למד כיצד להחליף תכריך ביניים בים

כשהיא מפליגה בשעות הערב המתקדמות של עוד ערב טרופי מפואר, הכל טוב עם העולם והיא מרגישה די גדולה, מסתפקת בהתקדמות לילות טובים לעבר מניחי. כשהיא מדלגת על חבטת נמל, המים החותכים שלה פורסים ללא מאמץ דרך המים הפרועים אך המסריחים, היא יודעת שהיא חותכת דימוי דק, ורק עצבנית קלושה אין לה גלריה של צופים שיכירו בהיופי שלה. הצוות שלה מעריך את ההצגה, אבל הכרה מסוימת מאחרים תעשה פלאים להערכה העצמית שלה – היא אוהבת להתהדר לא פחות מהספינה הבאה! הגאווה תמיד מגיעה לפני נפילה וללא התראה כלשהי ובטח בלי ידיעה מוקדמת מצידה או מהצוות סדק רועם מנפץ את רוגע הערב. קפטן ואנשי אחיה מתרוצצים במעלה המסלול ורואים את צוות אנגלו בוהה בשמיים אל מעטה ביניים מתנודד בעצלתיים. הוא נפרד בקצה המפזר העליון, נפל לתוך חצי חישוק ועתה נופל אל הלוח הימני.

נבהלת, הצוות שלה בוהה זה בזה. לאחר ששמעו וקראו סיפורים רבים על יאכטות שאיבדו את האסדות שלהם בים, אלפי קילומטרים מהחצר הקרובה, בגלל ההתקנה הכושלת, הן חסרות מילים לכמה רגעים. הסצנה לנגד עיניהם מאיימת אסון אם הם לא יכולים לבצע פתרון במהירות. היא מביאה את ראשה מסביב לרוח, ולתוך הציפה למיקום. היא מצערת ביותר אבל אין לה זמן לדאוג לגבי זה עכשיו. למרבה המזל, מזג האוויר שפיר וצוותה קובע כי בתנאי שהם יישארו על נמל, ההתקנה בצד הנמל תגרום למאמץ ניכר מאוד. החושך המשווני בפתח כעת, כך שהם מאבטחים את הקצה המתנדנד לקווי ההרחקה הימניים ומתכננים לסגור חבר מושבעים נוסף תכריכים בבוקר. משבר מיידי היא חוזרת לכיוון שלה, שוב אוספת מהירות בלי שום בעיה נראית לעין.

'וואו, זה היה מסובך', היא חושבת. אולי היא תצא מזה בקלות יחסית?

בראש וברצינות היא רוצה עכשיו לכפר על הבלאגן הקודם שלה. על כוס קפה המתייצבת עצבים מחייבים, הצוות המזועזע שלה דן בבעיה. ראשית, אטול מאניהי מאוכלס בדלילות ולכן לא סביר שיעזור לו להימחק ממסלול הטיול. המסלול שלה השתנה לאטול Rangiroa, שבו יש את האוכלוסייה הגדולה ביותר בטואמוטוס. דיג הוא בעל הכנסה העיקרית ברוב האטולים האלה וזה אומר שסירות, חבלים, כבלים, חוטים יהיו בשפע – מלחים זהים בכל העולם! לכוס השנייה שלהם ועם דעתם יותר מסודרת עם חשיבה מנומקת כלשהי, נראה שההשלכות העיקריות של הבעיה נסוגות כרגע. בהתחשב בעובדה שאם כל הדברים יישארו שווים, רוב השיט שלה יהיה על הנמל לאורך כל הדרך לטהיטי, שם הם יודעים שכל הדברים הימיים זמינים. הם נושאים אורך ניכר של חבל ספקטרום וזה ייעצב מחר למעטה חלופי. לקו הספקטרה הזה יש גורם מתיחה נמוך עוד יותר מקבלאר ואם אפשר למשוך אותו מספיק חזק מעל המפזרים ועל אביזרי הסיפון הוא עשוי להספיק עד שהם ינחתו בפפייט.

כאשר אמא טבע נמצאת במסגרת, שום דבר אינו שווה. היא מבצעת את ייעודה לפי שיקול דעתה. הפעלת תדפיס מ- weatherfax לא מראה שום שינוי בדפוס מזג האוויר בשום מקום באזור האוקיינוס ​​שאליו הם מפליגים – רק ה- SSE היציב נסחר לאורך כל הגזרה הזו. תוך שעה מרגע תקריתם, ענן מכסה את שמי הלילה, משחיר את הכוכבים. הרוח העולה נסוגת, מביאה איתה גשם, והספינה הקטנה שלנו כל הזמן מוצפת. הוא פתאום סוער, עם רוחות של עד שלושים קשר וצפוי להגיע מכל כיוון. שלושים דקות לתוך תנאים אלה, חישוק הפלדה השבוי נאבק על עצמו חופשי ומתחיל בתבנית של קשתות בר ביניים. המטרה העיקרית שלה היא המאסטה וכל כמה שניות אגרוף הפלדה בקוטר אחד עשרה מילימטרים הזה רוצה להטביע את עצמו בתוך עפר האלומיניום. הטאנג שהוצמד במקור לקצה נעלם זה מכבר בים בשריקה חזקה, והותיר גיהנום מוט קטלני כפוף לחדור לכל דבר שבדרכו המתנודדת. אלומיניום, עץ או גולגולת לא ישפיעו בכך שכולם יקבלו את הטיל המעופף לעומק תלוי בהתנגדות הפיזית שלו.

