מדריך מהיר לניקוי מצבות, אזכרות ומאוזוליאום

אחד האזורים המתעלמים ביותר מטיפול באבן הוא בית הקברות. אם ביקרת פעם בבית קברות והסתכלת מסביב, מה שהיית רואה הוא שרבים מהמצבות נמצאות במצב גרוע. הסיבה לכך היא שבית הקברות אינו אחראי לטיפול באבני המצבה או באנדרטאות האנדרטה. הם אחראים רק לשמירה על השטח המקיף אותם. זה הופך את בני המשפחה לאחראיים על הניקיון והטיפול באבן.

האתגר הנוסף הוא שרוב בני המשפחה לא הולכים לדעת כיצד לנקות את המצבה כראוי וצוות בית הקברות בדרך כלל לא יוכל לעזור באזור זה. אין גם הרבה מידע בנושא בנושא. להלן מספר דברים בסיסיים שיש לקחת בחשבון בעת ​​ניקוי המצבות היקרות האלה.

הדברים הראשונים שכדאי לדעת הוא אם אינך מרגיש בנוח או שאתה חושש שאתה עלול להרוס את האבן, פנה למומחה שירות שאולי יוכל לסייע לך בתחום זה. הם יכולים להבטיח שהעבודה תתבצע בצורה נכונה ומקצועית.

השלב הבא הוא לקבוע ולברר עם איזה אבן תעבוד. באופן כללי, אבנים אלה מורכבות מגרניט, שיש ומדי פעם גיר ואבן חול. חשוב לדעת באיזו אבן מדובר, כי כימיקלים מסוימים לניקוי יכולים להיות הרסניים מאוד כאשר משתמשים בהם על האבן הלא נכונה. חומרי ניקוי חומציים עשויים להיות טובים לגרניט, אך עם חריטה וממיסים שיש ואבן גיר. אז אל תמהרו החוצה וקנו חומר ניקוי אבן.

שַׁיִשׁ

אם אתה מתמודד עם אבן שיש, אז חשוב ביותר שתתרחק מכימיקלים חומציים כגון חומץ, חומרי ניקוי המכילים לימון, חומרי ניקוי לבנים, CLR, או חומרי ניקוי אריחים ומסירי טחב שונים. בדוק את מרכיבי המוצר לפני השימוש. זכור, התרחק מכל דבר חומצי. מנקה שיש וליטוש שיש יעשו את העבודה, מכיוון שהוא בטוח על כל משטחי האבן של בית הקברות. זכור כי כאשר אתה מנקה את האבן הזו, התרחק מכל שוחקים קשים, כמו גם מברשות תיל וכלים קשיחים או חומרי ניקוי.

גרָנִיט

גרניט, בניגוד לשיש, הוא אבן קשה בהרבה. הוא גם עמיד מאוד לחומצות ולא יחרט או יותיר כתמים עמומים כמו שיש. גרניט הוא בחירה מצוינת לאבני מצבה בגלל הסיבות הללו. יש להשתמש במנקה גרניט טוב לניקוי האבן הזו.

אֶבֶן גִיר

גיר הוא בחירה נוספת המשמשת לאבני מצבה ואנדרטאות זיכרון. אבני גיר עשויות קלציט מפגזים, אלמוגים ושאריות ים אחרות. הוא נחשב לסלע משקע. הגרגרים הגסים של כמה אבני גיר נותנים להם עמידות מצוינת, אך גם כאן הם רגישים להתקפת חומצה. זרוק טיפת חומץ או הניח טריז לימון על אבן כזו והיא תשאיר סימן חרוט אל פני השטח שם המסה את האבן תוך מספר דקות.

אבן חול

ניתן למצוא את האבן באבני מצבה ישנות יותר, והיא משמשת לעתים רחוקות כיום. אבן זו גסה ומשוחררת במרקמה. אבן חול עמידה מאוד לחומצה ולעתים רחוקות היא מלוטשת, אך עלולה להינזק בעזרת שוחקים או מברשות.

אִטוּם

לאחר הניקוי, אחד מוכן לאטום. האיטום מונע שינוי צבע אם יש לאפשר לנוזל צבעוני לחלחל לתוך האבן. למעשה, כלבי ים נועדו למזער כתמים. לאחר הניקוי, ייתכן שתרצה לאטום מדי פעם את פני השטח בעזרת אטימה מאבן.

אז הנה רק כמה מהדברים שיש להתרחק מהם בעת ניקוי האבן היקרה שלכם:

1. חומרי שחיקה

2. חומצות

3. שטיפת לחץ

4. חום ולפידים

5. חומרי ניקוי כימיים שונים

ישנם הרבה חומרי ניקוי ומברקים טובים בהם תוכל להשתמש בכדי לבצע את העבודה כראוי. לאחר הניקוי, אוטמים.

זכור, אם לא נוח לך לבצע את העבודה, איש מקצוע בתחום אבן נמצא במרחק שיחת טלפון מהירה.Source by Bruce Jordan

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x