הקפת סולו הצעירה ביותר – בני נוער עם חלום!

שלוש נערות בגיל ההתבגרות חלמו חלום… חלום כל כך גדול שהוא בער בתוכם ואי אפשר היה להכחיש אותו! אי אפשר היה לעצור את זה!

חצרות הארץ לא יכלו להרוג את החלום, הם ניסו, ספינת מכולות גדולה לא יכלה לחרוש את החלום… להיות תורן בים פראי ולהיסחף על האוקיינוס ​​לא יכול היה להרתיע את החלום!

הורים ספגו ביקורת והותקפה על כך שאפשרו… אפילו לעודד ולתמוך בחלום שלהם! התקשורת הטילה ספק בחלום שלהם… צעיר מדי, מסוכן מדי וחסר אחריות… לאנשי העולם היו דעות מעורבות!

שלוש הנערות הללו הגיעו ממקומות שונים בעולם, מאוסטרליה, הולנד וקליפורניה, ארה"ב, הדבר היחיד שהיה משותף להן הוא שלכולן היה אותו חלום.

מה היה החלום שלהם?

כדי להפליג סולו מסביב לעולם, להקיף את העולם! זהו מסע מסיבי אפילו עבור יאכטה עם צוות מלא, אבל אלה היו נערות מתבגרות שתכננו להקיף את העולם לבד.

שתיים מהבנות הללו רצו להפליג סולו ללא הפסקה ואחת מהבנות רצתה לעצור ולחקור כמה מהמדינות והתרבויות המדהימות שיש לכוכב הזה להציע. מה הסיפורים שלהם?

ג'סיקה והקפת הסולו שלה:

ג'סיקה ווטסון:

ג'סיקה שטה בסירות מירוץ מגיל שמונה וחלמה על טיול הסולו עד גיל אחת עשרה. היא קראה ספרים של אנשים שעשו את זה ואיך הם התמודדו… כמו קיי קוט וג'סי מרטין שני הקפות סולו. זה הזין את החלום שלה!

לאחר ששיכנעה את אמא ואבא והראתה את הנחישות והיכולת שלה, היא התחילה להתכונן נפשית למסע האפי הזה, שנחושה ללכת. חלק מזה היה לדבר עם פסיכולוגית ספורט להיות לבד בים זמן ממושך זה לא משהו שאתה יכול לתרגל אבל היא התכוננה הכי טוב שהיא יכולה.

בניגוד להרבה מטיילים בודדים בעבר, הטכנולוגיה שלה מאוד מתקדמת עכשיו והייתה לה גישה לאינטרנט ולמצלמת אינטרנט כדי לתקשר יחד עם הרבה ציוד אחר כדי לעשות את זה קל ובטוח יותר. היה גם צוות יבשתי טוב עם תמיכה ומידע היי-טק.

היאכטה שלה הייתה S&S 34ft כמו שג'סי מרטין הפליג כדי לעשות את ההיסטוריה שלו בהפלגת סולו מסביב לעולם בגיל 17. התוכנית שלה למלא אחר הכללים של הקפת אמת החלה בבריסביין, ואז הפלגה לצפון-מזרח מעבר לקו המשווה לאי וושינגטון בצפון האוקיינוס ​​השקט, מסביב לכף הורן מתחת לדרום אפריקה ולכף התקווה הטובה, מעבר לאוקיינוס ​​ההודי ולבסוף במעלה החוף. החוף המזרחי של אוסטרליה חזרה לבריסביין. זה מכסה כ-23,000 מיילים ימיים ואורך כ-230 ימים.

הכל לא היה חלק! בריצת הניסיון שלה לפני הניסיון שלה להקיף את העולם… היא לא הצליחה לזהות ספינת משא של 64,000 טון על המכ"ם שלה. זה היה הלילה הראשון שלה בחוץ בים והיא רק הלכה לישון כשהתנגשה בספינה. היאכטה שלה פינק ליידי נפגעה מהתורן וניזוקה קשות.

הייתה זעקה גדולה ואמרה שהיא לא צריכה להמשיך בהקפת הסולו המתוכננת שלה והרבה ייאוש ממקורות שונים כולל התקשורת.