המפרש הגדול שלה נשמט מוקדם יותר בתחילת ההתקפה, והיא מפליגה תחת גנואה בלבד, ולכן אין לה איום לנזק במפרשיה. כיצד לאבטח במהירות את הטיל המתנפנף הזה ולשרוד לפני שהוא יחולל הרס גדול? עם סיפון מתנשא כעת, הספינה שלה, חגורת הצלה וחותכת על הקו, מתרוצצת על שפת הנמל. צוות, המאיר את אור הזרקורים לכיוון הכללי דרך הגשם, מתבונן בתכריכים הרטובים והנוצצים המהבהבים קדימה ואחורה דרך הקורה – הם מודים שהם עדיין בתא הטייס. הקפטן שלה, משתופף נמוך ומתחמק בו בעת ובעונה אחת, מנסה לתפוס אותו כשהוא חוטף על פניו.

כשהוא מגיע לסוף הקשת שלו ליציאה הוא ממילא הרבה יותר מדי גבוה, וזה מחוץ להישג ידו – כך שתוכנית א 'לא תצליח. בינתיים, הוא חבט כבר בתורן פעמים רבות, למרבה המזל, לא תמיד בראש. הצוות, שראה את הצורה השחורה שמוטלת בגולש הנמל חושב שהוא ויתר או נפגע. הוא קם שוב, הפעם כשהחצר בצד הנמל רופפת בידו ובעקבות מספר החמצות מצליח לתפוס את הקצה בחצר הרפה, להקציף את החבל סביב הפלדה כמה שיותר פעמים, למשוך אותו מתוח ולתקן אותו אל עין כרית בצד הנמל. העבודה הסתיימה, הוא מתיישר וחוזר אל תא הטייס מגחך מאוזן לאוזן. אין ספק שהוא חושב שהוא גיבור עכשיו, לא מבין שזה היה מכת מזל טהורה שהתכריכה נתפסה בחצר בדרכה הסוערת בפראות. עם זאת, האפשרות שכל נזק מיידי נוסף יבוטל, היא מסתפקת, ומאפשרת לו להירגע בשלושים שניות התהילה שלו. מחר יום נוסף, בו ייבחנו האפשרויות, אך בינתיים מחכים דרגשים נעימים. הם ממלאים, משאירים את הצוות הנותר במשמרת להרהר מה יכול להיות.

הקפטן שלה מתנדנד בעדינות מראש התורן שלה, סוקר את הסצנה סביבו. בוקר טרופי מבריק, שטוף וגבישים נקיים על ידי גשם הלילה, מותיר תמונה נוצצת. שלוש מאות ושישים מעלות של דיסק כחול מושלם ונוצץ מקיף אותה ומחזיקה אותה בשבי ולמרכז קבוע. כשהוא מסובב את ראשו, הוא מתפעל מההיקף המקומם של זה. אין סוף, כמו אהבה של נשים, האוקיינוס ​​הכחול נמתח לכאורה עד אינסוף. תקרת החופה היא ללא כתמים, אך לכמה רעמים רכים ולא מזיקים למראה מנוקדים נמוך באופק ברבע הדרומי -מערבי. סביר להניח שהוא מרחף מעל איזו חתיכת קרקע רחוקה, אך היותך כה רחוק, לא ניתן להבחין באופק. לכל השאר, קנבס רחב של גווני כחול רחבים, המוברש קלות בנצנוצים נוצצים כשהשמש משתקפת מקצות הגל ברוח הפנימית. אף מצלמה, המוגבלת לחלון קטן, לעולם לא תוכל ללכוד את התחושה המרוממת הכוללת של לראות ולהיות חלק מסצנה כזו. קפטן שלה מלא בשמחה שלווה על החיים, הקפטן שלה מסובב את ראשו לעבודה העומדת על הפרק. עם עלות השחר, כפי שהתרחש הבוקר, ליום יפהפה ונטול רק עם רוח קלה על ירכה, החליט קברניטה לנסוע במעלה התורן על מנת לראות מה ניתן לעשות בנוגע לתכריכיה הטועים. הוא גם היה בודק את הסווג של מיגלס ביממה.

