מתחילים לשוט בקיאקים – רוצים להתחיל לשיט קיאקים?

מתחילים לשוט בקיאקים או חושבים איך להתחיל לשוט בקיאקים? אז יש מידע שאתה צריך לדעת לפני שאתה מנסה את זה ומקבל החלטות אם אתה אוהב את זה או לא מניסיון אחד.

מה שרוב החותרים החדשים לא יודעים הוא שיש הרבה סוגים של סירות וקלות החתירה; קלות הטיפ משתנה מאוד בהתאם לסוג. יש אנשים שינסו לשיט קיאקים פעם אחת ויחליטו שהם לא אוהבים את זה כי הקיאק התהפך והם נרטבו, אולי התביישו במה שמכונה "יציאה רטובה" בדיבור קיאק.

ראשית ישנן קטגוריות קיאקים כלליות כמו מים לבנים ומים שטוחים. ישנן תת קטגוריות לכל אחת מאלה כגון פנאי, קיאקים לשבת על גבי, קיאקים מהירים בנהר, קיאקים ימיים, סירות מירוץ. יש קיאקים מפלסטיק (תבנית רוטו) ופיברגלס. המחירים משתנים גם לפי סוג הקיאק ורמת הטכנולוגיה בסירה. בדרך כלל אם אתה רק מתחיל לשוט בקיאקים, סירת פלסטיק נמוכה יותר עשויה להיות הטובה ביותר עבור החוויה הראשונה שלך.

התרחק מקיאקים צרים בהתחלה, מכיוון שהם יהיו הקלים ביותר להעיף. אם אתה לא יודע מה זה צר או רחב שאל מישהו או קרא מה יש ליצרן לומר על זה. אתה מחפש מילים שאומרות "יציב" "רמת מתחילים", "קל לחתור" ו"קיאק ים ראשון נהדר". סקור את מפרט הרוחב של דגמים שונים כדי לקבל תחושה לגבי הרוחב המתאים. קיאקי הפיברגלס היקרים יותר הם בדרך כלל צרים יותר ומיועדים לשייטי קיאקים מנוסים, כך שגם אם לחבר יש קיאק נחמד והוא נותן לכם להתנסות בו, זכרו שאם תהפכו יכול להיות שהקיאק עדיין לא מתאים לכם. נסה אחד אחר לפני שתחליט על הספורט.

יש לי תבנית רוטו קיאק P&H Capella 166; הוא ברוחב 22 אינץ' ואורך 16'7 אינץ', מסווג כקיאק ים. אני מחשיב אותו כקיאק מאוד יציב והוא לא מתגלגל אלא אם כן אתה רוצה בכך. לחבר שלי יש א קיאק עמק נורדקאפ הוא ברוחב 21 אינץ' ואורך 17 אינץ'. מצאתי שה-Nordcap הרבה יותר לא יציב מהקיאק שלי. כפי שאתה יכול לראות אולי לא רק הרוחב אלא עיצוב הגוף שמכתיב את יציבות הקיאק. בקיאק מימד קטן שינויים עושים הבדל גדול.

מצאתי את קיאקי הים הארוכים יותר מהנים יותר לחתור אם אתה על גופי מים גדולים יותר או חותרים מרחק טוב על נהר קצת רחב. הקיאקים הקצרים מתאימים לירידה בנהרות קטנים ברוחב של פחות מ-18 אינץ', ולחתירה קצרה סביב אגם. אם אתם מתכננים זמן רב במושב, בחרו בקיאק הים הארוך יותר. קל יותר לחתור, מהר יותר, ולעקוב אחריהם (לעבור בקו ישר) הרבה יותר טוב מאשר קיאק פנאי קצר 8'-12'. אלו טיפים שמתחיל פשוט לא יידע בלי ניסיון או שיש לו חבר בקיא.

אני עושה את רוב החתירה שלי על שרשרת האגמים של נהר הורון בדרום מזרח מישיגן. אני גר בשרשרת כך שהגישה קלה עבורי. אני אגיע לצפון הקיץ למספר ימי עיון בקיאקים שהם מקומות נהדרים לקבל הדרכה מוסמכת ולנסות קיאקים.

כשאתה נכנס לקיאק כדי לנסות לחתור, זכור ללבוש התקן ציפה אישי (PFD). כל חותרי הקיאקים המנוסים לובשים אותם וכדאי גם לך. לבישת PFD תגרום לך להיראות כמו מומחה.

חתירה בטוחה ותהנה משייט קיאקים, זה כיף גדול ופעילות גופנית טובה.



Source by Bob Jack

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x