צלילה היא ספורט נפלא: פשוט הסר את הסיכונים

ערוצי הרפתקאות וערוצי תיירות מציגים חזות מרהיבה עוצר נשימה של שמיים כחולים ומים צלולים ואנשים שצוללים בין הדגים. השאלה שעולה היא האם אנו בטוחים, בין מגוון עצום של חיים תת-מימיים, שחלקם עלולים להיות מסוכנים ביותר ובטריטוריה זרה לבני אדם, איננו נולדים לשחות ואיננו יכולים לנשום מתחת למים, נכון?

התשובה הפשוטה היא כן ולא. זה דומה לטיפוס הרים. כששאלו את אדמונד הילרי אם טיפוס הרים מסוכן הוא אמר, לא אם מכבדים את ההר. צלילה גם לא מסוכנת אם מכבדים אותה. זה לא מסוכן כל עוד אתה פועל לפי הנחיות האבטחה, יש לך את הציוד המתאים, יודע את המגבלות שלך ונשאר בתוך המגבלות האלה.

כרוך בסיכון קטן, המילה האופרטיבית היא 'מעט'. על פי דוח DAN Diving Fatalities Workshop Report, מקרי מוות הם נדירים ביותר ובסקר משנת 2010 הם מצאו כי הרוגים קרו פעם אחת בכל 211,864 צלילות. כמה זה מסוכן? יותר נהגים מתים בתאונות דרכים והסיכוי שתמות במרוץ למרחקים ארוכים גבוה יותר מאשר במות צלילה – כך שהסבירות למות בצלילה היא די מזערית.

כמו בכל ספורט אתגרי, מרכיב של סיכון תמיד קיים. צוללנים תלויים לחלוטין בציוד שלהם כדי לנשום. המסע שלהם בחזרה אל פני השטח תלוי בכישוריהם, תוך שימוש נכון בציוד ובאימוני חירום. גשו לספורט עם הרוח והאופי הנכונים. גדל לתוך זה עם תרגול והדרכה. אל תיקח סיכונים מיותרים. הדגים הגדולים יותר שם למטה אולי נראים צייתניים, אבל הם לא כלבים שאפשר ללטף ולחבק אז לשמור על מרחק של כבוד.

סקרים גילו כי רוב ההרוגים שהתרחשו בספורט נגרמו מטעויות אנוש והיו נמנעים לחלוטין. שלושת הגורמים העיקריים היו מחלה קיימת בצוללן, שסטה מעבר ליכולת של האדם ויורדת במהירות.

אנשים שמתו עקב מחלה קודמת לא הצהירו על מצבם הרפואי בשאלון הרפואי של צלילה. אילו היו עושים זאת לא היו נותנים להם להיכנס למים. ירידה מהירה גורמת לשליטה גרועה בציפה וגורמת לצולל להיכנס לפאניקה ולעשות טעויות. לבסוף אתה כל כך נלהב ובעודף ביטחון עצמי אתה סוטה מעבר לגבולות שלך ולא יכול להזהיר את בני הזוג שלך כשמתרחש חירום – חוצפה שקרית מסתיימת לעתים קרובות באסון, לא רק בצלילה, אלא בכל תחומי החיים.

כדי להבטיח שהצלילה שלך תהיה חוויה מלאה בכיף, רק וודא שאתה מתכנן את הצלילה שלך לפני שאתה נכנס למים. לעולם אל תצלול עמוק יותר מהצלילה הראשונה שלך. בדוק את מדי הצלילה שלך ברציפות והישאר בשיעורי העלייה והירידה שנקבעו.

קחו עצירת בטיחות של 3 דקות באמצע הצלילה, כדי לראות אם הכל בשליטה ואל תעלו ויורדים ללא הרף כשאתם מתחת למים. ולעולם אל תחרוג מגבולות האימונים והכישורים שלך.

מה אם הייתם נתקלים פתאום בכריש? אל תיבהלו, היו רגועים והישארו קרובים לחבר הצלילה שלכם. לראות אחד זה נדיר ומחזה מעורר יראה, אז תהנו ממנו. עם זאת, שמרו על מרחק מכבד ואל תשחו מהר. אתה לא יכול לשחות אותו בחוץ, אבל לאחר שסקרנותו תסתפק, הוא ישחה משם. זה מה שקורה כמעט בכל פעם – חשבו על התקופה הנהדרת שתזכו לשמח את החברים והמשפחה שלכם על המפגש הגדול שלכם עם הכרישים.Source by John S Sims

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x