רכישת אופנוע ים ראשון ומה שאתה צריך לדעת לפני שאתה עושה

כמה פעמים הייתם בחוץ באגם או באוקיינוס ​​וראיתם אנשים רבים מסתובבים על אופנועי ים כשהם נהנים מזמן חייהם, מייחלים שהייתם איתם בחוץ? הם מאוד מהירים וניתנים לתמרון, ותמיד יש הרבה פעולת התזה כדי לשמור על קור רוח ביום חם! הם כנראה הצעצוע הרציני להשכרה מספר אחת בחוף ברוב אתרי הנופש ברחבי העולם, ומסיבה טובה. כיף לנהוג בהם!

ישנם סוגים ודגמים רבים ושונים של אופנועי ים (הנקראים גם waverunners), ואני הולך לעבור על כמה מהם. יש לי באופן אישי Sea-Doo GTX כבר כמה שנים ואני אולי קצת מוטה, אבל אני מחשיב אותם כמותג הנמכר הטוב והפופולרי ביותר. החברה בהחלט יודעת לשווק, ויש לה היום חלק נכבד מהמכירות. Sea-Doo קיים כבר די הרבה זמן ויש להם מוניטין נהדר בתעשייה בגלל קלות השימוש ושהם גם קלים מאוד לטיפול ולתחזוקה. כל הבעיות הקשורות ל-Sea-Doo's הן לרוב מינוריות יחסית, ויכולות להיות בדרך כלל זולות לתיקון. כמובן, עם כל מכונות גדולות תמיד יש יוצאים מן הכלל, ותרצו להתייחס אליו בצורה הכי יפה שתוכלו כדי שתוכלו להמשיך ליהנות מהיתרונות של להיות בחוץ על המים במשך שנים רבות. ברצינות, ראיתי אנשים יוצאים החוצה וקורעים גל חדש לגמרי רק בגלל שהם רוצים לקחת אותו עד הקצה בכל פעם בחיפוש אחר הכיף שלהם. אלה האנשים שכנראה בסופו של דבר ימכרו את אותו אופנוע ים תוך שנה או שנתיים בגלל שהם התעללו בו כל כך גרוע שהוא לא פועל כמו פעם, אז כשקונים אופנועי ים משומשים עדיף באמת למד כל מה שאתה יכול על ההיסטוריה שלה.

מהירות ותמרון הן לא הסיבות היחידות לרכוש אופנוען; הדגמים הגדולים יותר מתאימים גם לטיולי טיולים ארוכים או לטיולים כל היום. הם יציבים להפליא ולחלקם יהיו כמויות אדירות של שטח אחסון יבש לפיקניקים, בגדים או פריטים אחרים שאולי תזדקקו להם כשתפסיקו. זו הפכה לאחת הסיבות האהובות עלי לקיים את ה-GTX כעת, היא פשוט היכולת להמריא ולראות לאן היום מוביל אותך, בידיעה שיש לך הכל מאוחסן לכל מקרה! בשנים הראשונות בהן היה לי אופנוע ים השתמשתי רבות במפרץ מקסיקו ובמים מלוחים, ואני לא יכול להתחיל לספר לכם את הדברים שראיתי וחוויות שנהניתי עם האופנוע הזה! דמיינו את עצמכם כשעה בערך מהשקיעה, רק שוכבים על אופנוע הים שלכם עם המנוע כבוי רק נהנים מהחיים ופתאום תרמיל של 30 דולפינים קם וישר ורודפים אחרי דגים! זה קרה לי כמה פעמים, וזו רק אחת הפעמים הבלתי נשכחות שאני יכול לומר שהייתה לי עם סקי המים המלוחים שלי. לאחרונה, השתמשתי ב-Sea-Doo שלי בעיקר באגמי מים מתוקים סביב אזור אטלנטה, ואני יכול לומר לכם שלמרות שחלק מהאגמים נוטים להיות צפופים מאוד בסופי שבוע, זו גם חוויה מהנה מאוד! ביום חם בקיץ, אין דבר טוב יותר מלצאת לאגם עם אופנוע הים כדי להתקרר ולשחות. גיליתי שהבדל אחד עיקרי עם אגמים סואנים בניגוד לאוקיינוס ​​הפתוח הוא שתצטרך לשמור את הראש על מסתובב הרבה יותר כדי למנוע התנגשויות עם סירות או אנשים אחרים. ביום עמוס, ישנם גם גלים רבים הנגרמים עקב יקיצה של סירות אחרות וגולשי סקי מים ותצטרכו לפקוח עין גם עליהם.

