ג'יימס דייסון ביוגרפיה – מייסד שואבי אבק של דייסון

אם שמעתם על שואבי אבק של דייסון, אז שמעתם על ג'יימס דייסון. סר ג'יימס דייסון הוא האיש שהמציא את שואב אבק נטול שקיות כפול ציקלון. הוא נולד באנגליה ב- 2 במאי 1947, והוא אחד הגברים העשירים ביותר בעולם. בשנת 2008 הוערך כי יצירתו הייתה מעל מיליארד ליש"ט. המצאתו חוללה מהפכה לא רק בעולם השואבים אלא בעולם המכשירים בכלל.

דייסון, אחד משלושה ילדים, התחנך בבית הספר של גרשם וידוע כמצטיין בריצות למרחקים ארוכים. בעקבות זאת, הוא בילה שנה בבית הספר לאמנות ביאם שו ולאחר מכן למד במכללה המלכותית לאמנות. במהלך הלימודים למד דייסון רהיטים לעיצוב פנים והנדסה. בשנת 1968 נישא לדירדר הינדמרש, שאיתו יש לו שלושה ילדים.

ג'יימס דייסון המציא דברים רבים לפני שהכה זהב והתפרסם בעבודתו עם שואבי אבק. ההמצאה הראשונה שלו הייתה משאית הים, שהושקה בשנת 1970, ונמכרה ב -500 מיליון דולר. בעקבות זאת, דייסון עבד עם שינוי מריצות, ויצר מריצה, מריצה שהשתמשה בכדור במקום גלגל). הוא המשיך והמציא את הכדור -עגלה, עגלה שהשיקה סירות, ואת סירת הגלגלים.

בשנות השבעים החל דייסון את עבודתו עם שואבי אבק. היה לו הרעיון להשתמש בהפרדה ציקונית לשואבי אבק על מנת שלא יצטרכו לאבד יניקה במהלך הניקוי. הרעיון שלו הגיע מכיוון שהוא היה מתוסכל משואב הובר משלו: פסולת תתמלא ותסתום את השקית ואז הוואקום יאבד את היניקה.

בשנת 1983, לאחר חמש שנות פיתוח ולמעלה מ -5,000 אב טיפוס, השיק דייסון את מנקה ה- G-Force ביפן באמצעות קטלוגים. המוצר שלו לא יושק בבריטניה, מכיוון שמפיצים ויצרנים לא רצו להפריע לשוק תיקי הניקוי. בשנת 1991 קיבל דייסון את פרס יריד העיצוב הבינלאומי לשנת 1991 ביפן.

בשנת 1993 הקים דייסון חברת ייצור משלו ופתח מפעל ומתקן מחקר במלמסברי, וילטשייר. עד 2005, שואבי אבק של דייסון הפכו למותג המוביל בארצות הברית לפי ערך.

חוקרי דייסון יצרו שואבי אבק עם רמות גבוהות של יניקה על ידי הוספת ציקלון בקוטר קטן כדי לתת למנקה כוח צנטריפוגלי יותר. הוואקום נמכר היטב מכיוון שלא היה צורך שהמשתמש יחליף שקיות ואקום ברציפות. בשנת 2005, דייסון השתמש בהמצאתו הקודמת של הכדור כדי לעדכן את שואבי האבק של דייסון. הוא השתמש ברעיון של המצאה זו כדי ליצור את כדור דייסון, שנאמר שהוא הופך את שואבי דייסון לתמרון בקלות רבה יותר.

החברה של דייסון ניסתה להתרחב ולכלול יותר מכשירים מאשר רק שואבי אבק. בשנת 2003 הציג דייסון את מכונת הכביסה ContraRotator למערך החברה. זה מכשיר שני תופים מסתובבים הנעים לכיוונים מנוגדים. עם זאת, המכונות הצבעוניות בהירות לא נמכרו היטב והן כבר לא נמכרות.

לאחרונה, בשנת 2006, השיקה דייסון מייבש ידיים מהיר והיגייני. ל- Dyson Airblade יש זרם אוויר במהירות של 400 קמ"ש. שואבי אבק של דייסון ומוצרי החברה האחרים הם מהמוכרים והפופולריים ביותר בעולם. החברה רק ממשיכה להתרחב, ועם הפופולריות שלה מגיעים חיקויים. למעשה, דייסון נאלץ לתבוע חברות אחרות בגין הפרה. ובכל זאת, מכירות החברה רק ממשיכות לעלות, ודייסון וחוקריו עדיין עובדים קשה על ניסויים עם רעיונות וטכנולוגיות חדשות.Source by Nathan Richardson

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x