תכנון הרפתקת גלישה בטוחה

גלישה היא אחד מענפי הספורט הימיים הפופולריים ביותר במדינות עם חופים נרחבים ומפותחים. אנשים שאוהבים לגלוש היו עוברים תחילה הכשרה מתאימה. עם זאת, לאור האירועים האחרונים באוסטרליה, בהם מת גולש יפני בן 41 כתוצאה מהתקפת כריש, חיוני שאפילו גולשים מומחים יהיו ערניים ויפעלו על פי כמה טיפים לבטיחותם.

דבר ראשון, אל תצאו להרפתקת גלישה אלא אם כן אתם יודעים לשחות. זה לא רק חשוב לדעת "איך" לשחות, אלא גם חשוב לא פחות לפתח את הסיבולת שלך לשחייה. צריך להיות שחיין מתאמן היטב, מכיוון ששחייה מפתחת שרירים חזקים באופן קבוע. יש צורך להיות בעוצמה מלאה בגלישה מכיוון שנדרשים לשחות לעיתים קרובות לאחר איבוד שיווי משקל בזמן הגלישה (זה נפוץ מאוד, במיוחד אצל מתחילים). רצוי לא לשחות נגד הזרם. טיפ למניעת פציעות צוואר הוא לא לצלול למים בראש, אלא ליפול שטוח ולהשתמש בידיים המושטות כדי לזהות מכשולים.

שנית, הלך הרוח שלך הוא בעל חשיבות עליונה. צריך להבין שקל להיסחף, לא רק על ידי הגלים, אלא גם על ידי הרצון שלך להרשים את החברים שלך או בגלל שאולי אתה מרגיש מאוד נרגש. תהנה, אבל זכור שהבטיחות קודמת לכל. ודא שאתה לא בוחר לרכוב על גלים שגדולים מעוצמתך.

תזמון הוא גורם חשוב בתכנון הרפתקת הגלישה שלך. הימנע מלגלוש מיד לאחר עלות השחר ובלילה, מכיוון שאלו הזמנים שבהם ידוע כי הכרישים מאכילים וצדים. בחירת הבגדים שלך היא גם חלק בסיסי בתכנון. מאמינים שבגדים בהירים ומנוגדים מאוד כמו גם תכשיטים מבריקים מושכים כרישים, אז העדיפו להתלבש פחות צבעוני ובהחלט לא במערך נוצץ.

עדיף לנקוט באמצעי זהירות מסוימים לפני היציאה מהבית. צפו בעדכון מזג האוויר כדי לוודא שלא חזו סופה ימית ובדקו גם אם הגאות גבוהה או נמוכה. יתר על כן, אל תצאו לגלוש אם ראו כריש באותו היום המסוים.

פעם בחוף, שחק את התפקיד של צופה. שימו לב למזג האוויר ולכיוון הרוח. התבונן היכן מתנפצים הגלים ולמד גם אחרים גולשים באותו זמן, כדי לאמוד את דפוס הסחיפות, כמו גם כמה ומתי לחתור.

לבסוף, הקפד לקחת איתך חברים, ולהישאר קרוב למדי בעת הגלישה. לא רק שזה כיף, זה נחשב גם בטוח יותר, שכן כרישים נמנעים מקבוצות ומעדיפים לתקוף יחידים.

עכשיו אתה מוכן לגלוש על הגל הגדול.Source by Tarresa J Muffet

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x