שימוש ברחפני שמן על שפכים גדולים

רחפנים הם מכשירים המשמשים לשחזור שמן שנשפך מפני המים. הם יכולים להיות מונעים בעצמם, משמשים מהחוף או מופעלים מכלי שיט. ישנם שלושה סוגים של רחפנים ויעילותם תלויה במידה רבה בתנאי הים. אם המים מחוספסים או גסים במידה, הרחפנים בדרך כלל מחזירים יותר מים משמן. לכל סוג רחפן יש יתרונות וחסרונות שתלויים ב:

  • סוג הנפט המתאושש.
  • מצב הים במהלך הניקוי.
  • הימצאות קרח או פסולת במים.

סוגי רחפנים

רחפנים ויר

רחפנים אלה משתמשים בסכר או במארז הממוקם בממשק השמן והמים. השמן, שצף על פני השטח, יישפך מעל הסכר וייכלא בבאר שנמצאת בפנים. המטרה היא ללכוד יותר שמן מאשר מים. לאחר מכן, התערובת הכלואה נשאבת החוצה דרך צינור או צינור למיכל אחסון למיחזור או סילוק. לרחפנים אלה יש נטייה להיתקע ולסתום על ידי פסולת צפה.

Simmers יניקה

רחפנים אלה פועלים כמו שואב אבק ביתי ויונקים שמן דרך ראשים צפים רחבים. ואז השמן שנשאב נשאב למיכלי אחסון. רחפנים אלה יעילים למדי אך גם הם נסתמים בפסולת ודורשים התבוננות מתמדת. רחפני היניקה הללו מתפקדים בצורה הטובה ביותר על מים חלקים שבהם נאסף שמן כנגד בום או מחסום.

רחפנים Oleophilic – רחפנים מושכים שמן

רחפנים אלה משתמשים בחגורות ארוכות, בדיסקים או בשרשראות סמרטוט רציפות של חומרים המושכים נפט, הסוחפים את השמן מעל פני המים. לאחר מכן, השמן נלחץ החוצה או מגורד לתוך מיכל השחזור. לרחפנים Oleophilic יש יתרון בגמישות, המאפשרת להשתמש בהם על נשפך בכל עובי. סוגים מסוימים, כגון שרשרת או רחפן 'חבל-סמרטוט', עובדים היטב על מים שנחנקים מהפסולת או קרח.

ייתכן שרחפנים לא יישאו על ידי חברת האספקה ​​התעשייתית הרגילה שלך וייתכן שיהיה צורך להזמין אותם מחברות מיוחדות.

רחפן פום פום רחפן

זהו רחפן מושך שמן. הוא פותח להתאוששות של נוזלים עבים, מבוססי שמן, ויש לו אלפי גדילים בודדים. גדילים אלה מסוגלים להחזיק שמנים שהם פי 10 עד 50 ממשקלם וזה עובד היטב בטמפרטורות מתחת להקפאה. רחפן זה יכול לשמש במפרידי שמן/מים והוא יעיל מאוד בניקיון סביב גדמים, סלעים או ערימות. אם הפונים על חבל, ניתן לאבטח אותם לקו החוף לשימוש במים פתוחים. הרחפנים או הטאטאים הללו הם חסכוניים למדי וחשוב שיהיו בהישג יד לכל מתקן שמחזיק נפט ליד נתיב מים פתוח.

רחפן פסיבי במיוחד

זהו סוג רחפנים פוליאפי ייחודי של רחפן אולופילי, המחבר שמן למטריצת הפולימר שלו ומונע שטיפה. זה לא יגרום לבריכה או לסתום בפסולת. רחפן זה קטן יותר וצף על פני המים, סופג שמן ברציפות.Source by Andy Clark

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x