ציור תחתון עם חומר נגד זיהום הופך להיות ידידותי לסביבה עם מדטומידין – גלה מדוע!

המטרה של ציור תחתית תמיד הייתה להסיר אצות ונשפים מגוף הסירה. זו לא בעיה חדשה, חסימת מאפייני הזרימה הייתה בעיה כבר אלפי שנים. הרומאים והיוונים השתמשו בנחושת ובעופרת כדי להגן על קליפות העץ שלהם. מאז חלה התקדמות ככל שהטכנולוגיות וההבנה משתפרות. כיום מוערכת ההשפעה של ההתקדמות הללו דרך מילנה. כמובן שככל שהאוכלוסיה האנושית גדלה, כך עולה הצורך במשלוח נוסף של משאבים. יותר ספינות, יותר נגד פגיעה, הרס מוגבר. הדגש השתנה. האם פעם הבעיה הייתה להסיר או לעכב צמיחה, כעת היא מעריכה את ההשלכות ומספקת פתרונות. ככל שהתבררה ההבנה של האדם של ההשלכות של אנטי זיהום על הסביבה הימית, כך יותר זמן ומאמץ מושקעים בחלופות.

מינים של סרטנים נפגעים – חבטות קשורות ללובסטר, והלובסטר והסרטנים נפגעים. העיקר הוא שאנחנו צריכים את הסרטנים האלה למדידת בקרת זיהום. אם האינדיקטורים הטובים ביותר אינם זמינים יותר והמינים הולכים לאיבוד, תהיה לכך השפעה על ההנאה של המלחים מהסביבה.

Balanus amphitrite הוא ברזל טרופי. הם משמשים באסיה כדי לציין רמות של קדמיום, אבץ, עופרת ונחושת. מידע זה הוביל לזיהוי מקורות זיהום ולאחר מכן פעולות ניקוי. על ידי שימוש בחשמלים כאינדיקטורים לזיהום נוכל לשפר את איכות הסביבה הימית. ההשפעה המזיקה של תוספים נגד זיהום היא נרחבת. במשך מאות שנים אנו משתמשים בחומרים רעילים להדברת אצות ונשפים, עם נזקים נלווים.

החומרים כללו: טריבוטילטין (TBT). בשימוש בגרסאות המוקדמות יותר של סוג של מגוון צבע הנקרא קו פולימר ליטוש עצמי. כאשר גוף הסירה עבר במים, שכבות מיקרוסקופיות של צבע נשטפו מהגוף ולקחות איתה את כל מה שהיה מחובר. זה השאיר מאחור גימור חלק. ל-TBT יש את החומר הפעיל שתקף את יכולות העברת האנרגיה של האצות או הברנקים. התוצאה הייתה זיהום ים רחב היקף וקליפות נקיות. לא בדיוק הניצחון – ניצחון על ידי שוחרי איכות הסביבה. ברוב חלקי העולם TBT אסור.

אחד נוסף הוא ביוציד, זה קרוב משפחה של ציאניד אבל פותח עבור הסביבה הימית. זה עדיין חלק משוק האנטי-פול, אבל למרבה המזל הכמויות בשימוש קטן יותר. הסיבה לכך היא שהוא מתמוסס לאט יותר, ומספק הגנה לאורך זמן. אז בעלי סירות לא צריכים להגן על גופותיהם בתדירות גבוהה כל כך.

יכולתם של תושבי הספינה להיצמד כל כך טוב נחקרת. האנושות לא טובה בלחבר שני דברים בנוכחות מים, אבל הטבע כן. ידוע לשמצה שקשה להסיר את תושבי הגפן. זה תלוי במיומנות האבולוציונית שלהם של דביקות. תיאורטית אם נוכל לזהות כיצד הם נדבקים, אז נוכל לפתח מוצר ניטרלי מבחינה סביבתית כדי למנוע מהם לעשות זאת. אחרי הכל, יש הרבה משטחים ימיים אחרים שהם יכולים להיצמד אליהם.

הסקנדינבים מובילים את הדרך בחקר סביבה ימית טובה. יש להם את הכללים המחמירים ביותר עבור מרכיבים נגד זיהום והם מובילים את הדרך במימוש חלופות ניטרליות סביבתיות חדשות. מיסטרה הוא גוף מחקר שעיקר פעילותו הוא לפתח דרכים להפחתת השפעת האדם על הסביבה. הם בעיצומו של ייצור צבע חלופי חדש המכיל חומר פעיל בשם מדטומידין. Medetomidine משמש כהרדמה וטרינרית. בעיקרו של דבר הטקטיקה היא להרדים את הברנקים. הם פשוט מאבדים את יכולת האחיזה בחוזקה כל כך. כשהסירה בים, המכשולים המנומנמים נשטפים, התוצאה היא גוף נקי, ללא השפעה סביבתית.

עלות המחקר גבוהה. הניסויים נוטים להתבצע על ספינות ומכליות גדולות יותר לפני שהם מתגלגלים לתעשיית הפנאי. יש זמן פיגור. אבל התהליך מתעדן בתקופה זו וכל חיסכון שנעשה, מוריד את המחיר למשתמשים במלאכת פנאי. התועלת לאיכות הסביבה לא תתברר עוד זמן רב. הנזק שנגרם על ידי כל הרעלים המצויים באנטי-פולס לצביעה תחתית התממש רק לאחרונה. אבל יש התקדמות. מודעות היא מאוד בעיה. אף אחד לא רוצה חצ'קונים או אצות על הגוף שלו, אבל יחד עם זאת המלחים נהנים מהספורט ורוצים להמשיך לעשות זאת.Source by Chris Wethered

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x