שמירה על ציקלידים – לומדים כיצד לשמור על ציקלידים בריאים ומאושרים

שמירה על ציקלידים יכולה להיות תחביב מאוד מהנה ומתגמל. אם אתה רק מתחיל ללמוד איך לשמור על דגי האקווריום המדהימים והחכמים האלה, אני בטוח שאתה מלא בשאלות.

הנה כמה טיפים לשמירה על ציקלידים בריאים ומאושרים.

הדבר הראשון שעליך לעשות בעת שמירה על ציקלידים הוא לשקול מה הגודל של הציקלידים שלך כאשר הם יהיו בשלים לחלוטין. אם ננשכת על ידי פשפש האוסקר והתאהבת בדגים היפים האלה, אתה פשוט תצטרך מיכל גדול. הייתי ממליץ לך לשמור אותם לפחות באקווריום של 55 ליטר, וזה רק בשביל זוג אוסקרים. זנים קטנים יותר של ציקלידים יצטרכו מיכל קטן יותר. כן, זה פשוט כמו זה.

שנית, מליחות המים ורמות ה-ph, בין משתנים אחרים, יכולים להיות שונים מאוד בין המינים השונים של הדגים הללו. באופן ספציפי, הם יכולים להיות שונים מאוד בין הציקלידים האמריקאיים והציקלידים האפריקאים השונים. רמות מליחות ו-ph יכולות להיות אפילו מגוונות בין האגמים השונים באפריקה שציקלידים אפריקאים מסוימים הם ילידים. אם הציקלידים שלך עומדים לשגשג, בין אם הם ציקלידים אפריקאים או מהעולם החדש, יש לעקוב אחר הטמפרטורה והכימיה של המים.

שמירה על ציקלידים עם צמחי מים יכולה לפעמים להיות אתגר. אני אוהב אקווריום שופע מלא בצמחייה תוססת, אבל זה לפעמים יכול להיות בלתי אפשרי עם סוגים מסוימים של ציקלידים. נראה כי זני ציקלידים דרום אמריקאים מצליחים הרבה יותר עם חיי הצומח מאשר האפריקאים. אחרי שאמרתי את זה, אוסקר פשוט יחפור אותם ויהרוס את ה-aquascape שלך. עם זאת, מלאכים מסתדרים היטב עם צמחים כגון חרבות אמזון.Source by Carey Malloy

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x