הדג שאנו מבשלים, האדוק, פינן האדי, דג סבל

חֲמוֹר הַיָם

החמור הוא בן למשפחת הבקלה המצוי במים הקרירים של האוקיינוס ​​האטלנטי מגרינלנד ועד וירג'יניה. הוא חי על קרקעית האוקיינוס ​​במים עמוקים וחשוב מאוד לדייגים מסחריים. יש לו אותה צורה בסיסית כמו בקלה האחרים, אך נבדל בפה קטן יותר וכתם כהה מעל סנפיר השד. הצוואר הוא בצבע ארגמן למעלה עם בטן בהירה יותר וניתן לזהות אותם גם על ידי הקו השחור העובר אופקית לאורכו של הדג. הם ממוצעים בערך 3 פאונד אבל יכולים לגדול ל-37 פאונד ואורך 44 אינץ'. צרלית קטנה מפוצלת בדרך כלל באמצע ומשווקת כסרוד. לחדול יש בשר שכבות לעיס עדין מאוד בטעמו ודל שומן. הדרך הטובה ביותר לבשל חוואר היא לאפות, לצלות, לטגן בתנור, לאדות, להקפיץ במחבת או לשקוע.

פינן האדי

Finnan Haddie הוא מאכל פופולרי מאוד בבישול הסקנדינבי, במיוחד בתקופת החגים. האמת היא שהיא למעשה נוצרה לראשונה על ידי הסקוטים במאה השבע עשרה. פינאן האדי הוא נתח דג נא, בדרך כלל חוואר או בקלה, שעושן קר, רק מעט, כדי לתת לדג הנא טעם מעושן. לאחר העישון הוא מקבל צבע חום זהוב מבחוץ עם אמצע לבן. יש לו טעם מעושן עשיר ודל בשומן. הדרך המסורתית לבשל פינן האדי היא לשקוע אותו בחלב אבל אפשר גם לאפות או לאדות.

SABLEFISH

בגלל גופו הדק והארוך, הדומה במקצת לבקלה, דג הצבל נקרא לפעמים בקלה אלסקה או בקלה שחורה למרות שהוא אינו בן למשפחת הבקלה. זהו דג האכלה בתחתית המצוי באוקיינוס ​​השקט מאלסקה ועד צפון קליפורניה בעיקר בים ברינג. דגי הצבל הם שחורים או ירוקים כהים עם בטן מעט בהירה יותר ואורך ממוצע של 8 פאונד ו-30 אינץ' ויכול לגדול ל-56 פאונד ו-40 אינץ'. הבשר שלהם לבן שמנת. בגלל הבשר החמאתי והנמס שלו, הוא נקרא לפעמים דג חמאה ולעיתים קרובות מעושן ונמכר כצמר מעושן. הטעם והמרקם שלו מושווים לעתים קרובות לבס הים הצ'יליאני היקר, אבל דג הצבל הרבה יותר בשפע. לדג הצבל בשר רך מאוד עדין בטעמו ועתיר שומן. הדרך הטובה ביותר לבשל דג סבל היא לאפות, לצלות, לאדות או לשקוע.Source by Tom J Bergerson

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x