הידרציה ובטיחות צלילה

בזמן שלקחת את המים הפתוחים שלך או קורסים אחרים, אני בטוח שהוזכרה החשיבות של הידרציה בזמן צלילה. אבל כמה זה היה לחוץ? כולם יודעים שלהיות מיובש זה רע באופן כללי, אבל האם הוסברה לך המשמעות של הידרציה במהלך צלילה? האם אתה יודע למה חשוב לצלול במיוחד? האם אתה יודע איך צלילה בעצמה מייבשת אותך מהר יותר מפעילויות רבות אחרות? האם אתם מכירים את התסמינים ומה לעשות בנידון? אם כן, מעולה! אם אתה עדיין לא בטוח, אז המאמר הזה הוא בשבילך.

כיצד התייבשות משפיעה על צלילה?

במילים פשוטות, התייבשות גורמת לצוללנים למחלת דקומפרסיה. (DCS) כאשר הגוף מיובש, הדם מתעבה. הנוזל האיטי והסמיך יותר מקשה על הובלת חומרי הזנה הדרושים והחלפת גזים. היכולת המופחתת הזו לחילופי גז היא מה שמשפיע ישירות על צוללנים ומגביר את הסיכונים עבור DCS. אם הדם המעובה לא יכול להחליף גזים בצורה מספקת, אז הוא לא יכול להוציא חנקן מהגז בצורה מספקת. כך שגם כאשר צוללים בגבולות הטבלאות או המחשב, הצולל המיובש נמצא בסיכון גדול יותר. עם זאת, זו לא הבעיה היחידה עבור צוללנים. התייבשות גורמת לתופעות לוואי גופניות אחרות שיכולות לתרום ישירות לבטיחות הצוללן: התכווצויות שרירים ועייפות, עלייה בקצב הלב ובלחץ הדם, ובלבול. אף אחד מהדברים האלה לא מועיל לצוללנים וכולם יכולים להוביל לתשישות, צריכת אוויר מופחתת וקבלת החלטות לקויה.

איך מתרחשת התייבשות?

רובנו יודעים איך התייבשות מתרחשת ברמה בסיסית: אתה מאבד יותר מים ממה שאתה מכניס ובסופו של דבר אתה מתייבש. פשוט, נכון? אנשים חושבים על הידרציה כשהם מתאמצים מאוד ומזיעים מאוד. אבל הדברים האלה לא קורים כל כך הרבה בזמן צלילה, אז מה גורם לצוללנים להתייבש מהר מהרגיל? איך זה מתגנב אלייך? בואו נבין שהידרציה לא קשורה רק למים. הידרציה כרוכה באיזון של מים ואלקטרוליטים וקל להפתיע להפטר מהאיזון הזה. בואו נסתכל על כמה מהדרכים הספציפיות לצלילה.

מְיוֹזָע

זה לא מפתיע שהזעה תורמת להתייבשות. אבל אנשים לא מבינים לעתים קרובות כמה הם בעצם מזיעים בתוך חליפות הצלילה שלהם. גם אם אתה לא צולה, אם אתה מזיע בכלל מחוץ לחליפה, אתה מזיע מתחתיה. למה? בגלל שהחליפה לא מאפשרת לגוף להתקרר על ידי אידוי אוויר, אז הוא פשוט ממשיך לנסות ולנסות. ככל שתלבש את החליפה הזו מחוץ למים, כך אתה מאבד יותר מים ואלקטרוליטים בגלל זיעה ואולי אפילו לא תבין זאת. נסה לשמור על החליפה עד רגע לפני שאתה מתכונן לצלול.

