נסיעה בטרמפים על גבי סירות מפרש!

איך אתה יכול לשוט בעולם בלי להחזיק או לקנות סירה? טרמפ על סירות מפרש כמובן!

האם תרצו הרפתקאות ללא הגבלה, לראות מקומות קשים לגישה, לצלול בשוניות במקומות רחוקים, ליהנות מתרבויות שונות וללמוד מיומנויות חדשות והכל בתקציב מצומצם! במקרים נדירים אפילו מקבלים על זה תשלום! אֵיך?

קַל! תן לי לענות על כמה מהשאלות המיידיות שמסתובבות לך במוח!

ש. צריכים ניסיון בשייט?

א. לא… כל מה שאתה צריך זה את הגישה הנכונה, שיהיה קל להסתדר איתו ונכונות ללמוד ולמשוך את משקלך.

ש. מה זה צפוי לעלות?

א. תרומה לאוכל, לפעמים דלק אבל זכרו שהרוח בחינם… מה שתצטרכו לשלם בכל מקרה והוא זול לכלוך בהשוואה לעלות כרטיס טיסה ולינה ביעדים!

ש. היכן ניתן למצוא יאכטה הזקוקה לצוות?

א. לוחות מודעות במרינה, מועדוני יאכטות, ברשת, על לוחות מודעות בהוסטלים של פקרים וללכת למרינות ולדבר עם השייטים שם.

תפס את העניין שלך? רוצה ללמוד עוד!

שלוש החוויות שלי:

1. הייתי צריך צוות שילווה אותי מעבר לים טסמן מניו זילנד לאוסטרליה אז פרסמתי הודעה במועדון יאכטות במפרץ האיים. ענתה לה תרמילאית צעירה מישראל; לאורית לא הייתה ניסיון בשייט והיא טיילה בטרמפים מסביב לעולם… היא הייתה נכס גדול במסע. הגישה והנכונות של אורית ללמוד, להשתתף בהגה ולעשות שעונים הפכו אותה לחברת צוות מוערכת מאוד והיא הכינה כמה ארוחות מבריקות.

2. באוסטרליה כשהפלגתי במעלה החוף המזרחי לאיי Whitsunday שמתי מודעה בכמה הוסטלים של Back-Packer ובתוך זמן קצר בכלל היה זוג מאנגליה שילווה אותי. לא היה להם ניסיון.

3. הפלגה לאיי האוקיינוס ​​השקט על יאכטה של ​​מישהו אחר היינו חמישה מהם, אחת מהן טרמפיסטית צעירה שהגישה בקשה באינטרנט, היא נסעה מאוקלנד לטונגה ואז קפצה ספינה ליאכטה אחרת כדי להמשיך בהפלגתה מסביב לעולם. הניסיון היחיד שלה היה טיול באחת מהספינות הגבוהות שבה למדה כמה מיומנויות בסיסיות.

זה פשוט עד כדי כך קל! הדבר העיקרי שתצטרכו הוא זמן ויחס נכון!

איך להפוך את עצמך לחבר צוות רצוי:

לכו למועדון השייט המקומי או מועדון היאכטות וגלו מתי מתקיימים מירוצי אמצע השבוע או כל מירוץ 'כיף' אחר והיו שם מוקדם… אני מבטיח שיהיו כמה בעלי יאכטות שישמחו לקחת צוות נוסף.

אם יש לך זמן לצאת כמה שבועות ברציפות ולהודיע ​​שאתה מעוניין לצוות על סירת מפרש… אפילו על חוף. כמו אלה שעולים בטרמפים מעיר או אי אחד לאחר. הרבה סקיפרים עושים משלוחים לבעלים, אתה יכול לתפוס את אחת מסירות המפרשיות האלה… וחלק משלמים או מספקים ארוחות.

למד כמה שאתה יכול על להיות על ספינת מפרש… הסקיפר יגרום לך לעשות 'דברים' בסיסיים בסירה… הנפת מפרש או על הכננת מושך כמה יריעות… וזה מביא אותי למשהו אחר …

למד את הטרמינולוגיה… כי זו שפה חדשה לגמרי… אתה יכול ללמוד חלק מזה באינטרנט כך שאתה לא דמה מוחלטת כשהסקיפר יבקש ממך למשוך את הגיליון הראשי או להתאים את הנוסע!

