10 דרכים להציל את הטבע

אמך תמיד סלחנית, אך אל תקחי אותה כמובנת מאליה. אם אתה מבצע מאה פשעים היא עלולה לזרוק אותך. אותו דבר לגבי אמא טבע. היא כבר לא מוכנה לקבל עוד זוועה אנושית.

אמא טבע הפגינה את כעסה בדרכים שונות כמו התחממות כדור הארץ, שינויי אקלים, שיטפונות ובצורות, התפרצויות עננים ומחסור במים, רעידות אדמה ועוד רבות בהיקפים מגוונים. בני אדם, אנוכיים כתמיד בדרכיהם, אינם מצליחים להבין או אינם רוצים להבין.

זיהום הוא הגורם העיקרי לזעם הטבע מאז המהפכה התעשייתית לפני מאתיים שנה. הודות לשריפת דלק מאובנים כמו של פחם, נפט וגז טבעי במפעלים גדולים, עיור כבד המוביל לתנועת רכבים אדירה, השמדה מתמדת של ירק ומשאבי טבע, מסחור של יערות ופארקים ושרשרת שטויות כזו שאמא שלנו מתנשפת לנשימה.

כעת, בניסיון לחשוב על הצלת הטבע, עלינו להבין את היסודות. ראשית, שכבת האוזון המגנה עלינו מפני קרני השמש המזיקות. הגז הזה מועיל אם הוא שוכן בסטרטוספירה, אם הוא יורד לפני השטח של כדור הארץ הוא מתחיל להוסיף להתחממות הגלובלית. גזים כימיים וזיהום פוגעים בשכבת האוזון עד כדי חשש.

שנית, גזי החממה. אם גזים אלה נשארים ברמה נורמלית כדור הארץ נשמר חם בנוחות לכל התושבים. אבל פליטת החממות המוגברת הנגרמת כתוצאה מפעילות אנושית מוגזמת אינה נורמלית והיא מובילה להתחממות לא תקינה עם תוצאות גבוהות יותר בים, יותר גשמים ושיטפונות ובצורות קשות. רוב גזי החממה המזיקים הללו פוגעים בשכבת האוזון.

שלישית, ההתחממות הגלובלית הנובעת מתערובת האוזון הפגוע ואפקט החממה המשופר. התכה של קרחונים בעקבותיה מובילה לתנודות באקלים ובאסונות טבע. מלבד זאת, אם יתאפשר למזהמים כאלה לחורר את האוזון יהיו 19 מיליון מקרים נוספים של סרטן ועוד 129 מיליון מקרים של קטרקט בעיניים, מזהירים מדענים.

לבסוף, עתודתנו המדלדל של משאבי טבע יקרים כמו מים, חיות בר, עולם ימי וכמובן עצים ויערות. צמחים ירוקים אידיאליים לספיגת גזים מזיקים וכיסוי ירוק תורם ישירות למאזן האקולוגי של אמא טבע.

בעזרת הידע הבסיסי הזה נוכל כעת לפרט את עשר הדרכים להציל את כוכב הלכת שלנו-המקום היחיד ביקום האינסופי בו אנו עדיין יכולים לחיות באושר.

עצי אהבה: הקפידו תמיד על נטיעת עצים בין אם מדובר בקמפוס היישוב או החברה שלכם או אפילו בסלון שלכם. יזום וארגן קמפיינים לנטיעת עצים עם חבריך לתושבים.

אוהב חיות: תנו לבעלי החיים להיות חלק מבית הגידול הטבעי או מהטבע. לעולם אל תקנה או תאכל חיות אקזוטיות בסכנת הכחדה או להתנשא על מוצרים העשויים מחלקי בעלי חיים.

אוהב את שלושת ה-R: עליך להכניס את המנטרה למיחזור הלב ולשימוש חוזר. צמצם את הדרישות שלך בדיוק למה שאתה צריך. זה יגרום להפחתת האשפה והפעולה המשולבת שלך יכולה להקל על הרשויות העירוניות להיפטר מהזבל. אתה אולי יודע שהאשפה שלך כשהיא נשברת לחתיכות מייצרת גזי חממה מזיקים. שימוש חוזר בכל הפריטים שעדיין עובדים או ניתנים לתיקון. מחזר את כל המוצרים כמו עיתונים, פריטי פלסטיק וזכוכית ופריטים על ידי מכירתם בחצר הגרוטאות הסמוכה.

השליכו את האשפה כראוי: נסה להפריד את הפסולת האורגנית שלך מפסולת שאינה מתכלה אחרת. אתה יכול לקבל בור קומפוסט אולי בגינה או במרפסת האחורית שלך כדי להפקיד את כל הפסולת האורגנית שלך ולבסוף להפוך אותו לדשן שאת התועלת שלו היית יודע בקרוב. לעולם אל תיתן לפסולת שלך להריח רע, כי פסולת המריחה ריח משמעה שחרור גזי חממה לאוויר.

להיות חקלאי: אל תפחד. זה לא כל כך קשה. אתה יכול לעשות את זה בחצר האחורית שלך או אפילו במרפסת שלך באישור או בשיתוף של השכנים שלך. מלבד צמחים ופרחים אתה יכול גם להתחיל לטפח ירקות שעבורם דשן הקומפוסט שלך יהיה שימושי מאוד. זכור, פרקטיקות כאלה אינן עוד חידושים.

היצמד למוצרים מקומיים: קבל את כל המוצרים הדרושים מהיישוב שלך ככל האפשר. זה ימנע הובלה ואריזה אשר בתורם תתרום לצריבה פחותה של אנרגיה ובכך תמנע שחרור גזים מזיקים.

זהה את המעשים המזהמים שלך: חלק מהדברים שאתה משתמש בהם יכולים להיות גורמים מזהמים. המכונית, המקרר, מפוחי הקצף, המטפים ואחרים מזהמים את הסביבה אם משתמשים בהם יתר על המידה. אז היו מתונים בשימוש בהם.

אל תהיה זורק: לעולם אל תתמכר לזרוק דברים מהחלונות או מהמרפסות שלך. זה יכול לכלול כל דבר החל מחלקי אשפה ועד למוצרים מדעיים שבורים כמו מדחומים, ברומטרים ואחרים המכילים כספית. כספית היא רעילה וכל כך מזיקה.

מטלות הבית: תמיד היו מסורים למטלות הבית היקרות שלכם. מנע בזבוז מים, חסוך בחשמל במידת האפשר, אל תשרף פלסטיק או פסולת, אל תשתמש בשקיות ניילון צבעוניות שכבר אסורות במדינות רבות, לך לשוק המקומי עם שקית הבד הרגילה שלך וכן הלאה. תן דוגמאות ובהחלט יהיו לך עוקבים.

היו מודעים והפיצו מודעות: היו חלק מכל הקמפיינים הקהילתיים להגנה על הסביבה בחברה, ביישוב ובעיר שלכם. להתנגד לכל ניסיון לבנות בניינים או סופרמרקטים בשטח ציבורי או בפארקים. התנגד לכל ניסיון לכרות עצים או להתגלח מגבעות. התנגד לרשלנות של אחרים גם אם הוא השכן או החבר הטוב ביותר שלך. עקוב אחר כנסים בינלאומיים בנושא כללי פליטת חממות וסוגיות סביבתיות אחרות ושתף את הידע שלך עם אחרים.

אם כולנו נשלב ידיים, עדיין נוכל להציל את הטבע ואת כוכב האם שלנו.Source by Chinmay Chakravarty

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x