צלילה או שנורקלינג – מה מתאים לך?

בואו נסתכל על ההבדלים הבסיסיים בין צלילה לשנורקלינג כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר לגבי מה לבחור. ישנם הבדלים ביכולת הכושר הגופני, באימונים ובציוד, כמו גם השלכות פסיכולוגיות שעליך לקחת בחשבון בעת ​​בחירה.

החל מהמטרה שלך, האם זו פעילות פנאי לצפייה בדגים, אצות ושוניות, עם מעט גלים? אם אתה יכול לצוף בנוחות על הבטן עם הפנים והאף במים, (עם מסיכת צלילה וצינור שנורקל קל לנשום פנימה והחוצה) מתנודד בגלישה העדינה, אז שנורקלינג היא האפשרות הטובה ביותר שלך. מדי פעם הצינור יכול להתמלא במים, או אם אתה עוצר את הנשימה וצולל, אז כל מה שאתה צריך לעשות הוא לפוצץ בכוח את המים מהצינור. מקובל ללבוש סנפירי שחייה שמוסיפים כוח לדחיפת הרגל שלך כאשר אתה גולש על שוניות רדודות או זקוק לכוח נוסף כדי לצלול למרחק קצר.

אם הבחירה שלכם היא שנורקלינג, אין צורך בהכשרה ספציפית, ואתם לא בהכרח צריכים לדעת לשחות אלא יש גישה לאפוד בטיחות המאפשר חתירה פשוטה באזורים רדודים. מבחינה פסיכולוגית, אם אינך מכיר היטב את השחייה או שהייתה לך מעט גישה למים, התכונן על ידי ישיבה ליד החוף ולאחר מכן צף במים רדודים עם אפוד הבטיחות שלך. חשוב ללמוד איך לעצור את הנשימה מתחת למים לפרקי זמן קצרים, ואז אתה יוצא לעולם הקסום של דגים, צבי ים וקונכיות.

מילה נוספת על בטיחות כאשר אתה שנורקלינג; הסכנה הגדולה ביותר שלך היא לא להיראות על ידי כלי טיס ואופנועי ים, כי כל מה שניתן לראות הוא הצינור שלך מבצבץ מהמים. צינור שנורקל מחזיר אור או טלאים המחוברים לאפודיית הבטיחות יכולים לעזור לאחרים לראות אותך במים. כלל אצבע כללי הוא להשאיר אלמוגים וקונכיות היכן שהם נמצאים במים. מגע עם האדם הלא נכון עלול לגרום לתגובה רעילה ומהווה אזהרה כללית לשנורקלינג וצלילה.

צלילה (Self-Contained Underwater Breathing Apparatus) צלילה היא שיטה שונה לתצפית או עבודה מתחת למים. צלילה כוללת פעילויות פנאי כגון: צלילת מערות וספינות טרופות, צלילה בקרח וטיולי סנוטה לסנוטה. הבדל גדול בין צלילה לשנורקלינג הוא כמות האימונים ורמת הכושר הגופני. בדיוק כמו ללמוד נהיגה במכונית, לא רק שתזדקק לתעודת PADI (האגודה המקצועית של מדריכי צלילה) שתוכיח שאתה יודע מה אתה עושה, אלא שאתה חייב להיות מסוגל להתמודד פסיכולוגית עם שהייה מתחת למים לפרקי זמן ממושכים בזמן שאתה לובש מסכת פנים מלאה שבה האף והעיניים מכוסים. אתה תשאוף ונשוף דרך פיית ווסת המחוברת למיכל החמצן שעל הגב שלך. חנויות צלילה רבות וטיולי צלילה ביעד יכולים לספק קורסים מבוססי ביצועים שלושה ימים ולכלול חוויות צלילה מרהיבות תוך כדי למידה. המחירים ישתנו אז עשה שיעורי בית מבעוד מועד כדי לוודא שאתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו והמדריכים מורשים בעצמם.

ההשפעות הבטיחותיות והבריאותיות של צלילה מטופלות במיוחד במהלך האימון שלך ואין להקל בהן ראש. ההשפעות של נשימת אוויר דחוס עלולות לגרום למחלת דקומפרסיה, נרקוזיס חנקן, רעילות חמצן, שבירה ובעיות ראייה. אל תתנו לזה להרתיע אתכם מצלילה, אבל היו הגיוניים ויזומים בהבטחת הבטיחות והרווחה שלכם.

ההבדל העיקרי בין צלילה לשנורקלינג הוא העלות. שנורקלינג פשוט דורש רק מסיכת פנים וצינור אוויר, עם סנפירי שחייה אופציונליים אך מועילים מאוד. לעתים קרובות באזורים שבהם ספורט מים הוא משיכה גדולה, תוכל לשכור בזול ציוד ליום או לרכוש בזול בחנות מוצרי ספורט מקומית.

קורסי PADI הכוללים צלילות במים פתוחים וצ'ק-אאוט יכולים לעלות עד 400$ תלוי לאן הולכים, אבל תמיד אפשר לשכור ציוד במקום לרכוש את ציוד הצלילה.

בין אם תבחרו בשנורקלינג או בצלילה, ההרפיה והכיף שתזכו לה הם הזדמנות להיכנס לעולם התת-ימי של קסם וקסם. קחו בחשבון כמה תרצו להוציא, רמת הניסיון והיכולת הפיזית שלכם, ועד כמה אתם רוצים להשקיע זמן וכסף.Source by Steve Roberts

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x