שימושים בעופרת טהורה, עופרת מזוקקת

ישנם שימושים רבים ושונים בעופרת. זה עשוי לשמש כמתכת טהורה, סגסוגת עם מתכות אחרות, או כתרכובות כימיות.

סוֹלְלָה

הצריכה העיקרית של עופרת היא עבור סוללת האחסון Pb Acid שבה הרשת או הצלחת עשויים מעופרת או עם מתכת אחרת שכיחה יותר עם אנטימון.

אקסטרוזיות מגולגלות

יריעת עופרת משמשת בתעשיית הבנייה להבהבות או בליה למניעת חדירת מים ולקירוי וחיפוי. מתוקף עמידותו בפני קורוזיה כימית, מדובר גם בשימושים לציפוי אמבטיות טיפול כימיות, מפעלי חומצה וכלי אחסון. הצפיפות הגבוהה של הסדין הופכת אותו לחומר יעיל מאוד למטרת בידוד קול. פלדה מצופה Plumbum מצאה שימוש גם במיגון קרינה.

פיגמנטים

לאחרונה השימוש ב-Pb בצבעים צומצם באופן דרסטי כדי למנוע או להפחית סכנות בריאותיות. עופרת לבנה, 2PbCO3 Pb(OH)2, היא הנפוצה ביותר בשימוש בפיגמנטים. פיגמנטים נוספים של Plumbum בעלי חשיבות הם עופרת גופרתית וכרומטים בסיסיים.

כיסוי כבלים

בגלל משיכותו הגבוהה, יכולת ההשחול הטובה, הטמפרטורה הנמוכה יחסית ועמידות הקורוזיה המצוינת המוכחת במגע עם מגוון רחב של סביבות תעשייתיות וימיות, קרקעות וכימיקלים, סגסוגות משמשות רבות כחומרי מעטפת עבור כבלי מתח גבוה.

תַחְמוֹשֶׁת

שימוש בתחמושת עם כדורים, המשמשים בדרך כלל בירי ספורטיבי עם נשק קל

סגסוגות עופרת

עופרת יוצרת סגסוגות עם מתכות רבות. סגסוגות שנוצרו עם בדיל, נחושת, ארסן, אנטימון, ביסמוט, קדמיום ונתרן הן בעלות חשיבות תעשייתית.

הוא משמש לייצור מיסבים, הלחמה, מתכות נגד חיכוך וסוג מתכת.

הלחמות רכות הן ברובן סגסוגות של פח עופרת עם או בלי אנטימון בעוד שסגסוגות מתמזגות הן שילובים שונים של עופרת, בדיל, ביסמוט, קדמיום ומתכות אחרות בנקודת התכה נמוכה.

זריקת עופרת היא סגסוגת של Pb, אנטימון וארסן. רדיד Pb עשוי מסגסוגות Pb. עופרת מתווספת לפליז כדי להפחית את שחיקת כלי המכונה.Source by Nitin Jainit

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x