מוצרי טיפוח העור הטובים ביותר עד הגרועים ביותר

בשנים האחרונות, אנשים נזהרו משימוש במרכיבים מלאכותיים, במיוחד אלו המצויים במוצרי טיפוח ויופי, מכיוון שמחקרים הראו שרבים מהכימיקלים טומנים בחובם סיכון. חלק מהמרכיבים הללו אפילו מסרטנים, או גורמים לסרטן. מכיוון שיותר ויותר אנשים פונים למוצרים טבעיים וידידותיים לסביבה, חברות יופי רבות מציעות כיום מוצרים המכילים מרכיבים צמחיים שלא רק עובדים היטב אלא גם בטוחים לשימוש אנושי. להלן רשימה של מוצרי טיפוח העור הטובים עד הגרועים ביותר, הן אלו שכדאי לחפש והן אלו שכדאי להימנע מהם.

מרכיבים לחיפוש

תמציות בוטניות

תמציות בוטניות הן כל הזעם במוצרי יופי וטיפוח העור, ומסיבה טובה. חלקם היו בשימוש עם אפקטים גדולים במשך יותר מ-5,000 שנים.

להבהרת העור או להפחתת כתמים כהים, חפש מוצרים המכילים יוומין, אשר בשילוב עם ויטמינים A, D, E, קרמי לחות ומחדשים, מספקים פעילות פיברין עמוקה הממריצה פירוק מלנין להבהרת העור.

לעור אדמומי בוגר, רגיש או דלקתי, חפשו מוצרים המכילים תמצית ורדים, שהיא לא רק אחת התמציות הכי מחטאות, אלא שפועלת גם כטוניק מרגיע להענקת לחות, החלקה ומיצוק העור. זה גם עובד היטב כדי להפחית אדמומיות מנימים שבורים.

תמציות צמחים

מוצרים המכילים ג'ינסנג ממריצים את צמיחת התאים, מאריכים את תוחלת החיים התאית ומרפאים נזק קל לעור.

תה ירוק ידוע ביכולות נוגדות החמצון שלו, התוקפות את הרדיקלים החופשיים הפוגעים בעור.

תמציות ימיות

לאיכויות אנטי אייג'ינג ומיצוק חפשו מוצרים המכילים אצות ים, המכילות גם נוגדי חמצון.

בנוסף, מוצרים המכילים תמציות פנינים מאיצים את זרימת הדם ואת חילוף החומרים של העור, ועוזרים לשמור על גמישות העור.

מרכיבים שיש להימנע מהם

יום הולדת שמח

פרבנים משמשים כחומרים משמרים במוצרים רבים. מחקרים מסוימים מצביעים על קשר בין פרבנים לסרטן השד, מכיוון שנמצאו עקבות שלהם בביופסיות של גידולי שד. כמה מחקרים הראו גם שפרבנים יכולים לגרום להפרעות ברבייה אצל גברים. מוצרים המכילים פרבנים שנועדו להישאר על העור לאורך זמן ממושך מדאיגים במיוחד.

פתלטים

הוכח כי פתלטים גורמים לסרטן הכבד ולפגמים מולדים בבעלי חיים. הם נמצאים לרוב בניחוחות, קרמים, דאודורנטים ומוצרי שיער. חפש מוצרים מבושמים במוצרים בוטניים גרידא, כגון תמציות של סחלב cattleya או שושן.

פורמלדהיד

בשימוש כחומר משמר, פורמלדהיד נמצא במוצרי יופי רבים. בשימוש נפוץ בצלליות, מסקרות ומוצרים אחרים, פורמלדהיד נחשב על ידי הסוכנות להגנת הסביבה כחומר מסרטן סביר לאדם.

מתכות כבדות: עופרת וכספית

עופרת, רעלן מגעיל למוח ולמערכת העצבים, היא חומר מסרטן ידוע. הוא גם משבש הורמונים חזק ומצטבר בעצמות. עם זאת, באופן לא ייאמן, הוא עדיין נמצא בכמה צבעי שיער ואיפור בתור אצטט עופרת. כספית, רעלן נוסף של מערכת העצבים, עדיין מותר כחומר משמר בקוסמטיקה לעיניים.

צבעי זפת פחם

מרכיבים אלו הם צבעים המצויים במוצרי שיער ואיפור רבים. כל מוצר המכיל "FD&C ריק" או "D&C ריק" צריך לשלוח דגל אדום. בפרט, FD&C Blue 1 ו-FD&C Green 3 הם חומרים מסרטנים ידועים. D&C Red 33, FD&C Yellow 5, ו-FD&C Yellow 6 הוכחו כגורמים לסרטן כאשר מורחים אותם על העור.

מחפש אלטרנטיבות

למרבה המזל, יותר ויותר חברות יוצרות מוצרים שמשתמשים רק במרכיבים טבעיים, שנראים בטוחים יותר, כמו גם עדינים יותר לעור. יש שפע של מוצרים מבוססי צמחים, בוטניים, צמחים וימיים שעושים את העבודה ללא הסיכונים הנראים במרכיבים מלאכותיים. הם היו בשימוש במשך אלפי שנים כי הם לא רק עובדים היטב, אלא גם בטוחים יותר.Source by Lisa Phi

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x