מידע על וויקבורד ולמד על וויקבורד

וויקבורד, הטוויסט הערמומי האחרון בספורט ימי

ספורט המים העילי הוא טכניקות משולבות של סקי מים, גלישה וסנובורד. כאן מתויג הרוכב מאחורי פארק כבלים או סירה דוהרת הממוקמת על לוח הוויק, רוכב על ערות ומבצע טריקים. האצה של סירת הוויקבורד תלויה בתנאי המים, גודל הוויקבורד, משקל הרוכב והמהירות הרצויה לרוכב. הרוכבים נגררים לעיתים גם על ידי כלי טיס אישיים, כבלי מסלול סגורים ורכבי שטח. וויקבורד הם חלקם גלשנים וחלקם סקי מים. הלוחות מעוקלים כדי להקל על ההרמה. כריכות הווייקבורד עוזרות לרוכבים להחזיק את רגליהם אל הלוח.

רצונות של וויקבורד

בזמן הוויקבורד הרוכב בדרך כלל לובש חליפת צלילה ומתקדם לעבר העירה או מתרחק מהעיר כדי לבצע את הטריקים. נסיונות קפיצות מבוצעים על ידי פגיעה במשרה וזינוק באוויר. הרוכב יכול גם להיעזר במוט ההחלקה ולרכוב תוך שמירה על שיווי המשקל. לאחר שהתרגל לדברים הרגילים של סקייטבורד, הרוכב יכול לבצע את הטריקים בהיותו גבוה באוויר. בהידוק חבל הוויקבורד הרוכב משיג מהירות לקראת ההתעוררות. בהדרגה, החבל המהוד משגר את הרוכב לנקודה למעלה באוויר בה הוא מנסה לבצע טריקים.

הגדלים והצורות של לוחות השינה משתנים בהתאם להעדפותיו האישיות של הרוכב ומשקל גופו. ככל שהלוח גדול יותר, כך הוא משתפר וצף טוב יותר. עם זאת, לוחות גדולים יותר משפיעים לרעה על הביצועים של פעלולים מתקדמים.

טריקים ספורטיביים של וויקבורד

סירות מנוע מושכות ווייקבורד על פני המים, וה-Wakeboarder קופץ מגובה גדול מאחורי הסירה ומבצע טריקים. הוא או היא שטים מעל המים מכוון את הוויקבורד לשמים.

אומנויות הרכיבה נקבעות גם על ידי הלוחות קאמבר או נדנדה. הרוקרים מעדיפים נסיעה חלקה ומהירה יותר ללא התנגדות משטח. הקאמברים והנדנדים הללו נועדו להעדפת תרגילי אוויר נוספים במהלך ההשכמה. בזמן הרכיבה, גולשי הוויקבורד אוחזים בחבלים המחוברים לסירה. רוב הלוחות מיוצרים עם סנפירי וויקבורד. סנפירים ממוקמים בחלק התחתון של הלוחות ומסייעים בשיפור ההתאמה האישית של הנסיעה. המתחילים משתמשים בהם כדי להשיג יותר יציבות. הסנפירים עוזרים גם לגולשי הווייקבורד בפעולות ההיגוי.

תמרונים של וויקבורד

וויקבורד כרוך בתרגול של טריקים כמו כל ספורט חופשי אחר. כמו גלישה וסנובורד, לרוכב יש הזדמנות לבצע טריקים. בוויקבורד, הרוכב יכול לבצע טריקים טובים יותר אם ישיג יותר גובה. גולשי הווייקבורד עפים נסחפים באוויר על מנת לבצע תפיסות אוויריות. הם לופתים את חבל הגרירה ביד אחת ומושטים לאחור כדי לתפוס את הקרשים שלהם.

טריקים על פני השטח

טריקים מסוימים מבוצעים על ידי הרוכב כאשר הוא או היא אינם מוטסים. הטריקים האלה כוללים גלישת חמאה מאחור, התחלת אחורי, החלקת גוף, פרז, קולפן תפוחי אדמה, עקומת גלישה וכו'.

ספינים

הרוכב לוקח את פעולת הסיבוב על ידי סיבוב כמו סנובורד. הרוכב לוקח את הפעלול בסיבוב 360 מעלות. במקרים מסוימים הכותב מאיץ את מידת הסיבוב. הפעלולים הרגילים השונים של ספינים הם אחורי, בלר, פלטליין, פרונטסייד וכו'.

הטכניקות המדהימות של וויקבורד הכניסו ריגושים אמנותיים בספורט הפראי הרטוב.Source by David Hagerman

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x