האם יש לך מיומנויות שמישות כדי להפוך אותך לנחשק יותר? האם אתה בשלן טוב או לפחות יכול להרכיב ארוחה דשנה? האם יש לך מספר כישורים ייחודיים אחרים או מעסה, מדריך צלילה או כל דבר אחר שיעמיד אותך שם מעל השאר? אולי לדבר בשפה אחרת או לדעת משחקי קלפים מהנים? האם אתה מתלהב לדוג ויכול לתפוס כמה ארוחות?

שימו לב שרוב הזמן לא תוכלו לשבת וללגום משקאות קרים. כולם על הסיפון עוזרים במשימות שיט יומיומיות. שמירה על ניקיון הסירה ומתוחזקת היטב, בישול, ניווט ואפילו נטילת ההגה/הגה והיגוי הסירה למרות שטייס אוטומטי יפעל ברוב הפעמים.

אחד הדברים החשובים ביותר הוא השעון בעל הסגל, פקח עיניים לאוניות או כל דבר אחר שתצטרך להימנע ממנו, כמו גם לשינויי מזג אוויר. זה משהו שהצוות עושה 24 שעות ביממה.

תכבדו שיאכטה יכולה להיות ביתו של מישהו, תתייחסו אליה כך, שמור על 'הדברים' שלך מסודרים, מקום הוא פרימיום, תיזהר מגינוני הראשים (שירותים) שום דבר גרוע יותר מפתיחת חסימה של שירותים ימיים.

הדברים החשובים ביותר כשאתה בטרמפ על סיפונה של סירות מפרש:

אתה חייב להיות קל להסתדר איתך!

כשחציתי את ים טסמן עם אורית תרמילאית ללא ניסיון היה לי על הסיפון גם בחור עם הרבה ניסיון במירוצי יאכטות. הוא היה כאב מוחלט, יודע הכל שלא משך את משקלו ולא יכולנו לחכות להיפטר ממנו באי לורד האו מול חופי אוסטרליה.

אורית עד אז למדה איך לנווט את הסירה, הייתה טובה מאוד ב-GPS אחרי הכל היא הייתה בת 24 וזה רק עוד מחשב ויכולה לשרטט מסלול על התרשים. היא רכשה הרבה כישורים חדשים.

חוויות מלמדות אותך הרבה בחיים… לא?

המצב הנוסף שנתקלתי בו היה בהפלגה שציינתי לעיל לאיי האוקיינוס ​​השקט עם 5 מאיתנו על הסיפון. הטרמפיסטית הצעירה שילמה עבור הטיול שלה בדרך אחרת, שילמנו רק עבור האוכל היומי שלנו בזמן 20$ ליום ועזרנו בכל משימות השייט.

היא ישנה עם 50 השנים משהו סקיפר ו'הצפצוף' הרם מאוד החזיק אותנו ערים בלילה והיווה מחלוקת עם כולנו שמשכו את משקלנו בהפלגה ותחזוקת הסירה. היא הייתה חולת ים חצי מההפלגה ולעתים רחוקות עשתה כלים או כל מטלות אחרות.

הרמוניה של הצוות באה מעל לכל דבר אחר על הסיפון, במיוחד בסירות קטנות יותר. אין הרבה מקומות להסתתר ביאכטה קטנה כשאנשים לא מסתדרים.

החוויות שלי לא היו "כל כך גרועות", אבל שמעתי על כמה מצבים נוראיים שבהם הקפטן והצוות… בלשון המעטה לא הסתדרו! כסקיפר נאלצתי להיזהר במי לקחתי על סיפונה כצוות אז זכור זאת כאשר אתה מציג את עצמך לצוות.

סירת המפרש והקברניט:

זה יכול להיות קל להיקלע להתרגשות של ההפלגה ולמצוא טרמפ אבל קח צעד אחורה! תפגשו את הקפטן והקדישו קצת זמן לדבר איתו.

כמה ניסיון יש לו/היא?

