צמחי Utricularia: למד אודות ניהול וגידול שלפוחית ​​השתן

צמחי Bladderwort או Utricularia הם צמחים ימיים, טורפים, הנמצאים לרוב בגופי מים צרים כמו בריכות, אגמים, ביצות, תעלות ונהרות בתנועה איטית. שלפוחית ​​השתן הם צמחים נוודים בעלי גבעולים ארוכים המתפשטים בצורה בולטת על פני המים. במהלך הקיץ, אתה יכול לחזות בגבעולים ומעליהם פרחים צהובים וסגולים מלאי חיים. מאמר זה יעזור לכם להבין כיצד ניתן לנהל, לשלוט ולצמוח בצורה הטובה ביותר של Bladderworts.

האם אתה יודע שמשפחת הצמחים הזו מכילה כ -200 סוגים של שלפוחית ​​השתן, מתוכם קיימים רק כ -50 מינים בארצות הברית של אמריקה? הגבעולים הנראים חשופים, ועלים קטנים מונחים מתחת למים. השלפוחיות מחוזקות בשערות קטנות המתעוררות על ידי חרקים קטנים, כמו פרעושים מים וזחלי יתושים.

הכוח פותח "דלת מלכודת" שמפלתה את היצור בחומר מתוק ושמנוני. ברגע שיצורים אלה נפתים למלכודת, הם נצרכים על ידי הצמח. החלק שנרשם במים של צמחי שלפוחית ​​השתן מספק סביבה תורמת לשלל מינים ימיים נשגבים. צמחים אלה נצרכים בכמויות גדולות על ידי יצורי מים, כמו דגים, זוחלים, ברווזים, צבים וקרפדות. חרקים קטנים כגון דבורים וזבובים מאביקים תהליך של פרחים אלה.

ניהול שלפוחית ​​השתן

צמחי שלפוחית ​​השתן מצביעים על סביבה ימית בריאה. בשל אופיו הפולשני של הצמח, הצמחים נוטים להעמיס על צמחים מקומיים ולשנות את מאזן האלמנטים הרגיל במים. המחצלות הצפופות של צמחים אלה יוצרות בעיות לשחיינים ואחרים. מכאן שחשוב לנהל אותו מעת לעת.

מנגנוני שליטה

תהליכי מיצוי ידניים נחשבים בטוחים וטבעיים. זה כולל מגרפה או משיכת יד של הצמח. ראשית נסה להסיר מגרש אחד בכתמים קטנים יותר מכיוון שזה נורמלי שצמחים יגדלו שוב. הכנסת דגים לאגם היא גם רעיון טוב, בדרך כלל קרפיון הדשא אוהב לחגוג את הצמח ובכך מבטיח שהצמח לא יצמח מפרופורציות.

שיטות בקרה כימית

שימוש בכימיקלים כגון הורדת שורשי כדורי אקווה -אקסיד הוא תהליך נוסף שניתן להשתמש בו כדי להיפטר מ- Bladderworts. זהו מוצר קל מאוד ליישום והוא בטוח לדגים ולבעלי חיים.

גידול שלפוחית ​​השתן

במקרה של גידול צמחי שלפוחית ​​השתן, חפרו מנות של צמחים מתובלים באביב או טפחו פרחים יבשים בצלחת נייר והסירו זרעים זעירים. צמחים אלה זורמים מחדש בקלות, והפוטנציאל הפולשני שלו עוזר לצמיחה מוקדמת. ניתן לגדל צמחים אלה בפנים כצמחים טרופיים בתוך הבית. שלפוחית ​​השתן זקוקה לארבע עד חמש שעות לפחות של אור שמש טוב ומעדיפות ארבע שעות נוספות של מנורה בכל יום. לקבלת התוצאות הטובות והמוקדמות, שתלו אותו בחלק אחד של פרלייט וחלק אחד כבול, וללא אדמה שקיעה ואז הניחו את המיכל בצלחת נטולת מינרלים.Source by Peter Van Smith

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x