אמצעי זהירות לצלילה בטוחה

צלילה היא ספורט מהנה וקל ללמידה. אך כמו כל ענף ספורט אחר, יש לו גם סכנות בריאותיות מסוימות. על מנת להנעים את החוויה שלך, עדיף לנקוט באמצעי זהירות מסוימים.

בדוק אם אתה בכושר גופני

הדרישה הבסיסית כדי להפוך לצולל היא שאתה צריך להיות מסוגל לשחות. עדיף לבדוק את רמת הכושר הגופני שלך לפני שתנסה ספורט זה. זאת מכיוון שאכן מתרחשות הרוגים בספורט זה. הגורמים השכיחים ביותר להם הם בעיות לב והפרעות במחזור הדם.

קבל אימון לפני שתנסה את הספורט

צלילה אינה פעילות שצריך לנסות מבלי להתאמן עליה. עליך לשאוף לסיים קורס הסמכה לפני שתנסה לצלול באופן עצמאי. זה עוזר לך להרגיש בנוח מתחת למים.

למד את טכניקת הנשימה הנכונה

חשוב ללמוד את טכניקות הנשימה הנכונות. כדאי לנסות לא לעצור את הנשימה מתחת למים או לקחת נשימות רדודות מכיוון שהדבר עלול לפגוע בריאות. הדרך הנכונה לנשום בזמן צלילה היא לנשום לאט בצורה נינוחה ולנשוף לחלוטין.

תמיד לצלול עם חבר

זה מומלץ על מנת שגם אתה וגם החבר שלך יכולים לפקוח עין אחד על השני בזמן הצלילה. זהו אמצעי בטיחות כך שאחד מכם יהיה זמין במקרה של מצוקה לשני.

להשוות את הלחץ במהלך הירידה

לחץ האוויר משתנה עם עומק המים. חיוני להשוות את הלחץ בזמן הירידה במים מכיוון שזה מונע פגיעה באוזניים.

העלייה צריכה להיות איטית ומבוקרת

אם אתה עולה מהר מדי סביר שתחלה במחלת דקומפרסיה. לכן, מועיל לעלות לאט.

בדוק את הציוד שלך

חשוב שהציוד יהיה במצב עבודה תקין מכיוון שאם הוא נכשל מתחת למים, הוא עלול להיות מסוכן מאוד. זה חשוב ביותר עבור ציוד שכור.

היו רגועים בזמן הצלילה

חשוב להיות רגוע כאשר אתה מתחת למים. במקרה של בעיה, פאניקה מסבכת עוד יותר את המצב.

תכנן את הצלילה שלך

עליך להיות מודע לכמה עומק תגיע, לכמה זמן תישאר מתחת למים וכמה אוויר תעלה איתו. זה צריך להיות החלטה מראש בינך לבין חבר שלך. שניכם צריכים לדון גם באותות הידיים בהם תשתמשו בתקשורת זה עם זה.

אלה כמה מהאמצעי הזהירות שצריך לנקוט בכדי להפוך את הצלילה לחוויה מרגשת ומהנה.Source by Kanika Saxena

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x