האם הם פשוט הפליגו לאורך החוף או מהחוף?

האם קל לדבר עם הקפטן ו'שקוף'?

כמה זמן הם הבעלים של הסירה?

איך הם מנהלים סיבובי משמרות לילה?

מהן הציפיות של הקפטן ממך?

אם את בחורה צעירה והקפטנים זכר… שקלו אם הייתם סומכים עליו לבד קילומטרים בים… הכי טוב לנסוע במספרים!

באיזו עונה אתה מפליג למשל בעונת הוריקן/ציקלונים!

אתם הולכים לבלות הרבה זמן ביחד, שבועות, אולי חודשים אז וודאו שאתם מרגישים בנוח! הימנע מהמטומטמים ומאלה שיש להם נטיות להיות קפטן בליג!

ו… ודא שאתה רואה את הסירה!

האם זה נראה ראוי לים על סמך אלה שהלכת עליהם במועדון השייט?

שאל סקיפר אחר אם זו סירה ראויה לים!

האם זה נראה מאובזר היטב? שאלו על ציוד בטיחות וניווט!

הכי טוב לצאת לשייט שייקדאון… מרגישים בנוח?

הכל מהצד של הטרמפיסט של הגדר אבל הקפטן צריך להרגיש איתך בנוח. הצג את עצמך נקי ומסודר והיה מנומס. תן לסקיפר סיבות שאתה תהיה נכס על הסיפון והציע לעזור להכין את הכלי להפלגה ללא עלות כמובן… ועשה זאת! זוהי דרך טובה יחד עם שיוט שייקדאון לראות איך תסתדרו לפני שתאבדו את הקרקע.

שים את עצמך בנעלי הקפטן… זו הסירה שלו… למה שהוא ירצה לבחור בך לחצות את האוקיינוס ​​כצוות? מה אתה יכול לעשות עבורו/ה?

שמח עם הקפטן וסירת המפרש… מה עכשיו?

למכור את עצמך:

אתה לא כוכב שייט אבל אתה מוכן להשתלב עם הקפטן והצוות האחר! אתה שמח ללמוד ולבצע משימות שייט ולכסות את משמרת הלילה! קדם את הכישורים האחרים שלך כדי לייחד אותך!

כן שייט זה לא רק לשבת עם משקה קר… יש מטלות שייט לעשות אבל יש גם הרבה זמן להירגע ולהנות. קח קצת מוזיקה וספרים לקריאה. כלי נגינה אם אתה מנגן על אחד כדי לשיר יחד!

יהיו זמנים שתרגישו באחד עם הסביבה. הרעש הקבוע של המים כשהסירה חותכת את הים, רחש הגלים ותכלת השמים ביום וחופת הכוכבים בלילה הוא לא ייאמן. לתפוס את ארוחת הערב שלך בירכתי הסירה ולערוך סעודה באותו לילה.

בוקר אחד מחוץ לשונית מינרווה 3 ימי הפלגה מהאי טונגה באוקיינוס ​​השקט, החלפנו בירה בלובסטרים עם כמה דייגים ילידים. אכלנו שמפניה ולובסטר לארוחת הבוקר ואז הלכנו לצלול באלמוגים.

הפלגה לנמל או לאי חדשים אחרי שעות של ניסיון לתפוס הצצה ביבשה היא כל כך מרגשת. חקירה והתערבבות עם התרבויות השונות שאתה מגלה שאתה מתקבל בדרך אחרת מאשר אילו היית רק תיירים רגילים.

ואם זה המקום שבו היאכטה שלך עוצרת נמלים רבים הם כמו תחנת משאית עבור תרמילאים שעולים בטרמפים על סיפון סירות מפרש… אתה יכול להחליף סירות ולהפליג ליעדים חדשים.

זו דרך מדהימה לטייל מלא בהרפתקאות! תוכלו לגשת למקומות שלא הייתם יכולים בדרך אחרת ותהיה לכם ניסיון שיישאר אתכם לכל החיים! החדשות הטובות הן שאתה אפילו לא צריך מאגר גדול של כסף או להחזיק יאכטה או ניסיון בשייט… אז למה אתה מחכה?Source by Christine Couch

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x