שטיפת מכוניות: Spic and Span – מבפנים ומבחוץ

שטיפה סדירה של החלק החיצוני של המכונית שלך לא רק תגרום לו לבלוט ומבריק ומלוטש, אלא היא גם תעזור להבטיח את אורך חייו. רכב נקי מגן מפני לכלוך, מלח ומזהמים אחרים שנאספים מהכביש מדי יום. כל מי שגר באזור עם חורפים קשים יכול להעיד מה השחיתות יכולה לעשות לגוף המכונית – חלודה! שטיפת המכונית שלך מספר פעמים בחודש, או אפילו פעם בשבוע, יכולה לשמור על גוף המכונית שלך במצב טיפ-טופ. הנה כמה טיפים לשטיפת הרכב מבפנים ומבחוץ.

בעוד יום שמש חם ובהיר עשוי לגרום למכונית שלך לצרוח, "שטוף אותי!" בניגוד לדעה הרווחת שזה באמת לא הזמן הטוב ביותר לשטוף את המכונית שלך. למה לא, אתם שואלים? אם מכונית לא נשמרת קרירה בזמן ספוג, המים יכולים להתאדות די מהר, ולהשאיר כתמי סבון. אז, ההימור הטוב ביותר שלך הוא לשטוף את המכונית ביום מעונן, או לפחות בצל ביום שמש.

לפני שתתחיל לשטוף את המכונית שלך, תרצה לאסוף את כל המצרכים הדרושים. תזדקק לגישה למים – בדרך כלל דרך צינור גינה או מכונת שטיפה בלחץ, דלי, סבון, ספוגים או מטליות רכות, מברשת קרצוף, מנקה לזכוכית, מגבות נייר (או עיתונים) וכל חומר ניקוי אחר שתרצה להשתמש בו. לדוגמה, פוליש, מנקה חרקים לכותרות ולשמשות, מנקה או מסיר שומנים של צמיגים וכו'. ברגע שיש לך הכל ביחד, מלא את הדלי במים וסבון, מה שהופך אותו לקציץ ממש. הקפידו להשתמש בסבון שמיועד לשטיפת מכוניות- שמפו וסבון כלים ממש לא יעשו את העבודה.

מתחילים עם הגלגלים. חשוב שיהיו גלגלים נקיים מכיוון שהם נמצאים במגע מתמיד עם הכביש, ועלולים להיות מועדים לקורוזיה הנגרמת מאבק בלמים. אתה רוכב על הצמיגים שלך, והבטיחות שלך תלויה בהם. ודא שהם נקיים! תרצה להשתמש בהרבה מי סבון ומברשת קרצוף כדי לנקות אותם. ייתכן שיהיה עליך להשתמש גם במסיר שומנים. ייתכן שתצטרך להשתמש בשמן טוב למרפקים כדי לרדת לעומק המשטח כדי לקבל את כל הלכלוך והפסולת. לאחר הניקוי, שטפו אותם היטב. לאחר מכן, אתה יכול גם להשתמש בליטוש הצמיגים וכיסויי הגלגלים שלך כדי לתת מגע סיום.

לאחר מכן, התחל על המכונית עצמה. התחל בשטיפה של המכונית כדי להרטיב את המשטח. לאחר מכן, התחל עם קטעים קטנים בכל פעם כדי שתוכל לשים לב לפרטים. לדוגמה, ייתכן שתרצה להתחיל בצד שמאל מאחור, ולנקות את האזור מלמעלה למטה. לאחר מכן, שטפו ועברו לכיוון מרכז המכונית שלכם, עבדו עד הסוף. עבור גוף המכונית, תרצה להשתמש במשהו רך כדי שניתן יהיה להגן על עבודת הצבע. זה יכול להיות מגוון של חומרים מספוגים גדולים, רפידות שניל רכות, כפפות כביסה ואפילו ספוג ים. במהלך תהליך זה, אתה יכול להחליף את הספוג הרך למברשת קרצוף עבור אזור הגריל כדי להסיר חרקים. לאחר שתסיימו עם כל הצדדים, תנו לרכב שטיפה אחרונה.

לאחר מכן, למרות שהשמשה הקדמית והחלונות כולם כנראה זורחים מהכביסה הטובה, אולי כדאי לעשות צעד נוסף כדי לגרום להם להבריק עוד יותר ולהשתמש בלק זכוכית כדי לנקות אותם. מגבות נייר עובדות מצוין, אבל למראה מלוטש יותר, נסה 'למחזר' את העיתונים שלך כסמרטוט לניקוי חלונות. הם עובדים נפלא, ולא משאירים מוך מאחור כמו כמה מגבות נייר שעושות!

לאחר מכן, אתה יכול לעשות שעווה / פוליש לרכב שלך. זה יעזור להגן על המכונית שלך מפני אלמנטים כמו לכלוך, מלח כביש, זיהומים ופסולת אחרת. אתה יכול למעשה לשטוף את המכונית שלך בטיפול טרום שעווה כדי להתכונן לשלב זה. מרחו את השעווה על חלק לוח אחד בכל פעם באמצעות מטלית יבשה. לאחר שהשעווה מתייבשת, ניתן לשפשף אותה במגבת. מספיקה שכבה אחת כדי לגרום לזה לזרוח – אבל לעזאזל, אתה יכול להוסיף עוד שכבה או שניים מכם רוצים לגרום לזה לזרוח באמת! עבודת השעווה יכולה להימשך כחודשיים.

אמנם הפנים ממש לא עוזר לתחזק את המכונית עצמה, אבל זה פשוט נחמד שיש מכונית נקייה מבפנים. לאחר שסיימתם לשטוף ולעשות שעווה, התחילו בשאיבת אבק של הרצפות, המחצלות והמושבים. ייתכן שתצטרך להשתמש בקבצים המצורפים כדי להיות מסוגל להיכנס לכל הפינות. (פירורים נמצאים בכל מקום!) אם יש לך מחצלות גומי, ניתן לשטוף אותם יחד עם החלק החיצוני ולהניח לייבוש. החלף אותם לאחר ניקוי המכונית מבפנים. לאחר מכן, נגב את כל המשטחים הפנימיים עם מטלית לחה. לאחר מכן, בדיוק כמו שעשית את החלונות החיצוניים, עשה את אותו הדבר עבור החלק הפנימי. יש אנשים שאוהבים להשתמש בלק כדי לגרום ללוח המחוונים לזרוח. רק אל תבריש את ההגה! זה יעשה את זה חלקלק.Source by Michael Walker

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x