נְשִׁימָה

כן, הנשימה מייבשת אותך. זה מייבש אותנו במיוחד כצוללנים. ביבשה, באופן טבעי אנו מאבדים מעט מים במהלך הנשיפה. לך לנשום על פיסת זכוכית אם אתה לא בטוח למה אני מתכוון. העיבוי שאתה רואה הוא מים המגיעים מהגוף שלך. אז אם זה קורה לכולם, למה צלילה מיוחדת? אנשים רבים לא מבינים זאת, אבל אחת התפקידים הגדולים שיש לריאות היא ללחות ולחמם את האוויר שאנו נושמים. ככל שהאוויר יבש יותר, הריאות שלנו צריכות לעבוד יותר כדי להרטיב אותו וכפי שכולנו יודעים, אוויר דחוס יבש במיוחד. נוסף על כך, ככל שתנאי הצלילה קרים יותר, הריאות צריכות לעבוד יותר כדי לחמם את אותו אוויר יבש, וכמעט מכפיל את המאמץ ואת אובדן הלחות. אז בכל נשימה שאנחנו לוקחים ממיכל אוויר דחוס, אנחנו מאבדים מים מהגוף שלנו, עד כדי כך שאפשר לאבד כמעט כוס בצלילה של 30 דקות רק על ידי המשימה ההכרחית של נשימה. ציון אחד עבור הנושמים מחדש בנושא זה מכיוון שהאוויר שלהם חם ולח יותר.

כֶּלֶף

אם אתה כמו רוב האנשים, אתה צולל למקום חם ושטוף שמש. ואם אתה כמו רוב האנשים, אתה לא מקבל מספיק שמש בדרך כלל אז כנראה שאתה נכווה מהשמש בחופשת הצלילה שלך. איבוד נוזלים מתרחש כאשר העור נשרף והגוף שולח מיד נוזלים לעור. השמש החמה אז מתאדה שהלחות והנוזל אובדים לחלוטין. שים קרם הגנה ושמור מכוסה!

רוח / אידוי

בעיה נוספת עם צלילה בסירה באמצע האוקיינוס ​​היא הרוח. בדרך כלל נסיעה בסירה כרוכה ברוח כלשהי, וכך גם האוקיינוס ​​באופן כללי. זיעה ולחות אחרת מתנדפת על ידי הרוח הזו ומגבירה את ההתייבשות מלח רוב הסיכויים שהצלילה שאתה עושה היא במים מלוחים. השיט בסירה אל אתר הצלילה מערפל מלח על העור, ואז אתה קופץ למים המלוחים, ולאחר מכן אתה יושב עם המים המלוחים היבשים על העור. מים אלו מתאדים (בזכות השמש והרוח) ומשאירים מאחוריהם גבישי מלח שמוציאים את הלחות ישירות מהעור שלנו. נסה לשטוף אם יש מים טריים.

משתן טבילה, הידוע גם בשם פיפי בחליפת הצלילה שלך

שמתם לב שכאשר אתם צוללים אתם נוטים להשתין הרבה? זה עלול להוביל אותך בטעות להאמין שיש לך לחות טובה, כאשר ייתכן שזה לא באמת המקרה. כאשר אנו קופצים למים קרים יותר, הדם נדחף מהאיברים שלנו אל הליבה שלנו במאמץ להתחמם. בתגובה לעלייה הבלתי נמנעת בלחץ הדם, הגוף מתחיל לשטוף נוזלים. בנוסף לקור, לחץ המים גם מגביר את לחץ הדם, ומכפיל את השפעת המים הקרים. שני הדברים הללו משפיעים ישירות על צוללנים ומביאים לכך שהצוללנים נותנים שתן הרבה יותר ממה שהם צריכים ולאבד נוזלים ומלח. ברור שזה תורם להתייבשות.

הֲקָאָה

בין אם זה נובע ממחלת ים או מסיבות, הקאות יייבשו אותך מאוד מאיבוד ישיר של נוזלים ואלקטרוליטים. נסו להתמודד עם מחלת ים אם אתם יכולים, והמשיכו לנסות ולשתות מים או משקאות ספורט בין ההתקפים. ולמרות שאולי אתם בחופשה, אם אתם צוללים, נסו להמעיט בשתייה לכל הפחות כדי למנוע מעצמכם להתפלל לאל הפורצלן מדי לילה.

