דרך קצרה לסווג את הספורט

בזמן ההליכה ברחוב, אם תצליחו לעבור ליד פארק או מגרש משחקים, תוכלו לראות מספר אנשים המעורבים בפעילויות שונות. חלקם ניתן לראות עוסקים ברכיבה על אופניים; חלקם משתמשים בציוד בייסבול, בעוד שמישהו עסוק במתן הוראות בייסבול לחובבים לכאורה. כמעט כל אחד עוסק בפעילות כלשהי. זה די ברור שהצעירים מתעניינים יותר בפעילות גופנית ולא רק בישיבה או משחקי לוח. עם זאת, כל אדם אוהב סוג אחר של ספורט. כשאנחנו חושבים על סיווג ענפי הספורט לקטגוריות, מספר הקטגוריות לא יאומן. מספורט מחבטים וכדורים לספורט רכב, מספורט עלייה למטוס ועד לספורט קיו, מספורט ימי ועד צלילות שמיים, יש יותר מדי.

סיווג מספר כזה של ענפי ספורט בקטגוריות מוגדרות הוא בהחלט משימה מפרכת. אבל בערך, אנחנו יכולים להציע כמה קריטריונים שיכולים לשים ספורט בקטגוריה הכי קרובה שאפשר. באמצעות קריטריונים אלה, הקטגוריות שנוצרו הן כדלקמן,

• ספורט מרוצים: בספורט מרוצים ישנם מספר מתחרים המתמודדים זה מול זה ולפעמים גם בקבוצות. המטרה הבסיסית של מירוץ היא להיות המהיר והראשון להשיג יעד. ניתן לסווג ספורט מרוצים לשלושה סוגים של ענפי ספורט; ספורט מונע על ידי אדם כמו ריצה ושחייה, סיוע אנושי כמו רכיבה על אופניים וחתירה והפעלה חיצונית כגון ספורט מוטורי ושייט.

• ענפי יריבות: ענפי ספורט אלו הם בדרך כלל תחרות בין שני יריבים כאשר התוצאות שהושגו על ידי השחקנים קובעות את המנצח. ניתן גם לחלק את ענפי היריבה לשלוש קטגוריות עיקריות ספורט מגרש הם אלו שמשחקים במגרש כמו טניס, בדמינטון וסקווש. ספורט קרבי הוא מפגש פיזי אחד על אחד בין היריב כמו קראטה ואיגרוף. וספורט הקבוצתי הוא כזה שבו קבוצות מתחרות עם קבוצות אחרות למשל כדורגל וקריקט. יתכן שספורט מגרש הוא גם ספורט קבוצתי.

• ספורט הישגי: ניתן לקחת ספורט הישגי ככאלה שבהם השחקנים מציגים את יכולותיהם. הקטגוריות עשויות לעזור לך להבין זאת בצורה ברורה יותר. ישנם שלושה סוגים של ספורט הישגי; ספורט מטרה הם אלה שבהם המטרה היא לפגוע במטרה כמו ירי וחץ וקשת. ספורט תצוגה הם אלו שבהם המשתתפים מציגים יכולת או תנועות מסוימות כמו פיתוח גוף, התעמלות וצלילה. בספורט כוח, המשתתפים מציגים את כוחם כמו בהרמת משקולות וקפיצה משולשת.

• אתלטיקה: ולבסוף, יש אתלטיקה שבה המתחרים צריכים להראות את יכולותיהם בשילוב של ענפי ספורט שונים מהקטגוריות שהוזכרו לעיל. אנחנו יכולים לחלק את אלה באופן גס לריצה, קפיצה וזריקה. השחקנים צריכים להשתתף בסדרה של משחקים שונים והשני עם הניקוד הגבוה ביותר הוא המנצח.

זה היה רק ​​סיווג גס של ספורט, אם נכנסים למחקרים מעמיקים יותר של כל הקטגוריות הללו. אם כי, אם תלמדו כל קטגוריה בנפרד, תראו שעדיין ניתן לסווג אותה משנה לקטגוריות רבות אחרות.Source by Connor R Sullivan

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x