צלילה בהוואי: פרל הארבור

פרל הארבור הוא לא היעד הראשון שרוב הצוללים חושבים עליו כשהם חושבים על צלילה בצלילה בהוואי. מפרץ Hanauma, Kaneohe Bay, Maui או Molokai מאוד מפורסמים ופופולריים.

חומת פרל הארבור היא צלילה טרופית במיטבה. זוהי צלילה קלה ומהנה. אתה יכול לשנרקל על פני השטח, או לצלול עד 60 רגל. זוהי צלילה טובה למתחילים.

האטרקציה האמיתית של פרל הארבור עבורי היא ההריסות ההיסטוריות מהתקפת מלחמת העולם השנייה של הצי היפני.

היה לי המזל שהצלחתי לבלות כמה חודשים באואהו ב-1983. הייתי שם ולמדתי בבית הספר לצלילה של הצי.

אמנם ביליתי הרבה זמן במים במהלך הלימודים, לא הספקתי לראות הרבה. את רוב האימונים עשינו במנעולים בבסיס הצוללות. המים היו עכורים והמשטח היה שמנוני עם פסולת בילג ונפט שדלף מאריזונה.

למעשה היינו צריכים לקרצף את עצמנו עם אבקת שביט כדי להוריד את השמן כשיצאנו מהמים.

הפינוק האמיתי עבורי היה כשהייתי מחוץ לתפקיד ויכולתי לחקור את הנמל ואת שאר אואהו. כמובן שהטיול הראשון שלי היה למפרץ האנאומה, שהיה מרהיב.

התארחתי בצריף באי פורד. לא לקח לי הרבה זמן לגלות שאני יכול לחקור בקלות את הנמל שמסביב לאי.

USS Arizona היא המפורסמת ביותר מבין הספינות הטבועות בנמל ויש אנדרטה יפה שהוקמה מעל ההריסה. לא יכולתי להתאפק לחקור כי זה היה כל כך קרוב לחוף האי פורד. כמובן שהתרחקתי כשנערכו סיורים.

הרגשתי קצת מבוהלת ונדהמת מהחוויה. בתור צולל המחשבה על להיות לכוד מתחת למים עד שיגמר האוויר שלך מפחידה במיוחד. אלוהים יברך את הנשמות האמיצות שאיבדו את חייהן באותו יום.

היוטה קרובה באותה מידה לחוף האי פורד בצד הנגדי. ביליתי יותר זמן ברחבי יוטה מאשר בכל תאונה אחרת. היא לא הייתה כל כך מפורסמת ויש שם הרבה פחות תנועה.

כיום פועלות בפרל הארבור שכר צלילה רבים. למרבה הצער, לא תוכל לחקור את האנדרטאות האלה כמוני. וזה כמו שצריך להיות. אבל אתה יכול לראות הרבה הריסות היסטוריות במקומות אחרים בנמל.

אתה לא צריך להגביל את עצמך רק לנמל. סביב האי יש הרבה הריסות היסטוריות. יש את הספינה הטרופה מאהי או את הספינה הטרופה של YO257. יש מטוס קורסייר ממלחמת העולם השנייה והסיפור הוא שהטייס שרד ועדיין חי במולוקאי.

יש אלפי אפשרויות לצלילה בהוואי. אם תצא מהשבילים, אתה פשוט עלול להיות מופתע. ובבקשה קחו את הזמן לבקר באנדרטת אריזונה ולחלוק כבוד.Source by Bill Seal

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x