ההבדל בין מים מלוחים לסקי מים מתוקים ניתן למצוא גם בתחזוקה של כלי השיט, והמלח באמת פוגע בכל חלקי המתכת החשופים, במיוחד על הקרוואן שלך! כפי שניתן לצפות, אתה לגמרי מטביע את הקרוואן שלך במים מלוחים בכל פעם שאתה מכניס את אופנוע הים שלך למים, כך שאחרי כל שימוש תצטרך לתת ל-waverunner וגם לקרוואן כביסה טובה כדי לנסות להשיג הרבה מלח שאפשר. גם עם זה, עדיין תקבל כמות נכבדה של חלודה על הקרוואן, אבל אין מה לדאוג. פשוט תעשה את החלק שלך אחרי כל שימוש, וזה אמור לדאוג לך לשנים הבאות. זכרו לשמן גם את המסבים הכדוריים בגלגלים כל שנה או שנתיים (כל חנות מוסמכת יכולה לעשות זאת עבורכם), כי טבילה חוזרת ונשנית במי מלח יכולה לשטוף את השומן לאורך זמן. אם אתה משתמש באופנוע הים שלך בעיקר במים מתוקים, יש הרבה פחות תחזוקה כרוכה בכך. חנות התחזוקה שבה אני משתמש מציעה לשטוף אותו פעם או פעמיים בשנה, ולא לדאוג לשטוף אותו אחרי כל יציאה, אלא אם כן הוא פשוט מלוכלך. מים מתוקים לא יגרמו לו להחליד יותר, אבל כמובן שעדיין מומלץ לשמן את המסבים לפחות פעמיים בשנה. אם אתה גר באזור שבו יש להם באמת חורף ולא תוכל להשתמש בסקי אופנועי ים שלך כל השנה (בשום מקום לא בפלורידה!), סביר להניח שגם תצטרך להטעין את הסוללה בחזרה באביב. מכיוון שהוא נוטה לאבד את הטעינה שלו במשך כמה חודשים על אי שימוש אלא אם הוא מחובר לשקע ברציפות.

מותגים נוספים של אופנועי ים שהם גם מאוד פופולריים הם קוואסאקי, ימאהה, הונדה ופולאריס. פולאריס היא כנראה החברה הקטנה ביותר בחבורה, ורק לעתים רחוקות תראה את המכונות האלה בחוץ. ימאהה הוא אופנוע ים פופולרי להשכרה, ותוכלו לראות אותם לעתים קרובות על האגמים והמפרצים. אנשים רבים יקבלו את החוויה הראשונה שלהם עם waverunner מחברת השכרה, בין אם זה אגם סמוך או טיול של שבוע לאזור אקזוטי כלשהו. זוהי דרך מצוינת "להרטיב את הרגליים" כביכול, אבל הבינו שלחברות ההשכרה הללו תמיד תהיה גרסה מבוקרת של אופנוע הים כדי להאט את המהירויות כך שאף אחד לא יפגע בעצמו או יפגע באחרים. המהירות המרבית בענף ההשכרה תעלה רק לעתים רחוקות על 35 או 40 קמ"ש, ול-Sea-Doo אפילו יש שני מפתחות של בעלים במיוחד מסיבה זו. יש להם "מפתח למידה" בעל מהירות מרבית של כ-35 קמ"ש לשימוש מתחילים וחברות השכרה. ברגע שהבעלים שולט במהירות זו, אז הוא יכול להתקדם עד למפתח הרגיל שיכול להיות בעל מהירות מרבית של עד 70 קמ"ש או במקרים מסוימים אפילו יותר! עם זאת, כל דבר מעל 60 קמ"ש יכול להיות נסיעה ממש מטורפת, ואתה לא רוצה ליפול או להיזרק מהג'ט סקי במהירות כזו! דמיינו לעצמכם פגיעה בבטון במהירויות האלה, זה בערך כמו המים כשאתם נוסעים מהר מאוד! אז היזהר!

כל עוד אתם דואגים לאופנוע הים החדשים שלכם ומתחזקים אותו כראוי, אין סיבה שהוא לא יספק לכם הרבה מאוד שנים של כיף והנאה לעצמכם ולמשפחתכם. עם רכישת אופנוע ים חדש, אתה לפחות יודע מה אתה מקבל עד למכונה טובה. תהיה אחריות מפעל ולפעמים תוכלו לרכוש גם אחריות מורחבת יפה וכנראה שלא יהיו לכם בעיות ראשוניות עם זה בכלל. עם זאת, עם דגם משומש אתה באמת לא יודע מה אתה מקבל ותרצה לעשות את שיעורי הבית שלך כדי לוודא שהוא לא נוצל לרעה על ידי הבעלים או ניזוק בדרך כלשהי. ישנן הזדמנויות רבות לפגיעה במכונה על נתיבי המים, כולל התקרקות על להקות, הפעלה במים רדודים מאוד, פגיעה בסלעים ממש מתחת לפני השטח, התקלות בסירות או אנשים אחרים, או אפילו תאונות דרכים על הכביש. אולי עדיף להזמין מכונאי ימי מוסמך להסתכל על זה לפני הרכישה, רק כדי לוודא. יש הבדל עצום במחיר בין משומש לחדש עם זאת, כך שאם אתה יכול למצוא מכונה משומשת במצב מעולה תחסוך סכום כסף גדול בין רכישת מכונה חדשה.

אני מקווה שכיסיתי קצת מידע שימושי לאלו מכם המעוניינים לרכוש את האופנוע הראשון שלכם, ואולי נתתי לכם כמה דברים לחשוב עליהם כדי לוודא שאתם בוחרים נכון. כמו כן, כדי לתת לך מושג טוב על התחזוקה הכללית הכרוכה בכך ולהרחיק אותך מהאגדות האורבניות הרבות על כך שאופנוע ים הוא רעיון רע ותתחרט על כך. אהבתי כל דקה של ה-Sea-Doo שלי, ואני מסתכל אחורה על הרכישה כקנייה אימפולסיבית, אבל רעיון נהדר שהיה לי במשך שנים של הנאה, בעבר ובעתיד! אז תהנו לכולם, ונתראה באגמים ובדרכים של העולם!Source by Jeffrey Ferris

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x