כּוֹהֶל

כן, אתה בחופשה. אבל אם מדובר בחופשת צלילה, יש להמעיט בשתייה. אני לא אומר שאי אפשר לשתות כמה קוקטיילים לאחר שסיימת לצלול במשך היום, אבל יותר מדי אלכוהול זה דבר רע מאוד בעת צלילה. ראשית, אלכוהול הוא חומר משתן מה שאומר שהוא יגרום לך להשתין יותר וכבר קבענו שזה יכול להיות דבר רע. יש בו גם הרבה סוכר וכשאתה שותה דברים עתירי סוכר, הגוף צריך לדלל אותם במים.

כלל טוב הוא שלכל משקה שאתה שותה, שתה כוס מים. מה שאני עושה בדרך כלל זה לשתות משקה אלכוהולי, ואז כוס מים, ואז אלכוהול, וכן הלאה, וכן הלאה. המשמעות היא שאני לא מקבל הנגאובר ואני לא מתייבש בגלל האלכוהול. רק רעיון!

תסמינים של התייבשות

עכשיו עברנו על הדרכים השונות שבהן צוללנים מתייבשים, אז איך תדעו אם אתם מיובשים? כמה תסמינים ברורים מאוד, אחרים אולי לא כל כך.

  • צמא (זה בדרך כלל הסימפטום הראשון)
  • כְּאֵב רֹאשׁ
  • שתן כהה (באופן אידיאלי השתן צריך להיות כמעט צלול – אלא אם כן אתה נוטל תרופות מסוימות, סובל ממצבים רפואיים ספציפיים או אכלת סלק)
  • רְדִימוּת
  • סחרחורת
  • סְחַרחוֹרֶת
  • בִּלבּוּל

מה אתה עושה?

ובכן ראשית, מה שאתה לא עושה זה לשתות גלונים של מים לפני או במהלך חופשת הצלילה שלך. יותר מדי מים עלולים להוות סיכונים רבים כמו פחות מדי. המפתח הוא רק להישאר לחות רגילה על ידי שתיית כמויות רגילות של מים במרווחי זמן קבועים לפני ובמהלך החופשה שלך. וכן, מים הם הבחירה הטובה ביותר שלך.

משקאות ספורט מסוימים טובים גם הם, אבל זכרו שיש להם תכולת סוכר גבוהה שיכולה להתמודד עם חלק מהידרציה שאתם מקבלים. הבונוס עם משקאות ספורט הוא שהם עוזרים בחידוש האלקטרוליטים. אבל אל תשתו אותם במקום מים, שתו אותם בנוסף למים. משקאות אנרגיה מכילים הרבה סוכר וקפאין, שניהם עומדים לפעול נגד מאמצי ההידרציה שלך, אז עדיף להתרחק מהם. מים, מים, מים.

אכילה עוזרת גם עם הידרציה. אם הסירה שבה אתם נמצאים מציעה לכם חתיכות פירות במהלך היום, אכלו אותם כי הם מכילים מים, ויטמינים ופרוקטוז. כמה חטיפים מלוחים ימלאו גם אלקטרוליטים.

בעיקרון, אם אתה עושה משהו שגורם לאיבוד נוזלים אז אתה צריך להחליף את הנוזלים האלה. אם נכווה מהשמש, אתה צריך לשתות יותר מים. אם אתה שותה הרבה אלכוהול, אתה צריך לשתות יותר מים. אם אתה מקיא, אתה צריך לשתות יותר מים. הבנת את הרעיון?

אני מקווה שעכשיו אתה מבין את הסיבה שצוללנים צריכים להישאר לחות, כיצד מתרחש אובדן נוזלים לצוללנים, וכיצד לתקן זאת. כולנו רוצים שיהיו לנו טיולי צלילה וחופשות בטוחות ובריאות, והידרציה הנכונה היא חלק מזה. שלבו אותו בתוכנית הצלילה הבאה שלכם!Source by Shelley Collett

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x