טיפים על טיפול אטלנטי כחול טאנג

הטאנג הכחול האטלנטי או Acanthurus coeruleus שייך למשפחת Acanthuridae. משפחה זו כוללת זני טאנג אחרים ודגי מנתחים. טאנג כחול אטלנטי מאכלס גם את האיים הקריביים וגם את מפרץ מקסיקו. אוכלוסיות משמעותיות ניתן למצוא גם לאורך אזורי החוף המזרחיים של אמריקה מצפון עד ניו יורק ועד דרומה עד ברזיל.

יש סוג של דגים הנקרא בדרך כלל טאנג כחול פסיפיק או טאנג מלכותי (Paracanthurus hepatus). למין דגים זה נתייחס במאמר אחר.

הטאנג הכחול האטלנטי הוא דג בצורת אליפסה שטוחה. פלטות צבעים למבוגרים ולנוער שונות לחלוטין זו מזו. בני נוער עוברים שינוי צבע כחלק מגיל ההתבגרות. לקטנים יש צבע צהוב עז עם גזם כחול בקצוות סנפיר הגב והאנאלי שלהם. נערים, למעשה, מכונים לעתים קרובות טאנגים צהובים. בשלב המעבר בין צעיר לבוגר, הדגים יפתחו צבע כחול באופן אופייני מאוד עם סנפירי גב ופי הטבעת קצוצים צהובים. הסנפיר הזנב הוא בדרך כלל החלק האחרון בגופו של הצעיר שעובר את שינוי הצבע. מבוגרים הם בצבע כחול. הצבע הופך כהה יותר בהדרגה ככל שהדג ממשיך להזדקן. למבוגרים יש גם קווים אופקיים על גופם ואילו לטאנג צעיר אין סימני גוף.

הטאנג הכחול האטלנטי נמכר בדרך כלל גם תחת השמות Blue Caribbean Tang, Blue Tang Surgeonfish, או פשוט Blue Tang. מבוגרים משתנים בגוונים מכחול פודרה לכחול מלכותי תוסס. וריאציות צבע אלה משולבות לעתים קרובות בשמותיהם, למשל הגוון הכחול.

כחולים אטלנטיים אינם אגרסיביים כלפי מינים אחרים. ניתן לשלב אותם בהצלחה בסביבה קהילתית ללא בעיות. הם ידרשו כמה מקומות מסתור ושפע של חדר שחייה בגלל גודלם. דגים אלה אכן מפגינים התנהגות טריטוריאלית וידוע שהם הופכים לקרביים עם בני מינם אחרים. לכן מומלץ להחזיק רק מבוגר בודד במיכל. מבוגרים אינם נוטים להפעיל נטיות תוקפניות כלפי הקטינים של מינם. מבוגר וצעיר עשויים בדרך כלל להיות מאוכסנים יחד ללא תקלות. התנהגות שאינה מתעמתת עשויה להימשך ככל שהטאנג הצעיר מתבגר לבגרות.

טאנגים כחולים הם שוכני שוניות מים רדודים. הם מאכלסים את שוניות האלמוגים החופיות שנמצאות לאורך קוי החוף המערביים של האוקיינוס ​​האטלנטי. הם יהיו ממש בבית במיכל שונית גדול מספיק כדי לספק להם חדר שחייה מתאים כמבוגרים.

דגים אלה הם בעיקר אוכלי עשב. בטבע התזונה שלהם מורכבת מחומר צמחי ואצות. אבל הם גם מפגינים טעם מדי פעם לסרטנים קטנים. צעירים יאכלו לעתים קרובות את הטפילים הנפוצים על צבים ימיים.

באקווריום ביתי ניתן להאכיל אותם במזון ימי על בסיס צמחי. הם גם ידועים כצורכים מזון ימי המבוסס על חלבון בשר. הנוכחות של אצות באקווריום שלך תבטיח שהן יישארו בכושר ובריאות בסביבה שבויה. אתה יכול להשלים את התזונה שלהם עם אצות.

לדג זה יש ערך מועט לתעשיית הדיג הקריביים. הם לא נתפסים למאכל אדם. הרעלת Ciguaterra עלולה להתרחש כתוצאה מצריכת בשרם על ידי בני אדם. עם זאת הם נתפסים עבור תעשיית אקווריום המים המלוחים המשגשגת ומשמשים לעתים קרובות כפיתיון לתפוס זנים אחרים של דגים.

הערת זהירות: למין זה עמוד שדרה זנב חד כתער. עמוד השדרה הזה נחשף רק כאשר הדג מתרגש או מרגיש בסכנת הכחדה. סנפירים אלה יחתכו עמוק מאוד לתוך בשר האדם ולעתים קרובות יגרמו לזיהומים. זיהום לאזור הפגוע מאופיין בנפיחות ושינוי צבע. זה עשוי להימשך שעות. בגלל הזיהומים הקשורים לפציעות סנפיר הזנב, הדגים הללו נחשבים כבעלי בלוטות רעילות.Source by Stephen J Broy

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x