני ג'נליזה משתמשים בשיטה זו.

טורפים גבוליים

לטורפים הגבוליים יש כמעט את אותם מנגנוני לכידה כמו הצמחים הטורפים, אבל הם רק נהנים לספיגת החומרים המזינים מהחרקים הלכודים אבל לא ממש אוכלים את הטרף הכלוא הזה. חלק מהצמחים המשתמשים במנגנון כזה הם ה catopsis barteroniana, roridula ו-Ibicella lutea.

ניתן לזהות בקלות את סוג הצמחים הטורפים לפי סוגי המלכודות בצמחים הטורפים. מכיוון שהיו 5 סוגים של מנגנון לכידה, כל סוג אומר בבירור על סוג הצמח שיש לך בגינה שלך.Source by Nigel Schulze

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x