ההיסטוריה של ספורט ימי

שחייה מצויינת ברבים מהקלאסיקות הקשורות לגבורה ולדת. הדיאלוג של ניקולא ווינמן בנוגע לאמנות השחייה (1538) הוא המסמך הכתוב הראשון שנכתב על שיטות שחייה. שחייה הופיעה לראשונה באולימפיאדה בשנת 1896, במקביל לפיתוח בריכת השחייה. שחיית הערוץ האנגלי היא האירוע הלא אולימפי המתוקשר ביותר. זה מוכיח מצוינות בכוח וסיבולת. מתיו ווב מאנגליה היה הגבר הראשון שחצה את התעלה האנגלית בשנת 1875, ומאוחר יותר הפכה גרטרוד אדרל מארצות הברית של אמריקה לאשה הראשונה שחצתה בשנת 1926.

שנורקלינג לצפייה בדגים אקזוטיים וחיי אקוומרין היא הרפתקת נופש אהובה מאוד. בימי קדם נבנו שנורקלים מקנים חלולים שנמצאו באגמים וביצות. פליניוס הזקן, רומן מהמאה הראשונה לספירה מתייחס לשנורקל, כך שהפעילות מחזיקה בדרגה כאחת מענפי הספורט הישנים ביותר שנרשמו. לונרדו דה וינצ'י יצר שנורקל מודרני יותר כאשר הסנאט הוונציאני זימן אותו לעשות זאת. צוללנים חיברו את הצינור החלול הזה לקסדות עור

השנורקל של הצוללן של היום הוא בדרך כלל צינור בצורת J הפתוח בחלקו העליון ועם שופר בקצה השני, בדרך כלל לא יותר מ- 61 סנטימטר.

רכבי המערב האמריקאים משתוללים ברכיבה על הגלים על קרש עץ המכונה גלשן. במקור, גלישת הגלים התפתחה בהוואי במאה התשע עשרה. הוא הפך פופולרי בקליפורניה בשנות העשרים, והפך לספורט נוער פופולרי בשנות השישים.

הגולשים השתמשו במקור בלוחות עץ ארוכים ומסורבלים, אך כיום רוכבים על לוחות סינתטיים קלים המאפשרים מידת תמרון גבוהה יותר. הוואי מקיימת אליפויות שנתיות בינלאומיות בגלישה.

מקורו של פולו מים באנגליה בשנת 1870, ואמריקן הצטרף לעגלה בתחילת המאה ה -20. קבוצות מועדונים ומכללות רבות קיימות בענף ספורט קפדני זה. האמריקאים נתנו טוויסט למשחק באמצעות כדור גומי רך יותר בבריכה גדולה יותר, משחק המכונה פולו מים רכים. אלימות ומשחק גס סיימו את הפלג הזה של הספורט, וכיום רק גרסת הקשיח ממשיכה להיות משוחקת ברחבי העולם. גברים החלו בפולו מים ברמה האולימפית בשנת 1900, ונשים שיחקו לראשונה באולימפיאדה בשנת 2000.

צלילה, עוד ספורט אולימפי אהוב, יזמה תחרות בשנת 1871 ליד גשר לונדון. צלילה היא כיום ספורט פופולרי ברמת התיכון והקולג ', ומהווה מפגן מדהים של כוח, שליטה וזריזות.Source by Keith Kingston

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x