5 יתרונות של תמצית דשן אצות לצמחים

דשן אצות נמצא ברשימת הדשנים האורגניים. הם מיוצרים כאשר אצות צמחיות ימיות מעובדות כחומרי הגלם העיקריים. כמו כן, המרכיב העיקרי הוא החומר האורגני המתקבל מאצות. במאמר זה, אנו הולכים לשפוך מעט אור על היתרונות של דשן תמצית אצות לצמחים. המשך לקרוא למידע נוסף.

1. עשיר בתזונה

ראשית, לדשן מסוג זה יש הרבה חומר אורגני נטול חנקן, המכיל עד 40 סוגים של מינרלים. הם כוללים הרבה ויטמינים, יוד, אבץ, ברזל, מגנזיום, סידן ואשלגן.

מלבד זאת, הוא עשיר בחומצה אלגינית, שהיא חומצת שומן בלתי רוויה שיכולה לווסת את צמיחת הצמחים ולהגביר את ייצור הגורמים הפעילים בהרבה צמחים. חוץ מזה, חומרים מזינים אלה יכולים לסייע בשמירה על האיזון של יסודות אנדוגניים שונים.

2. קליטה קלה

בדשן אצות החומרים הפעילים הופכים לפעילים רק כאשר טופלו. לאחר המריחה הם נספגים בצמחים תוך שעתיים עד שלוש שעות. מלבד זאת, הם סופגים את החומרים המזינים הרבה יותר מהר.

לדוגמה, חומצה אלגינית יכולה להפחית את מתח פני המים ויוצרת עורך דין של סרט על פני הצמח. מלבד זאת, הוא יכול להגביר את אזור המגע, המאפשר למים להיכנס לתאי העלים והגבעולים הרבה יותר מהר. לכן, צמחים יכולים לספוג חומרים מזינים בקלות רבה יותר.

3. שיפור הקרקע

חשוב לזכור שתמצית דשן אצות היא סוג של מנגנון ביולוגי טבעי שעובד עם המערכת האקולוגית של צמחים ואדמה. מלבד זאת, הוא יכול לסייע בשיפור החומר האורגני באדמה. מה שקורה הוא שהוא מפעיל מגוון רחב של מיקרואורגניזמים בקרקע.

הדבר הטוב הוא שמיקרואורגניזמים אלה עשויים לתפקד בדיוק כמו זרזים בכל הנוגע למחזור של מטבוליטים או צמחים וחיידקים. כתוצאה מכך, תהליך זה יכול להגביר את האפקטיביות הביולוגית של הקרקע.

4. הפעלת החומר האורגני של הקרקע

הדבר הטוב הוא שדשן אצות עשוי להגביר חומר אורגני בקרקע באמצעות צמחים או אדמה. מלבד זאת, הוא עשוי להפעיל הרבה מיקרואורגניזמים טובים הנמצאים באדמה. הדבר הטוב הוא שהמיקרואורגניזמים האלה עובדים כמו זרזים ומשפרים את זרימת המטבוליטים. וכל זה עשוי לסייע בהגברת היעילות הביולוגית של הקרקע.

חשוב לציין כי מטבוליטים של צמחים עשויים לסייע לצמחים לקבל הרבה יותר חומרים מזינים. מלבד זאת, מערכת הקלציה שנוצרת על ידי חומצה הומית ופוליסכרידים של אצות עשויה לסייע לשחרר הרבה חומרים מזינים לאט ולהגביר את יעילות הדשן.

5. לא רעיל

מכיוון שחומר הגלם לדשן אצות מתקבל מאצות טבעיות, הוא מהווה בחירה מצוינת לצמחים יבשתיים. כמו כן, הוא אינו רעיל ואינו גורם נזק לבעלי חיים או לבני אדם. בנוסף, הוא אינו מייצר זיהום בסביבה.

אם אתם מחפשים לייצר ירקות לא מזיקים, אנו ממליצים לכם לבחור בדשן האיכותי הזה.Source by Shalini M

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x