צלילה – סוגי סנפירי צלילה

האדם נוצר להליכה ביבשה, אבל הרצון לחצות את הלא נודע גרמה לו לחקור את השמיים ולשייט במעמקים מתחת למים. כדי לפצות על היעדר המתקן הביולוגי לחקור סביבות מעבר להישג ידו, האדם המציא מכשירים רלוונטיים כדי לסייע בחקר שלו. ומתוך סקרנותו הבלתי מוגבלת לעולם המשגשג מאות מטרים של מי ים מתחת לפני השטח עולה התפתחות מערך הצלילה במים הפתוחים ושאר המכשירים – כמו סנפירי צלילה, המרכיבים את ציוד הצלילה של צוללן.

סנפירי צלילה הם אמצעי הנעה תת-מימי, המאפשרים לצוללנים לשייט במהירות בעמוד המים ביעילות ולפצות על כוח הדחף הירוד של כפות הרגליים האנושיות. זמין בעיצובים וגדלים שונים, צולל צלילה צריך להבחין בבחירת סנפירי הצלילה כדי להתאים לדרישותיו, לרמת הנוחות ולהעדפותיו האישיות. המאמר ידון בקצרה בסוגים השונים של סנפירי צלילה מתוך כוונה לעזור לצוללנים לבחור זוג מתאים.

  1. סנפירי ההנעה. סנפירי ההנעה מעוצבים בפשטות כהרחבה של כפות הרגליים. זה כנראה ידרוש פעולת בעיטה אדירה אם הרגליים לבדן היו משמשות להנעה; אבל זוג סנפירי ההנעה מייצרים תנועת הנעה יעילה יותר כדי להפחית במידה ניכרת את מאמץ הבעיטה של ​​הצולל. סנפירי ההנעה מגיעים בצורות ובגדלים שונים; חלקם מצוידים ברצועות עקב בעוד שאחרים מכסים את כל כף הרגל. מושלם לשימוש הן בפעילויות צלילה והן בפעילויות שנורקלינג, סנפירי ההנעה יתגלו כבחירה מצוינת עבור חובבי שתי הפעילויות הספורטיביות.
  2. סנפירים מפוצלים. סנפירים מפוצלים נקראים כך על כך שהם מוגדרים כמו סנפירי ההנעה כאשר כל סנפיר מפוצל לשניים. אף על פי כן, סנפירים מפוצלים מספקים הנעה טובה יותר מאשר זוג סנפירי משוט; כשהסנפירים נועדו לעבוד כמו מדחף. זה מאפשר לצולל לכסות יותר מרחקים עבור אותה רמה של כוח בעיטה שהושקע. מושלם עבור צוללני צלילה ושנירקולרים קשים, סנפיר מפוצל יקר יותר מסנפיר ההנעה הממוצע.
  3. כוח סנפירים. תארו לעצמכם סנפיר משוט מיני שיכול לייצר כמות שווה של כוח דחף לזה של סנפיר ההנעה בגודל רגיל – זה מה שאתם קוראים Force Fin. התכונות והפונקציונליות של Force Fins נחשבות שימושיות למצילים ולצוללנים המעדיפים סט קל משקל ונוח יותר של סנפירים. החיסרון בשימוש בציוד צלילה זה הוא שהסנפירים יכולים להיות די קשים לתמרון מתחת למים, במיוחד עבור צוללנים מתחילים. עם זאת, אם יעילות מועדפת על פני דיוק, אז סנפיר הכוח מושלם עבורך.

זכור שייקח כמה צלילות עד שניתן יהיה לייעל את היעילות וכוח הדחף של סט חדש של סנפירי צלילה. בדיוק כמו כל ציוד צלילה אחר, סנפירי צלילה צריכים קצת להתרגל. במידה ואתם עדיין מוצאים את עצמכם חסרי החלטה בנוגע לבחירתכם בסנפיר צלילה, אנו מציעים לכם לשקול את סנפירי העקב של Aero Open Heel, סט רב עוצמה של סנפירים המגיעים מקו ציוד הצלילה של H2Odyssey. מצויד במסילות דקות, סנפירי העקב הפתוחים של H2Odyssey Aero [http://www.scubasuppliers.com/site/1408308/product/F10] מיועד להנעה עוצמתית בעוד שהוא מתאים לנשים וילדים.Source by Felix Tero

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x