שימוש בנירוסטה באזורי חוף

אה, אנחנו אוהבים להיות ליד חוף הים … אבל האם נירוסטה?

ובכן התשובה הפשוטה היא לא, לא ממש. אזורי החוף הם אחת הסביבות הקשות ביותר עם רמות גבוהות של מלח מוטס, רוחות עזות ומתנות שחף בשפע שכאשר יוחלו על מוצרי נירוסטה יתחילו להיעלם מהשטח ולהכתים את הגימור אם לא יטופלו באופן קבוע.

האם ישנם סוגים שונים של נירוסטה שניתן להשתמש בהם?

בהחלט. הדבר העיקרי שיש לוודא הוא שהספק שלך משתמש בנירוסטה G316 (כיתה ימית) ולא בחומר G304 שיש להשתמש בו רק פנימית.

ישנם שני גימורי משטח עיקריים מנירוסטה; סאטן (מוברש) ומראה (בהיר) מלוטשים.

לחומר הנירוסטה בגימור סאטן יש 'גרגר' מוברש אשר יאסוף מלח ומזהמים שיכולים להתחיל להרוס את הפלדה. נירוסטה מלוטשת סאטן בהחלט יכולה לשמש את החוף, כפי שרבים מלקוחותינו עושים, אך פשוט דורשת ניקיון ותחזוקה שוטפים ברמה גבוהה יותר.

נירוסטה מלוטשת במראה היא גימור חלק, ללא גרגר, המציעה הגנה רבה יותר מפני אלמנטים החוף. האפשרות מלוטשת המראה יקרה יותר אך תדרוש פחות תחזוקה מאשר חלופת גימור מוברשת.

האם חומר אל חלד יחליד באזורי החוף?

נירוסטה תלויה בשכבה הפסיבית שלה לעמידות בפני קורוזיה. זוהי שכבת תחמוצת כרום דקה שנוצרת על פני השטח שלה כאשר כרום קיים ב -10.5% ומעלה. המתכת הבסיסית אינה עמידה בפני קורוזיה. השכבה הפסיבית נוצרת באופן ספונטני על משטח נקי אך עלולה להיפגע מזיהום ברזל, חלקיקים מוטסים ובעיקר כלוריד.

לכן, הכרחי כי מתכת אל חלד כפופה לתוכנית תחזוקה וניקיון שוטפת. זכור שהוא כתם, לא כתם חינם.

באילו מוצרי ניקוי כדאי להשתמש?

המיקוד העיקרי הוא לנקות כל מלח ומזהמים מפני השטח של הפלדה שניתן לעשות עם כל חומר ניקוי בסיסי, כגון מי סבון. מוצרים מתוחכמים יותר ומתמחים זמינים לניקוי נירוסטה, אך ייתכן שיהיה צורך רק אם כתמת התה רחבה או עקשנית להסרה.

הכלל הבסיסי הוא פשוט, שמור על הנירוסטה עם ניקוי קבוע כיוון שהמניעה תמיד קלה (וזולה יותר) מהתרופה.

אז האם היית לא ממליץ להשתמש במתכות אל חלד ליד הים?

בכלל לא. אם התקציב מאפשר, בחר בגימור מלוטש במראה אך המידע העיקרי שניתן להשיג כאן הוא שאתה לא יכול פשוט לקנות מוצר אל חלד ולהשאיר אותו במקום, במיוחד באזורי החוף מבלי לנקות אותו – פשוט נקה אותו לעתים קרובות ככל אתה מנקה את החלונות והדלתות שלך. שמור על הנירוסטה שלך וזה ייראה פנטסטי במשך שנים רבות.Source by Robert Diovisalvi

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x