כל מה שאתה צריך לדעת על נוגדי חמצון – בחירה מושכלת ומושכלת לבריאות טובה

מהם נוגדי חמצון?

נוגד חמצון הוא או: 1) תרכובת או חומר כימי המעכב חמצון. או 2) חומר (טבעי), כגון ויטמין E, ויטמין C או בטא קרוטן, הנחשב להגן על תאי הגוף מפני ההשפעות המזיקות של חמצון.

נוגדי חמצון יכולים להימצא באופן טבעי במזונות מלאים שבהם הם נמצאים בדרך כלל בקבוצות; או שהם מיוצרים באופן סינטטי ונמכרים כתוספים, בדרך כלל מכילים נוגד חמצון בודד אחד ולא כמה.

מה הם רדיקלים חופשיים? האם אנחנו צריכים נוגדי חמצון?

חמצון מתרחש כאשר רדיקלים חופשיים (חלקיקים בעלי תגובתיות גבוהה ובעלי אנרגיה גבוהה) מתפרעים בפראות בכל הגוף ופוגעים בתאים. ניתן לייצר רדיקלים חופשיים בתוך הגוף על ידי תהליכים ביולוגיים טבעיים או להחדיר מבחוץ באמצעות עשן טבק, רעלים, מזהמים והרגלי אכילה לא אופטימליים. מאמינים שרדיקלים חופשיים מאיצים את התקדמות סרטן, מחלות לב וכלי דם, דלקת מפרקים שגרונית, עייפות כרונית ומחלות הקשורות לגיל. נוגדי חמצון המצויים בפירות וירקות עוזרים לנטרל רדיקלים חופשיים בגוף.

בדרך כלל מומלץ לאנשים לאכול 7 מנות פירות וירקות ביום: 2 מנות פירות ו-5 מנות ירקות. רוב האנשים לא אוכלים את הכמויות המומלצות של פירות וירקות בכל יום. בנוסף, רוב הפירות והירקות הגדלים באופן תעשייתי אינם מכילים את אותם היתרונות התזונתיים הזמינים במזונות מלאים הגדלים אורגנית, וכן מכילים יותר רעלים (מקורות רדיקלים חופשיים) לגוף להילחם בהם.

מדוע נוגדי חמצון נמצאים בצמחים?

פוטוסינתזה היא התהליך שבו צמחים ממירים אנרגיית אור מהשמש לאנרגיה פיזית מאוחסנת (תזונה). פוטוסינתזה חושפת צמחים למספר עצום של רדיקלים חופשיים. צמחים מייצרים נוגדי חמצון כדי להגן על עצמם מפני נזק על ידי רדיקלים חופשיים אלה. פיגמנטים צמחיים נוגדי חמצון, בעיקר קרוטנואידים ופוליפנולים שאחראים על הבהיר

צבעים של פירות כתומים, אדומים, כחולים וסגולים רבים, פירות יער ואצות, מספקים את רוב ההגנה הזו. מחקרים הראו כי בליעה אנושית של נוגדי חמצון אלה על בסיס צמחי מביאה להגנה דומה עבור בני אדם. מחקרים מראים גם שנוגדי חמצון פועלים בצורה סינרגטית (כאשר ההשפעה המשולבת גדולה מסכום ההשפעות האישיות) והם יעילים הרבה יותר כאשר נבלעים ספקטרום של נוגדי חמצון, ולא תרכובות בודדות. לדוגמה, העשב, טימין, מכיל למעלה מ-20 נוגדי חמצון נפרדים בלבד.

בנוסף, כאשר מגדלים מזון באופן אורגני, ללא שימוש בחומרי הדברה וקוטלי עשבים סינתטיים, על הצמח להתחזק (באמצעות מאבק) – ובכך להקנות לעצמו יותר תזונה – כדי לשרוד. בעוד שמזונות שגדלו באופן תעשייתי עם שימוש ליברלי בקוטלי עשבים וחומרי הדברה סינתטיים, מסתמכים על הכימיקלים כדי להגן עליהם, ולכן אינם מכילים את אותה תזונה זמינה כמו מזונות שגדלו אורגנית בפחות מ-60%.

מהן יחידות ORAC? כמה אנחנו צריכים?

ORAC, קיצור של Oxygen Radical Absorbance Capacity, היא מדידה סטנדרטית של כוח נוגד החמצון הכולל של חומר שהוא יכולתו לנטרל רדיקלים חופשיים של חמצן. ככל שחומר יכול לספוג יותר רדיקלים חופשיים, כך ציון ה-ORAC שלו גבוה יותר. תזונאים ממליצים לנו לצרוך כ-5000 יחידות ORAC ביום כדי להשפיע באופן משמעותי על פעילות נוגדי החמצון בגוף ולהפחית נזקים של רדיקלים חופשיים. כדי לתת לך פרספקטיבה, מנה אחת של חצי כוס של פירות או ירקות מספקת כ-500 יחידות ORAC. אם אינך אוכל לפחות 10 מנות של פירות וירקות ביום (רצוי בגידול אורגני), אינך מקבל את הכמות המומלצת של יחידות ORAC כדי לנטרל את הנזק שנגרם על ידי רדיקלים חופשיים בגופך מדי יום. בהתחשב בכמויות ובחשיפה למקורות הרעלים הרבים והמגוונים בעולם של היום, הערכה טובה יותר של יחידות ORAC נחוצות תהיה 7000 ORAC ליום.

