10 עובדות המים הנחלתיות שאתה צריך לדעת

מים רקפת מכונה ביולוגית Ludwigia spp. הוא צמח עשבוני, יליד מרכז ודרום אמריקה. ניתן למצוא אותו בעיקר בתעלות הרטובות והביצות המקבלות הרבה שמש. אפשר לזהות אותו באגמים רדודים, על פני בריכות ובנחלים זורמים לאט. הצמח עשוי עלים עגולים, אליפטיים או בצורת ביצה עם שוליים. העלים בוהקים בצבע ירוק תוסס על המשטח העליון בעוד שעירים מעט בצד התחתון. הם מסודרים לסירוגין על כל הגבעול.

בצפון אמריקה הוא סווג כפולשני מכיוון שהוא תופס ביצות ומעכב את צמיחתם של מינים מקומיים. תהיתם פעם איך הוא קיבל את שמו? פרחי הנחלנית הזו דומים לפרחי נר הלילה וכך הוא קיבל את שמו. מאיר עיניים! הלא כן? בדוק כמה עובדות מעניינות אחרות אודות רקפת מים להלן.

1. פריחת רקפת מים בדרך כלל בין חודש יוני לאוקטובר. מכיוון שמדובר בצמח רב שנתי, אורך חייו הוא יותר משנתיים. במהלך תקופה זו הם משמשים כמקור עשיר של צוף ואבקה. כתוצאה מכך, זבובים ודבורים נמשכים לצמח זה וכתוצאה מכך האבקה נוספת שלו.

2. הצמח מייצר באופן טבעי פרחים בצבע צהוב (ממש כמו זה של נר הלילה הנפוץ) הצומחים מצירי העלים. פרח זה מכיל את שני אברי הרבייה.

3. גזע זקוף אדום-ירוק של רקפת מים יכול להגיע לגובה של עד 10 מטרים. כ- 33% מהגבעול מרחף מעל פני המים ומכסה שטח גדול עם מחצלות צפות צפופות. הם מסוגלים לכסות אזורים צפופים כל כך מכיוון שהם מתרבים דרך שברים שבורים, קני שורש, זרעים ורצים.

4. הפרי של צמח זה הנישא במים מורכב מכמוסה גלילית מלאה זרעים רבים. ציפורים וברווזים מימיים אוהבים ללעוס על הזרע הזה.

5. מיני צמחים 'פולשניים' אלה משמשים מחסה לצפרדעים וחרקים ימיים.

6. היתרון העיקרי של רקפת מים הוא בכך שיש בכוחו לסלק אמוניה וחנקת מוגזמים הקיימים באדמה או במים.

7. צמח זה מסוגל לחסל את מתחריו בגלל יכולתו למנוע צמיחה של חיידקים, אצות וצמחים. אז, האזור החדש שנכבש נשאר כמעט ברור ותוכלו לזהות רק צמח אחד באזור, כלומר, רקפת מים.

8. בשל נוכחותו הצפופה, הצמח מסוגל לשנות את איכות המים. יש לו פוטנציאל לשנות את המערכת האקולוגית הטבעית ולהפחית את רמות החמצן.

9. המינים הפולשים הבלתי רצויים אחראים גם להביא לשינוי בכמות הסולפטים, החנקות והפוספטים הקיימים במים.

10. כאשר אתה רואה מושבה של רקפת מים, בוודאי חווית שינוי בתנועה הרגילה של הדגים ודפוס קינון שונה של הציפורים.

עובדת בונוס: בשל היווצרות המחצלת הצפופה, הם סותמים נתיבי מים ויכולים לגרום גם להצפות. כתוצאה מכך הוא מגדל יתושים הגורמים להפצת מחלות.Source by Peter Van Smith

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x