שלושת הגורמים המובילים לזיהום מים

זיהום מים הוא הבעיה מספר אחת שהעולם מתמודד איתה עם השפעה עצומה על חיי המין האנושי. הטעות האנושית העצומה הזו נגרמת ממניעים אנוכיים של אדם להעשיר את עצמו מבלי להתחשב ברווחת חבריו.

לכל מדינה מתקני טיפול במים משלה כדי למזער את הופעת זיהום המים למצב חמור. אבל, למרות שהרשויות הממשלתיות והפרטיות מנסות בכל כוחן לשלוט בזיהום המים ולהפחית זיהום, ישנם כמה אנשי עסקים חסרי מצפון שעובדים מתחת לאדמה כדי לספק את חמדנותם ויתרונם האישי.

לזיהום המים יש כל כך הרבה סיבות, אבל זיהיתי רק את שלושת הראשונים כגורמים החמורים ביותר.

1. פסולת רדיואקטיבית ותעשייתית

מזהמי מים מסוג זה מגיעים מהתעשיות ותחנות הכוח הגרעיניות הנשטפות לנהרות, אגמים ואוקיינוס ​​בשיעור גבוה. ככל שיש למפעל יותר מפעל, כך שיעור המזהמים המשוחררים שהם זורקים לגוף המים גבוה יותר.

מפעלים אלה משחררים כמה כימיקלים רעילים כמו כספית, חומצה גופרית, עופרת ושמן משומש. עופרת וכספית הם שני כימיקלים רעילים המזיקים לצמחים ובעלי חיים ובעיקר לבני אדם ועלולים לגרום למוות אם נלקחים במידה רבה. כימיקלים אלה אינם מתכלים וקשה לנקותם כאשר הם מעורבים בגוף המים.

2. התאבקות

שימוש מתמשך בדשן כימי אנאורגני וחומרי הדברה לייצור יבולים ומזונות מיוצרים לייצור בעלי חיים שבהם הפסולת שלהם מובלת למים על ידי גשם כבד. לאחר הצטברות במים, כימיקלים פסולת אלה גורמים לצמיחה צפופה של חיי הצמח כמו פיטופלנקטון הגורם לפריחת האצות. אצות אלה מנצלות את החמצן בתהליך הגדילה שלהן בעודן מרוקנות כמה חיי ים כדי להשתמש בחמצן וכתוצאה מכך למותם.

מלבד דלדול החמצן מהמים, האצות מייצרות גם כמה חומרים רעילים המשפיעים על צורות חיים ושרשרת מזון גבוהות יותר וגורמים לזיהום מקור המים.

3. כרייה

חברות הכרייה חושפות מתכות כבדות ותרכובות גופרית שהצטברו בעבר מתחת לפרופיל הקרקע. לאחר שהובאו על פני הקרקע, כמה משקעים מתנקזים עד לגוף המים וכתוצאה מכך ניקוז מכרה חומצי וזיהום מתכות.

זה חמור יותר בכריית זהב, שם מוזגים ציאניד לערימות הסלעים כדי לחלץ את הזהב מסלע העפרות. לאחר הניתוח, ציאניד מוצא בסופו של דבר את דרכו אל החלק התחתון ואל הנהר, האגם או קרקעית האוקיינוס.

מקורות מזהמים אחרים אינם רציניים כמו שלושת המובילים שהוזכרו לעיל. עם זאת, קטנים ככל שיהיו, הם עדיין תורמים לאפקט המזהם למים שלנו, שצריך להתייחס אליהם מכל הדאגות כולל אותך.Source by Crisologo Ramasasa

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x