הבנת מערכת פליטה ימית

מערכות פליטה ימיות הן חלק חשוב ולעתים קרובות מתעלמים ממנו מהמנוע הימי. לרוב הכלים יש מערכת פליטה 'רטובה'. מי מלח מוזרקים לעלייה – מוצא הפליטה מסעפת הפליטה. תערובת זו של גז פליטה ומים עוברת דרך סדרה של עיקולים עד שהיא יוצאת מהסירה, רצוי בירכתי.

גזי פליטה מעורבבים עם מי מלח יוצרים תרכובת קורוזיבית מאוד. זו הסיבה שמערכות פליטה מיוצרות בדרך כלל באמצעות רכיבים לא קורוזיביים כמו צינור מחוזק גומי ניטריל (פס חום – לא ירוק), פלדה מגולוונת, פיברגלס או פלסטיק. מטרת הרכיבים הללו, המשתנים בגודל ובצורה בהתאם לגודל המנוע ולפריסה של חדר המכונות, היא למנוע הידראוליזציה של המנוע. הדבר נגרם כאשר מנוע התמלא במי מלח שנכנסו דרך הפליטה ועלולים לגרום לנזק רב אם נשארים יותר משעתיים. מים נכנסים למפלט מפעולת גל בירכתיים ותכנון מפלט לקוי. בתנאים מסוימים באוקיינוס, כמו ים עוקב, מים יכולים להידחף בחזרה למפלט כאשר המנוע אינו פועל. מפלטים מעוצבים בצורה גרועה מאפשרים למים לזרום חזרה ולמלא את קופסת ה-waterlock/עמעם ואז במעלה הצינור לתוך סעפת הפליטה, דרך שסתומי הפליטה ולתוך תא הבעירה. כשהמנוע מלא במים המנוע לא יכול להסתובב מכיוון שהוא לא יכול לדחוס מים.

אתה תדע שהמנוע שלך מופעל בהידראוליזציה אם הוא לא יתהפך – בדרך כלל לאחר תקופת הפלגה ארוכה – והורדת את מנוע המתנע והבטחת שהוא עובד. כדי להוציא מים מתוך תאי הבעירה, הסר תחילה את כל המזרקים, פנה את המנוע כדי לפוצץ מים החוצה, התקן מחדש את המזרקים, שחרר את קווי המזרקים והתחל. לאחר מכן השאר את המנוע פועל עד שהפליטה מסודרת.

בדוק שהמגבה אינו מקולקל או פגום – בעיה נפוצה. כדי לבדוק את הגבהה הפליטה, הסר את צינור הפליטה מהמעלה (לעיתים קרובות הליך קשה) וחפש את הצינור כדי לראות אם הוא מוגבל על ידי הצטברות פליטה/מלח. אם ההצטברות מוגזמת, יהיה צורך להסיר את הגבהה כדי לבדוק את קצה המנוע של הצינור. ניתן לגרד קולה כדי לספק תיקון לטווח קצר, אם כי לעתים קרובות יהיה צורך להחליף את הגבהה. ישנן מערכות אפטר-מרקט המשתנות באיכותן. ודא שאתה מתאים את העיצוב הנכון עבור היישום.

ודא שמנעול המים שלך נמוך מספיק וגדול מספיק כדי להחזיק את כל המים במערכת הפליטה. האם יש צוואר אווז או לולאה אנכית מרכזית בצינור הפליטה ביציאת הטרנסום? האם יש שבר בסיפון והאם הוא מתפקד כראוי – אין שסתומים דולפים?

גז הפליטה הוא רעיל ועלול לגרום למחלת ים ולכאבי ראש. החלף את כל החלקים הפגומים באופן מיידי. השתמש במהדי צינור כפולים על כל מפרק, או, רצוי, במהדי סופר, בסגנון בורג, ובצמנט פליטה במידת הצורך. חלקים חמים צריכים להיות בפיגור עם סרט פיברגלס כדי למנוע כוויות.

היזהרו מפיגור אסבסט. לכלי שיט ישנים יותר ולמתקני מנועים ימיים היו מערכות פליטה שהיו בפיגור עם סרט וחבל אסבסט. איטום לרעש אסבסט היה נפוץ גם בסירות ישנות יותר.Source by Christopher Miley

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x