ההיסטוריה של בגדי ים לנשים

כפי שהמונח מרמז, "בגדי ים לנשים" הם בגדים שלובשים נשים לכל פעילות ספורט מים כגון שחייה, חוף או שיזוף, סקי מים וצלילה. דוגמניות יפהפיות מציגות את גופן הגוון היטב שנצמד כל כך טעים לבגדי ים מעוצבים; הם הוסיפו זוהר ותנופה לכל מגזין אופנה ולכן הוסיפו פופולריות לבגדי ים לנשים. תהלוכות בגדי ים הופכות לאחד האירועים המרכזיים בכל תחרויות היופי ברחבי העולם כולל תחרויות מיס עולם ומיס יוניברס.

בתקופה הרומית השחייה התרחשה בעירום ועדויות היסטוריות מצביעות על העובדה שאנשים שחו עירומים. אמנם ישנם ציורי קיר המוכיחים כי קיימים בגדים דמויי ביקיני שכיסו את שדי הנשים ואזורי הירכיים, אך ניכר בבירור מכמה ציורים מפורסמים שפעילויות על בסיס מים התרחשו עם שחיינים עירומים. כיום יש חוק בבריטניה וברוב המדינות האחרות האוסר על כניסה של גברים ונשים כאחד לכל צורה של אמבט מים ציבורי או בריכת שחייה ללא בגדי ים הגונים המכסים את השטחים הרלוונטיים.

במאה ה-18 בגדי ים לנשים כללו תחתוניות וז'קטים והם עשויים מפשתן חום או פלנל. התלבושות האלה היו לא נוחות מלבד לא מחמיאות במראה. במאמץ לעזור לכבודה של האישה, תרבות המשקפת את הזמן, היו משקולות תפורות לשוליים כדי למנוע את עליית השמלות כשהן במים. עד המאה ה-19, בגדי ים ובגדי ים לנשים בשני חלקים הפכו נפוצים.

בארה"ב, סבב בגדי ים לנשים כחלק מתחרויות היופי החל בשנות ה-80 של המאה ה-20. עם זאת, אנשים התייחסו אליו בזלזול וחוסר כבוד עד 1921, כאשר תחרויות היופי עצמן קיבלו גוון של כבוד. באוסטרליה אסור היה להצטרף לבלרינות תת-מימיות שמבצעות שחייה מסונכרנת אלא אם הן לובשות בגדים בצורה מכובדת. צילומי זוהר משנות ה-40 כללו נשים שלבשו בגדי ים צמודים דמויות ובגדי ים.

ביקיני עלו בהתחלה לזירה לאחר מלחמת העולם השנייה והם קראו על שם ביקיני טול, אתר הניסויים לנשק גרעיני כי אנשים משווים אותם חומרי נפץ במים כמו ההשפעה של פיצוצים גרעיניים!! עד שנות ה-50, תחתית הביקיני הייתה גבוהה עד לטבור וסגנון זה היה פופולרי עוד בשנות ה-40 וה-50. משנת 1960 הביקיני התכווצו מכל הכיוונים כדי להגיע למצבם המודרני עד 2012, אז חזרה גזרת המותניים הגבוהה בבגדי ים לנשים. המפתח לעיצוב זה הוא ביכולת שלו להחמיא לרוב הדמויות הנשיות כולל פלאס סייז ועובדה זו משמחת כל אישה.

בגדי ים לנשים נוספים בשם מונוקיני שבמקור היו תחפושת שחייה ללא חזה שחשפה חזה נשי; בעיצובים מודרניים, לבגד יש גזרות גדולות בשני הצדדים מלפנים ומאחור. עיצוב חדש זה הפך פופולרי בקרב נערות צעירות.

הטנקיני הוא בגד ים שני חלקים הכולל גופייה או חולצת תחתון ותחתון ביקיני או מכנסי ים. העיצוב החל בסוף שנות ה-90. סוג זה של בגדי ים הוא צנוע והוא מהווה אלטרנטיבה לחליפה מחלק אחד עם יותר נוח, שכן הלובשת לא צריכה להסיר את כל החליפה כאשר היא משתמשת בשירותים. סקירטיני דומה לטנקיני, ההבדל היחיד הוא שבגד הים בשני חלקים המורכב מחלק עליון מעוצב (חולץ, גופייה) וחצאית קצרה במקום תחתון ביקיני.

שמלת שחייה היא בגדי ים לנשים מחלק אחד עם חצאית מתרחבת המעניקה לחליפה מראה של שמלה קצרה, בדרך כלל, החצאית מתחילה מתחת למותן האימפריה ומתרחבת עד לשוליים. עם העיצובים המודרניים החדשים בסוף שנות ה-90, שמלות ים הופכות לפופולריות בקרב נשים, במיוחד נשים במידות גדולות המעדיפות יותר כיסוי.Source by Cindy Wydan

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x