יתרונות וחסרונות של קוטלי אצות

כל מי שהוסיף לנכס שלו בריכה או גינת מים, נהנה כנראה מיתרונות היופי שתוספת כזו מספקת. אחרי הכל, איך ייתכן שדגי זהב אקזוטיים או צמחי מים לא משפרים את הפיתוי החזותי? כמובן שצמחים ודגים צריכים להיות גלויים כדי לספק את התועלת הזו. כאשר הם מטושטשים או, גרוע מכך, נפגעים מאצות, היתרונות הללו פוחתים. לכן חשוב להסיר אצות. הדרך הפופולרית ביותר להסרת אצות היא באמצעות קוטלי אצות. אמנם זו שיטה טובה, אבל היא לא מושלמת. אז בואו נסתכל על כמה מהיתרונות והחסרונות של שימוש בקוטלי אצות.

חסרונות

· קוטלי אצות מסוימים כמו נחושת גופרתי עלולים לגרום נזק לדגים מסוימים כמו קוי שעלולים לחיות בבריכה. זו הסיבה שיש צורך לבחור קוטל אצות שיש לו מוניטין טוב בשוק הצרכנים. כמו כן, אם קוטל האצות מגיע בצורה גרגירית הוא צריך להתמוסס ברגע שהוא בא במגע עם המים. אם לא, זה יכול להיבלע על ידי ציפורים או חיות מחמד. זה עלול להרעיל את החיה.

· שימוש רב מדי בקוטל אצות או שימוש בו בבריכה חדשה לפני פיתוח תקין של מערכת אקולוגית נאותה עלולים להיות השפעות הרסניות. אחת ההשפעות הללו יכולה להיות עלייה מופרזת של אמוניה בבריכה ובו זמנית הפחתת חיידקים מועילים בבריכה. מיותר לציין שזה יכול לפגוע בצמחים ובחיי המים.

· כמה קוטלי אצות יכולים להיות מאכלים במידה קלה. לכן אין לערבב אותם עם אמוניה, חומרי ניקוי ביתיים או מוצרים אחרים שיגבירו את פוטנציאל הקורוזיביות לבריכה. כמו כן, קיים פוטנציאל שקוטלי אצות נוזליים עלולים לשרוף בשר אם לא מטפלים בהם כראוי. לכן יש לנקוט בזהירות רבה בטיפול בקוטלי אצות.

· קוטלי אצות או רק פתרון לטווח קצר. בדרך כלל השימוש בקוטל אצות רק יהרוג את האצות באופן זמני, רק כדי ליצור מקור מזון לפריחת אצות חדשה. יש להשתמש בקוטלי אצות בשילוב עם חיידקי בריכה מועילים וסינון טוב כדי לעזור להסיר את האצות המתות שנוצרו.

יתרונות

· קוטל אצות הוכח כמבטל אצות בקלות ובזול. עבור בעלי בריכות רבים, הצורך בטיפול יעיל באצות חייב להתאים לטיפול פשוט לשימוש ואינו עולה הרבה. למרבה המזל, ישנם מספר קוטלי אצות איכותיים בשוק המספקים את שתי החזיתות הללו.

· קוטלי אצות, לעבוד בצורה מהירה ויעילה. למעשה, ישנן נוסחאות קוטל אצות, שיכולות לחסל אצות תוך 24 שעות. זו לא נקודה של מה בכך. אצות עלולות לגרום להרס רב בבריכה והיכולת להדביר אותה בהקדם האפשרית מועילה.

· קוטלי אצות רבים בטוחים לדגים ולצמחים, כגון GreenClean. בעבר אנשים השתמשו בעיקר במוצרי נחושת, שעלולים להזיק לדגים אם לא נעשה בהם שימוש מדויק.

האם בריכות יכולות להיראות טוב ללא שימוש בקוטל אצות? בהחלט. עם זאת, קוטלי אצות יכולים לחולל פלאים כאחד מכלי רבים המשמשים לשמירה על בריכה או גינת מים במצב תקין. באופן כללי, קוטלי אצות אינם מזיקים אם כי צריך להבין בעיות פוטנציאליות מסוימות. אבל, אם נעשה שימוש נכון בקוטל אצות, ניתן למנוע את רוב הבעיות הקשורות לאצות.Source by Casey Coke

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x