הבנת תנאי מזג אוויר בטוחים כדי לצאת לשיט פנימה

באיזה מזג אוויר בטוח לצאת לשייט? אילו מהירות רוח וגדלי גלים מתאימים לסירות קטנות? המאמר שלהלן דן בתנאי מזג אוויר בטוחים לשיט.

התנאים הטובים ביותר לשיט בסירה תלויים בכמה גורמים. ראשית והכי ברור, גודל הסירה שלך. סירות גדולות יותר עשויות ללא ספק להיות מסוגלות לצאת בתנאים קשים יותר בשל גודלן העצום. המידע להלן מתייחס לסירות קטנות יותר בסביבות 15-30 רגל.

מהירות הרוח וכיוונה הם גורם מרכזי בהבטחת חוויה בטוחה ונוחה. באופן אידיאלי הרוח צריכה לנשוב במהירות של פחות מ-15 קשר ולהיות מהחוף. רוחות מהחוף אומרות שהרוח נושבת מהיבשה אל האוקיינוס. רוחות מהחוף קורות בדרך כלל יותר בבוקר. אם הם גבוהים מ-15 קשר, זה בדרך כלל לא נוח וככל שמרחיקים יותר לים זה נעשה קשה יותר.

רוחות על החוף נושבות מהאוקיינוס ​​אל היבשה. רוב הזמן כל הרוחות מהחוף הן יותר מדי עבור כל סירת פנאי קטנה. אם אתה צריך לצאת ברוחות מהחוף, וודא שהן קלות ושלא יתפסו רחוק לים.

סוול הוא הגורם העיקרי האחר שיכול להשפיע על סירות קטנות. סוול היא התנועה העולה ויורדת של זרמי האוקיינוסים. גלישה גדולה (מעל 8 רגל) יכולה לגרום לשוניות מהחוף להישבר, מה שעלול להיות מסוכן ביותר עבור סירות קטנות. סוול מתחת לגובה 8 רגל הוא אידיאלי עבור סירות קטנות, מכיוון שהוא יהפוך את ההפלגה לבטוחה יותר וחלקה יותר.

כל התנפחות מעל 10 רגל מסוכנת ביותר עבור שייטים קטנים. יש להימנע תמיד מתנאים אלה.

דבר אחרון שיש לזכור הוא תמיד להיכנס ולצאת לפני ואחרי כל שייט. מישהו צריך תמיד לדעת לאן אתה הולך, מתי תחזור ולמי לפנות אם לא תחזור.Source by James Fletcher

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x