מהו צידנית ימית?

בזמן שחיפשתם לקנות צידנית, אולי שמתם לב שחלק מהצידניות מסומנות כ"צידניות ימיות". מה ההבדל בין צידנית קמפינג ופיקניק רגילה לצידנית ימית?

מצננים ימיים תוכננו במיוחד לשימוש בחוץ כל הזמן. לכן הם מסוגלים יותר להתנגד להשפעות מזג האוויר, במיוחד קרני ה-UV הקשות מהשמש והחול הנושב והאוויר המלוח ליד הים. שמש, ים וחול יכולים לגרום כמעט לכל דבר להתדרדר בהינתן מספיק זמן ולכן מצננים ימיים נועדו להחזיק מעמד בתנאים אלה.

בנוסף למראה החיצוני עמיד יותר, רוב המצננים הימיים מטופלים גם כדי להתנגד טוב יותר לריחות. הסיבה לכך היא שהם מתחילים את הטיול מלאים באוכל ובירה ולאחר מכן משמשים לאחסון דגים שנתפסו. בעוד שדגים טעימים מאוד, הם מריחים, ואחסון דגים (חיים או מתים) במקרר קמפינג ימלא אותו במהירות בריח כמעט בלתי נסבל. ניתן לנקות צידנית רגילה לעתים קרובות כדי להסיר את הריח, אבל עדיף שיהיה לו אחד שיוכל לעמוד טוב יותר בריח מלכתחילה.

מכיוון שהם נועדו להיות יציבים יותר למקררים ימיים יש בידוד מעולה, המאפשר אפילו לדגמי הקצה התחתון לשמור על טריות הקרח והמשקאות למשך ימים. עם זאת, הבידוד הנוסף הזה גם הופך את זה לכבד יותר, כך שבדרך כלל הם אמורים להיות ממוקמים במקום אחד (כגון על הסירה שלך) ולהישאר שם במשך מספר ימים. הם לא משהו שאתה רוצה להסתובב בו בזמן טיולים או במעלה וירידה בגבעות תלולות.

אם אתם מחפשים צידנית לקמפינג או לסחוב אוכל הלוך ושוב מהמכולת אז מגוון ימי לא שווה את ההוצאה הנוספת. עם זאת, אם אתם מחפשים צידנית לאחסן את הדגים שלכם או לצאת לשייט ארוך בסירה מבולבלת שבה הוא ישב בשמש הפתוחה במשך שעות וימים בכל פעם, אז הצידנית הימית היא מה שאתם צריכים.Source by Eric Lynn Summers

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x