'בזבוז זמן אפילו להסתכל על זה!' היא אומרת, מעשית, "טוב או רע, מה הוא מתאר לעצמו שהוא יכול לעשות עם זה כאן בחוץ?"

כיוון שטבע האדם מה שהוא, לא היה סיכוי שהוא לא יונף במעלה הגובה הנוסף לטראק לבדיקה. מלבד כל דבר אחר, זה גבוה ככל שהוא יכול ללכת עליה והוא ילך לשם! בדרך כלל בים, טיול במעלה התורן יתחשב רק במקרה חירום. חמש דרגות תנועה על הסיפון מתרגמות לקשת של חמש עשרה עד עשרים מעלות למעלה. הכרחי כי התורן מהודק בחוזקה בין ירכיו של המטפס כדי להימנע מהתנודדות החוצה וטריקת בחזרה אל הדליל. הצעירים האלה שעושים את המירוץ העולמי, עולים בכל מזג אוויר – חוסר הפחד של בני הנוער ללא ספק דוחף אותם. אחד הופך להיות קצת יותר זהיר עם הגיל.

יצירת המופת ההנדסית של מיגלס היא כמובן מושלמת והוא מרגיש פרץ של חיבה לאותו גבר מותן ותוצר של מלאכתו. שלושת אלפים וחמש מאות קילומטרים ימיים בעקבותיהם, עמלו הוא יהיה דומם. שותים את הנוף, מתעכבים כל עוד אפשר, מבלי שהצוות שעל הסיפון יהפוך לחשוד, מוסחת (מדובר בירידה של עשרים מטרים לסיפון!) או פשוט משאיר אותו שם למעלה, הוא מברך את הסיפון כדי להוריד אותו למפזר הביניים. חגור לחגורתו הוא קו הספקטרום, ובתיק שלו טאנג חלופי. כשהוא מעיף מבט לכל אורך החבל עד הסיפון, הוא מוקסם לרגע מההתפתלות המפותלת שנדרשת ממנה קרוב לתורן, החוצה מעל הים. עם דגם היהלום הכחול והלבן הארוג שלו הוא נראה כמו פייתון ארוך מאוד ועצל מאוד, המתנשא עד לקצה האחורי שלו!

'קדימה', היא בודקת אותו, 'תמשיך בעבודה!'

קל יחסית ללחוץ כפול את חוט הספקטרום דרך הטנג ', לחבר אותו לתוך חור המנעול בתורן ולהפיל את שני הקצוות הרופפים לרמה לסיפון לצורך חיבור להתאמת הסיפון. בדרך למטה הוא בודק את כיסויי הקצה של מפזר העור לבלאי. חזרה לסיפון עם כמה כוויות עור בירכיים פנימיות, שתוצאותיהן מופקדות אי שם למעלה והתחתון בתורן, הפרק משותף על בירה מקררת – לא יכול למהר את העבודות האלה בים!

מחשבות על ימים עצלים באותם רחוקים, אך מתקרבים לאיי הים הדרומי האגדי יותר ויותר, מדרבנים אותם, וקפטן וצוות אנגלו שלה התחילו להרים את תכריכי המושבעים מתוחים ככל שהכוח המשולב שלהם יאפשר. ללא מערכת חסימה והתמודדות זמינה שתעבוד במצב זה, הם יצטרכו להסתמך על כוח פיזי טהור. זה די משמעותי בצוות אנגלו אבל התרומה של הקפטן שלה תהיה מעט עדינה בהשוואה. בהיותם בצד הימני, הצד הרפוי, הם מפתיעים את עצמם באשר למידת המתח שהם מסוגלים לגייס כלפי החוצפן. אפילו המתח עם מעטפת הביניים התאומה שלו בצד הנמל אינו מהווה בעיה כעת, שכן יש במקום אסדה שתשאיר את העמידה זקופה זקופה מבלי להישבר או להתמוטט. במקרה, התוצר של מאמציהם שומר על ההנחה הזו בצורה מעוררת התפעלות עד לנמל פפייט. בינתיים, הגעתו של מגש סקונס מהביל המצופה בנדיבות של כדורי חמאה צהובה בהירה שנמסה במהירות במהלך הפעולה, ללא ספק הזריקו להם כונן שיער מספיק כדי לסלק את הקילוגרמה הנוספת או שניים הנדרשים.

'גברים!' היא חושבת, 'הם כל כך קלים!'

המכלול שהושלם, ללא בדיקה מדוקדקת מדי, נראה בצורת ספינה בצורה סבירה. בכל מקרה חזק מספיק למזג אוויר בינוני עד בינוני, וצוותה מעריץ את עבודת הידיים התושבת שלהם מתא הטייס שלה. הן היא והן הקפטן שלה מתפללים שהמסחר יחזיק עד טהיטי.Source by Vincent Bossley

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x