באיזו תדירות אתה מחליף שמן?

מתי צריך להחליף שמן סיכה? אם יש לך כמות גדולה של שמן סיכה להחליף, זה הולך לשרוף לך חור בכיס. לכן רוב מפעילי המפעל מנסים לשמר את תכונות שמן הסיכה לאורך זמן רב ככל האפשר.

אחד התפקידים החשובים ביותר של שמן סיכה הוא להפחית את החיכוך בין החלקים הנעים של המכונות. אבל יש תכונות אחרות שצריך להסתכל עליהן.

מתי יודעים שצריך להחליף שמן? להלן מדריך גס:

1. הצמיגות השתנתה ב-10%

2. נקודת הבזק ירדה ל-150 מעלות צלזיוס

3. תכולת המים הגיעה ל-2%

4. TBN, או מספר הבסיס הכולל הצטמצם ב-20%

5. התוכן הבלתי מסיס גדל ל-5% מהשמן

עקב חמצון השמן בחשיפה לחום וחמצן, צמיגות השמן נוטה להצטמצם. עם הפחתת הצמיגות, סרט השמן בין משטחי מתכת משפשפים הופך לקשה יותר לתחזוקה. כתוצאה מכך נוצר מגע מתכת למתכת, התקפי מיקרו המובילים לשפשוף, שחיקה ונזקים אחרים.

במנועי דיזל גדולים, מזוט ממזרקים נוטפים או משאבות דלק מוצא לפעמים את דרכו אל בור שמן הסיכה. יש לזה נטייה להפחית את נקודת ההבזק של שמן הסיכה. בנוסף להפחתת הצמיגות המזיקה לשימון, זיהום זה עם מזוט עלול להיות מסוכן למדי. אם יש נקודה חמה באחד מהחלקים המשפשפים, הדבר עלול להוביל לפיצוץ בית הארכובה.

מים יכולים למצוא את דרכם לתוך שמן הסיכה גם בגלל דליפות במערכת ה-O-ringe או האטמים של מערכת מי הקירור. בנוסף להפחתת תכונות הסיכה של השמן, הימצאות מים בשמן עלולה להוליד חיידקים או גידול פטריות, אשר יפגעו במהירות בתכונות השמן וכן יתרמו לקורוזיה חומצית וחמצון השמן, שינוי הכימיקל. הרכב השמן עצמו. עם זאת, אם תכולת המים נמוכה מ-0.5%, עדיין ניתן להסיר אותה על ידי מטהרים צנטריפוגליים.

מספר הבסיס הכולל נחוץ במיוחד עבור שימון צילינדר של מנועים הפועלים על דלק באיכות ירודה עם תכולת גופרית גבוהה. תוסף הבסיס משמש להפחתת ההשפעות הקורוזיביות של אדי החומצה הגופרתית על הגליל.

עם התקנות מנועי דיזל גדולות, שמני הסיכה עוברים סינון וטיהור רציף כדי להפחית את החלקיקים הבלתי מסיסים בשמן. מסננות מיוחדות המכילות מגנטים משמשות ללכידת חלקיקים של חלקיקי פחמן או ברזל. במנועי דיזל גדולים, חלקיקי הפחמן הם תוצרי לוואי של בעירה בעוד שחלקיקי הברזל מגיעים משפשוף של גלגלי שיניים, מצלמות או חלקים אחרים שבהם עדיין מתרחשת שחיקה.

נוכחותם של חלקיקים אלה מפריעה לשימון מיסבים, שרובם מכילים ציפוי לבן-מתכתי רך. החלקיקים יכולים להיטמע במתכת הרכה ולגרום לשחיקה של חלקי המתכת.

התוכן של עמוד זה הוא חלק מעמוד מתוך הספר האלקטרוני שלי "הערות ידע הנדסי כללי" שיסייע למועמדים להתכונן לבחינות התעודה הימית. ספר אלקטרוני זה זמין להורדה בחינם בכתובת http://www.free-marine.com/ebook.htm

עד הפעם הבאה…Source by Thomas Yoon

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x