טיפים לטיפוח סרטני מים מתוקים

סרטני מים מתוקים הם יצורים יפים ומרתקים לשיכון באקווריום. ישנם למעלה מ-100 מינים שונים של סרטנים שונים בצבע, מצהוב לירוק וחום לאדום. רובם חיים עד 3 שנים, אם כי חלקם עשויים לחיות יותר. עם זאת, יש יותר בשמירה על סרטנים מאשר רק לזרוק אותם למיכל. למרות שהם חיים בבוץ כשהם בטבע, חשוב מאוד להבטיח שהיצור בריא ומאושר בכל עת.

עליך לשים לב למספר גורמים כולל, כימיה ואיכות המים, עם מי הם חולקים את המיכל והתזונה. עליכם להבין גם שלמינים שונים של הדגים יש צרכים, מזג והתנהגות מעט שונים. להלן מדריך מקיף לטיפול בסרטנים במים מתוקים:

פרמטרים של מים

זהו אחד הגורמים החשובים ביותר הקשורים לטיפול בסרטן מים מתוקים. אם תנאי המים באקווריום אינם תקינים, הדגים שלך עלולים להיות לא נוחים או אפילו למות. אז לפני שאתם מתחילים לשמור סרטנים למדו על רכיבה על אופניים באקווריום שלכם. הנה כמה נקודות נהדרות נוספות שכדאי לקחת בחשבון:

– הקפידו לשמור על רמת Ph. בין 7 ל-8.

– סרטנים יסתדרו היטב במים בטמפרטורת החדר, אבל אל תתנו למים להתחמם מדי, מעל (80 F/26 C).

– סרטנים משגשגים היטב במים קשים. קשיות המים המינימלית צריכה להיות בין (8-12 dGH ל-KH (140-210).

– סרטנים הסובלים ממחסור ביוד חווים בדרך כלל בעיות בעת ההגירה. הדרך הקלה ביותר לוודא שיש להם מספיק יוד היא לרכוש יוד ימי. בקבוק בודד יכול להחזיק מעמד כמה חודשים.

– בדיוק כמו כל מיכל דגים אחר, החלפת המסננים שלך מדי חודש ו-25 אחוז מים מהמים שלך כל שבועיים חשובה מאוד עם טיפול בסרטן מים מתוקים.

מה סרטנים אוכלים?

סרטנים הם אוכלי כל, כלומר הם ניזונים מצמחים ובעלי חיים; בעיקר דגים. בדרך כלל מוזנים סרטני חיות מחמד בכדורים שוקעים. בנוסף לכך, ירקות כמו קישואים, תרד, אפונה קפואה וירקות קולארד מעולים גם לסרטנים. אתה יכול להשלים את התזונה שלהם עם דגי הזנה מדי פעם. סרטנים מאוד אוהבים דגים. אז אל תתפלאו אם אחד מהדגים שלכם יעלה יום אחד.

שימו לב גם שהדגים דורשים הרבה סידן כדי לעזור להם לגדל את השלד החיצוני שלהם. זה בעצם אומר שבאקווריום שלך, אתה צריך לוודא שהם מקבלים מספיק סידן בתזונה שלהם. ירקות כמו תרד וירקות קולרד הם מקורות מצוינים לסידן. כמו כן, מקובל לתת להם תוספת של שרימפס מלח או קריל קפוא פעם או פעמיים בשבוע.

באיזו תדירות הם אוכלים?

סרטנים מים מתוקים צריך להאכיל רק פעם ביום. אבל מזון צמחי יכול להישאר באקווריום ללא הגבלת זמן. אם הסרטנים שלכם אוכלים דג ומשאירים חתיכות מהדג, הקפידו להסיר את החתיכות במהירות.

האם אני יכול לשמור סרטנים במיכל עם צמחים חיים?

סרטנים ניזונים מכל דבר שהם נתקלים בהם. למרות שזה אולי לא נכון לגבי כל הסרטנים, אפשר להניח שהם יאכלו או ישמידו את הצמחים שלך. לכן זה תמיד רעיון טוב להחזיק צמחים מלאכותיים למיכל שלך.

נשרפות

רוב בעלי החיים, לרבות סרטנים כמו סרטני מים מתוקים, עוברים תהליך המכונה התכה. זו השלכת השלד החיצוני שלהם כדי להתאים את צמיחת הדגים. אם תשים לב שהדג מתחבא יותר או אוכל פחות מהרגיל, זה עשוי להיות סימן שהוא מתנשף. כאשר הם נמסים אינם מסירים את הקליפה מהאקווריום, הוא יצרוך אותה כדי להקל על הצמיחה של השלד החיצוני החדש.

עם אלה טיפים לטיפול בסרטן מים מתוקים, אתה אמור להיות מסוגל לקבל סרטנים בריאים לחיות מחמד. מחזור החיים שלהם מאוד מרתק לצפייה והדגים יעשו לפעמים דברים שיגרמו לך לצחוק בקול רם. טפלו בהם כמו שצריך והם יתגמלו אתכם בכמה שנים של הנאה.Source by Elvis Jackson Jr.

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x