האם ג'סיקה היססה והסתכלה לוותר על החלום שלה… אין מצב בגיל 16 היא הפכה לאדם הצעיר ביותר שהפליג סולו ללא סיוע וללא הפסקה ברחבי העולם. היא זכתה בשיא ובמאי 2010 הפליגה לסידני, אוסטרליה, בברכה על ידי קהל עצום על החופים ובמים. היא הייתה מנצחת… צפיתי בטלוויזיה והזלתי דמעות של אושר וגאווה על הילדה המתבגרת הזו!

ג'סיקה אמרה 'היא הייתה רק ילדה רגילה שחלמה חלום!'

נערה מתבגרת עם נחישות!

לורה דקה:

ילדה בת 14 עמדה בפני בתי המשפט בהולנד בעיצומו של מאבק שנמשך שנה עם הרשויות בהולנד שעורר סערה תקשורתית עולמית. טיפול נוער וארגונים ממשלתיים נוספים היו מעורבים בתיק הראשון בבית המשפט, באוגוסט 2009, הם ביקשו מהשופט לקחת אותה מאביה ולכלוא אותה במרפאה מאובטחת. היא הושמה תחת האפוטרופוס של סוכנויות ההגנה ההולנדיות!

למה? האם היא ילדה עבריינית… עושה צרות… ביצעה פשע?

הפשע של לורה היה שיש לה חלום והיא הייתה נחושה להגשים אותו! החלום שלה הוא להפליג סולו מסביב לעולם! בתי המשפט טענו שהיא צעירה מכדי לטפל בעצמה בים! היא ניצחה לבסוף בקרב עם בתי המשפט ביולי 2010 והפליגה מסנט מארטן ב-20 בינואר 2011.

לורה נולדה על יאכטה ליד חופי ניו זילנד להורים משייטים שחיו על סיפונה של סירת מפרש והפליגו לראשונה בסולו בגיל שש. חברים תיארו אותה כנערה אינטליגנטית, עצמאית וממושמעת. היא חלמה לחצות את הגלובוס מגיל 10.

לורה הגשימה את חלומה על סיפון סירת המפרש באורך 38 הרגל שלה, Guppy, חוקרת את העולם בחיפוש אחר חופש והרפתקאות. שלא כמו מלחים נוער אחרים היא עגנה בנמלים בדרך כדי לישון וללמוד ולתקן את המפרשית שלה. היא חקרה מיקומים הכוללים את האיים הקנריים, פנמה, איי גלפגוס, פולינזיה הצרפתית, אוסטרליה ודרום אפריקה. היא הלכה לגלוש, לצלול ולגלות ולפגוש הרבה חברים חדשים בדרך.

לורה אמרה, "היו רגעים שבהם הייתי כמו, 'מה לעזאזל אני עושה כאן בחוץ?' אבל אף פעם לא רציתי להפסיק", אמרה לכתבים לאחר שנאבקה בים פתוח ורוחות כבדות ליד קייפטאון, דרום אפריקה. "זה חלום, ורציתי לעשות את זה!"

היא חגגה את יום הולדתה ה-16 במהלך הטיול, אכלה סופגניות לארוחת בוקר לאחר שבילתה בנמל עם אביה וחבריה בדרווין, אוסטרליה.

"לורה יש כוח רצון ואמביציה עצומים", אמר עורך הדין פיטר דה לנגה, שיעץ ללורה ולאביה, "הרצון שלה לעשות את זה היה משהו שהגיע מהלב והנשמה שלה ואף אחד לא התכוון לעצור בעדה".

לורה הפליגה לנמל במועדון היאכטות סנט מרטן מאוחר במוצאי שבת, שנה ויום מאז החלה את מסעה האפי שלה, בגיל 16; פגשו אותה המוני מיטיבי לכת! היא הגשימה את חלומה להקיף סולו!

לורה יצאה להפלגה חודשיים אחרי אבי סנדרלנד, מלח אמריקאי בן 16 שחולץ באמצע האוקיינוס ​​ההודי במהלך ניסיון דומה. ג'סיקה ווטסון מאוסטרליה השלימה את מסע הסולו שלה בגיל 16, מבוגרת בכמה חודשים מלורה דקר. ההבדל היה שהמסע שלה היה ללא הפסקה וללא סיוע.

