ההיסטוריה של צלילה

ההיסטוריה של צלילה מעניינת מאוד. תרבויות רבות לאורך הזמן עסקו בצלילה לעצור נשימה, הידועה גם בשם צלילה חופשית. העדות לצלילה חופשית מוקדמת היא מציאת פריטי ים שנמצאו ביבשה ותמונות עתיקות של צוללנים. תרבויות אלו השתמשו בצלילה חופשית לדגי חנית וגם בתחרויות. היוונים העתיקים ידועים בצוללים חופשיים. הם השתמשו בצלילה חופשית כדי לצוד ספוגים וגם בצבא שלהם.

חלק מהניסיונות המוקדמים בהיסטוריה של צלילה לצלול עם שימוש באוויר כוללים שנורקלינג עם קנים חלולים, שימוש בשקיות מלאות באוויר ופעמוני צלילה. פעמוני צלילה הם חדרים אטומים למים על כבלים. פעמון הצלילה נועד להישאר מלא באוויר כשהוא נדחף מתחת למים, מה שמאפשר להעביר כמה צוללנים. אולם שיטות אלו לא היו יעילות במיוחד, ולא כמעט דמו לצלילה כפי שאנו מכירים אותה כיום. הקנים לא אפשרו לצוללנים להיכנס עמוק למים ושקיות מלאות באוויר התמלאו עד מהרה בפחמן חד חמצני כשהאוויר נשף. פעמוני צלילה לא אפשרו לצוללנים ניידות רבה.

חליפות הצלילה הראשונות שימשו בצרפת ובאנגליה. הם היו עשויים מעור ואוויר נשאב אליהם מהמשטח בעזרת משאבות ידניות. ברגע שהתגלית להשתמש במתכת לייצור קסדות, החליפות הללו יכלו לעמוד בלחץ גדול יותר. עם שאיבה ידנית של אוויר לתוך הקסדות הללו, צוללנים הצליחו להיכנס עמוק יותר לתוך האוקיינוס ​​וההיסטוריה של הצלילה התקדמה.

רק במאה ה-19 נעשה המחקר להמצאת צלילה מודרנית כפי שאנו מכירים אותה כיום. פול ברט מצרפת וג'ון סקוט הלדיין מסקוטלנד, ערכו מחקר מדעי על לחץ מים ומגבלות גופנו בנוגע לצלילה בטוחה באוויר דחוס. במקביל, טכנולוגיות חדשות אפשרו פיתוח משאבות אוויר, ווסתי צלילה וציוד אחר. צלילה וההיסטוריה שלה הפכו ידועים יותר.

לאורך המאה ה-20 השתפרו ההמצאות בציוד צלילה. סנפירי שחייה, מסכות וציוד צלילה אחר הפכו לזמינים. בשנות החמישים החל הציבור להתעניין בצלילה. חנויות ציוד צלילה החלו להיפתח והחליפה הרטובה הראשונה הוצגה. סרטים פופולריים על צלילה וספינות, כולל טיטאניק ב-1997, ממשיכים לעניין צוללנים חדשים ולהעניק השראה לוותיקי הספורט מלא ההיסטוריה וההרפתקאות של צלילה.Source by Sarah Freeland

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x