הסכנה והנאת הצלילה

צלילה או פשוט, שחייה מתחת למים היא אחת מפעילויות המים הנהנות ביותר בעולם. בעזרת בלוני גז דחוסים וציוד אחר, צוללנים יכולים למעשה להישאר מתחת למים זמן רב ככל האפשר – שעות או ימים! אין ספק כי צלילה היא גם פעילות מהנה וגם מסוכנת בו זמנית. אם אתה חושב על צלילה או שאתה כבר עוסק בסוג זה של פעילות מים, למידה על הטבות והסכנות של צלילה יכולה להיות שימושית מאוד.

תענוגות הצלילה

למרות שזוהי פעילות מסוכנת לכאורה, עדיין יש המון אנשים שצוללים לצורת ספורט או בילוי זה. זה לא מפתיע כלל מכיוון שהוא מציע סיפוקים והטבות רבות כגון:

• הפגת מתחים – צלילה יכולה לסייע בהפחתת מתח. לדברי צוללנים, לא יכולה להיות "סביבה נטולת מתח" אחרת מתחת למים. מכאן שאם אתה רוצה לברוח למקום מלא רגיעה, זו יכולה להיות פעילות נהדרת וכיפית שתוכל לנסות. השלווה וחוסר המשקל של הסצנה התת -מימית יכולים להרגיע את המוח ואת השרירים הכואבים.

• זה לא קשה כמו שאנשים חושבים – האמת שצלילה אינה נחשבת כספורט אינטנסיבי. שתי המיומנויות שאתה צריך הן: נשימה ושחייה. אתה רק צריך לעבור קצת אימון או שיעור ואתה טוב ללכת.

• צפו ביצורי מים מופלאים – כשאתם מתחת למים, תקבלו הזדמנות לפגוש מגוון מדהים של חיי ים. תתפלאו מהמגוון הביולוגי המדהים מתחת לאוקיינוסים. לא יכולה להיות חוויה טובה יותר מלראות את הסצנה התת -מימית בעיני עצמך.

• הגנה ושמירה על חיי הים – חקר יצורים מתחת למים הופך אותך ליצורים ימיים בסביבה הטבעית מבלי שתצטרך להחזיק אותם שבויים.

הסכנות של צלילה

אין ספק שצלילה היא אחד מענפי הספורט התת ימיים המפוארים ביותר שיש. למרות שזה באמת מהנה, ישנן גם סכנות הקשורות לזה כגון:

• מחלת דחיסה – בין הסכנות השכיחות ביותר בה היא מחלת דחיסה. להישאר מתחת למים לפרקי זמן ארוכים יכול להוביל לבעיה זו. זה יכול להשפיע על כל אחד בדרגות שונות כגון הרעלת חנקן המתרחשת כאשר צוללן שהה זמן רב מדי בחלק עמוק מאוד של המים. צורה נוספת היא העיקולים המתרחשים כאשר צוללן נמצא עמוק מתחת למים ומתעורר לפתע מעל פני השטח. שני התוצאות הללו גורמות לאי -התמצאות ולסחרחורת, שבמקרה הגרוע מוביל למוות.

• חנק – זה קורה כאשר פחמן דו חמצני לא סולק על ידי אוורור מספיק או סופגים. סביר להניח שצוללים וצוללים עם כובע כובע יחוו זאת.

• טביעה – טביעה יכולה להתרחש בכל עת כאשר הצולל מאבד את אספקת האוויר ולא הצליח להגיע מעל פני השטח תוך זמן קצר. זה בדרך כלל נגרם כתוצאה מכשל בציוד.

בסך הכל יש גם הנאה וגם סכנה בצלילה. מכאן שצוללים שואפים חייבים לנהוג בזהירות בזמן השחייה מתחת למים.Source by Carlene Lowe

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x