עוד נערה מתבגרת עם חלום!

אבי סנדרלנד:

אות משואה חירום נקלט באמצע הדרך בין דרום אפריקה לאוסטרליה, זה היה של אבי סנדרלנד, ילדה בת 16 על היאכטה שלה 'Wild Eyes', שהייתה באמצע הדרך מסביב לעולם בניסיון הקפת סולו. היא דיברה בטלפון הלווייני למשפחה כשהיא מתה בסערה פרועה והשליכה את היאכטה שלה בגובה 40 רגל בגובה של 30 רגל.

למרבה המזל היא ניצלה מהאוקיינוס ​​ההודי בתוך ויכוחים גדולים על חוכמתם של בני נוער שעושים מסעות מסוכנים כמו זה.

מייקל קאלים ממועדון יאכטות בסן פרנסיסקו אמר לעיתונות, "זה לא משהו שילד בן 16 צריך להיות מסוגל להחליט אם הוא מסוגל לעשות את זה. זה עלול להיות חוסר אחריות עבור ההורים".

תגובתו של אביה למפולת הביקורת הזו הייתה "מעולם לא ערערתי על ההחלטה שלי לשחרר אותה. בעידן הזה אנחנו מגינים יתר על המידה עם הילדים שלנו", המשיכה לורנס סנדרלנד, "תראה כמה בני נוער מתים במכוניות מדי שנה. צריך נתנו לבני נוער לנהוג במכוניות? אני חושב שזה יהיה טיפשי אם לא ננהג".

אבי הצליח לעגל את הקצה הדרומי של דרום אמריקה, אך לאחר מכן סבל מבעיות ציוד ונאלץ לעצור לתיקונים בדרום אפריקה. היא החליטה בכל זאת להמשיך במסעה מסביב לעולם ובדיוק הגיעה לאמצע הדרך כאשר הסירה שלה נכנעה לתנאי מזג האוויר הקשים שגרמו לה להפעיל את משואה החירום ובסופו של דבר חולצה.

לורנס סנדרלנד, אביה הוא ספינת ספינות, ואמר שלבתו הייתה אלפי קילומטרים של ניסיון בשייט סולו לפני שיצאה לדרך והוא בדק את כישוריה.

הוא אמר: "זו לא הייתה החלטה סתמית. אביגיל גדלה על האוקיינוס ​​כל חייה. היא חיה יותר ממחצית חייה על יאכטות. זה כמו טבע שני לאביגיל".

לדבריו, צוות המומחים שעבד על Wild Eyes ופרויקט ההקפת היו "אין שניים". הסירה כבר הייתה ברחבי העולם והייתה מצוידת במערכות תקשורת משוכללות, מערכות ניווט ומערכות גיבוי".

מה הייתה תגובתו של אבי ל'סערת החרא הזה' התקשורתית הזו? "זו לא הייתה התקופה בשנה זו הייתה רק סערה באוקיינוס ​​הדרומי. סערות הן חלק מהעסקה כשאתה יוצא להפליג מסביב לעולם. לגבי הגיל, ממתי הגיל יוצר גלים וסערות ענק?"

היא אמרה לתאגיד השידור האוסטרלי: "אני בהחלט הולכת להפליג שוב מסביב לעולם או באמת לנסות שוב. רציתי להפליג מסביב לעולם כבר שנים ובהחלט הולכת לעשות את זה מתישהו". היא אולי השאירה אחריה סירה שבורה, אבל הנחישות שלה עדיין שלמה! אבי עקבה אחר ההישג של אחיה, זאק, שעשה בהצלחה את מסע הסולו מסביב לעולם בגיל 17.

לסיכום!

שיט והחיים בכלל מסוכנים! הפלגתי סולו… רק חופי בשנות ה-40 שלי ואילך ולעיתים הייתי במצבים שבהם שאלתי את מה שאני עושה ולפעמים את שיקול הדעת שלי. הגיל שלי לא שינה וגם הניסיון שלי לא שינה. עבורי עייפות לפעמים הרס את כושר השיפוט שלי. אז אולי לכולנו יש את הדעות שלנו על ההיבט של גיל וניסיון. אני למשל מאמין בלעקוב אחרי החלומות שלך!Source by Christine Couch

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x