מזון מלא לעומת תוספי מזון

אם אתה משלים עם נוגדי חמצון במינון בודד, או שילוב של כמה נוטריינטים נוגדי חמצון מבודדים, כנראה שאתה לא מקבל את היתרונות שאתה צריך. בזמן חומרים מזינים מבודדים עשוי להיות בעל יתרונות נוגדי חמצון רבי עוצמה במבחנה (מבחנה), יש להם פחות יתרונות באופן משמעותי in vivo (גוף). ואילו מזונות עשירים בנוגדי חמצון בעלי יתרונות מוכחים הן בבני אדם והן במבחנה, ידוע שתזונה עשירה בפירות וירקות יכולה לסייע במניעת סרטן, מחלות לב כלילית ושבץ מוחי. נוגדי חמצון סינתטיים עשויים למעשה להגביר את הסיכון לסרטן. למעשה, כל ניסוי קליני גדול שהשתמש מְבוּדָד חומרים מזינים נוגדי חמצון לא הצליחו להראות תועלת לסרטן ולמחלות לב וכלי דם. רוב רכיבי התזונה נוגדי החמצון המבודדים שונים מבחינה כימית ומבניה מאלה המצויים במזונות אמיתיים; ואין להם את ההשפעה הרצויה בגוף האדם. מחקר מצא שאבקת עגבניות שלמות אך לא ליקופן, קרוטנואיד המצוי בעגבניות, עיכבה את הקרצינוגנזה של הערמונית בחולדות, מה שמוכיח את פונקציונליות ויעילות מעולים של תזונת מזון מלא בהשוואה למינון גבוה, חומר תזונתי מבודד, תוספי מזון.

מהו סופרפוד?

מזון-על הוא סוג של מזון שמאמינים שיש לו יתרונות בריאותיים משמעותיים יותר מכל סוג אחר של מזון בשל תכולת הפיטו-נוטריינטים הספציפית שלהם. לדוגמה, אוכמניות נחשבות למזון-על מכיוון שהן מכילות כמויות משמעותיות של נוגדי חמצון, פיטופלבינואידים, ויטמין C ואשלגן, אשר מאמינים שהם מספקים יתרונות בריאותיים חשובים.

כיצד לקבל את הדרישות היומיות שלך של 5000-7000 יחידות ORAC

אתה יכול לאכול את 2-3 מנות הפירות המומלצות ו-5-7 מנות ירקות מדי יום, ולבחור בפירות וירקות מגידול אורגני באיכות גבוהה.

אתה יכול לבחור תערובת של מזונות-על שלמים אורגניים מאושרים, מספק קשת רחבה של יתרונות תזונתיים ונוגדי חמצון ורצוי בצורת אבקה. לדוגמא תערובת כגון: אבקת קקאו גולמית אורגנית מאושרת, לא מזוקקת, תמצית פירות קפה מיובשים, אבקת רימון מיובש בהקפאה אורגנית; אבקת גוג'י ברי מיובשת בהקפאה אורגנית, אבקת ברי אסאי מיובשת אורגנית מאושרת, דונאליאלה מיובשת אורגנית אורגנית. סלינה מיקרו אצות ימיות, אבקת אוכמניות מיובשת בהקפאה אורגנית מוסמכת, אבקת פטל מיובש בהקפאה אורגנית מוסמכת, אבקת תותים מיובשים בהקפאה אורגנית מוסמכת, תמצית מיץ זיתים מיובש בהקפאה אורגנית. תערובת כזו מספקת את כל היתרונות התזונתיים ונוגדי החמצון של כל מזון שלם יחד עם היתרונות של כל המזונות השלמים ביחד. מנה אחת של תערובת כזו תספק את הדרישות היומיות המומלצות של ORAC.

איזו צורה של מזון-על מעורב עלי לצרוך?

אתה צריך לחפש צורה אבקתית שבה מזונות העל הכלולים בפנים יובשו בהקפאה, ובכך הכניסו את התזונה ואת נוגדי החמצון לאנימציה מושהה, ללא פגיעה. הוספת האבקה לנוזל שלך (מים, מיץ, חלב סויה וכו') הופכת משקה מחזק מהיר וקל.

צריך לשים לב לאופן עיבוד המזון העל (מיובש בהקפאה) ולאיכות מזונות העל הכלולים באבקה (אורגני).

תכונה מועילה תהיה חבילות הגשה בודדות ולא הצנצנת הגדולה כדי להקל על הניידות.Source by Kathy Kirk

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x