איך מנקים מעטפת – טיפים מאוסף צדפים

איסוף צדפים הוא תחביב מרתק אך לא ייקח הרבה זמן עד שתשאלו "איך מנקים מעטפת ים?"

למרות שהם מגיעים מהים כדוגמאות יפות ריח חזק במיוחד יתחיל למלא את האוויר תוך מספר ימים אם עדיין יהיה זכר לרכיכה בפנים! לפעמים אפילו דגימות חוף יכולות להתחיל להריח מכיוון שעדיין נמצאים עקבות של חיות מתות בתוך הקליפה.

כמו גם הצורך בניקוי החלק הפנימי של הקליפה, לעתים קרובות יש מעטפות אלמוגים וגיר וגידול אצות מבחוץ שצריך להסיר.

במאמר זה ברצוני לדון בשיטות השונות בהן השתמשתי לניקוי צדפים ולהציע כמה עצות ועצות שעשויות לסייע בהפלת משימה זו מכפי שאתה חושב.

הסרת החיה

ל דו -משתתפים (הקליפות עם שני חצאים תואמים (כמו צדפה או צדפה) זה קל יחסית. אפשר להביא אותם כמעט לרתיחה במים והם ייפתחו וניתן להסיר את החיה בקלות בעזרת סכין חדה קטנה. אם תרצו לא לחמם אותם, פשוט השאירו אותם בכלי מים מתוקים והחליפו אותם כל יום. תוך יומיים -שלושה הם ייפתחו והחיה מוסרת בקלות.

ל Gastropods (פגזים בודדים שיכולים להיות בצורות רבות, לעיתים מסולסלות או מעוצבות בדרכים אחרות (אף פעם לא זוג תואם)), ניתן להשתמש במגוון טכניקות ועל ידי התנסות באלה תוכלו למצוא אחת שאולי מתאימה לכם ביותר.

  • רותח במים עובד היטב עבור קונכיות מוצקות מאוד, קונכיות חרוט וסוגים רבים של גסטרופוד. כל שעליך לעשות הוא להביא את המים לרתיחה ואז להסיר את החיה בעזרת מחט או סיכה חדה, בניסיון להוציא את כל הבשר וחלקי הרכיכות הנלווים בו זמנית. שוטפים במים מתוקים ומניחים לאוויר במקום מוצל. אם אין ריח תוך יומיים, הצלחת.
  • הקפאה חוזרת ונשנית והקפאה. אומרים כי שיטה זו מסייעת לחיה להשתחרר מקליפתה. אני חייב להודות כי אין לי הרבה הצלחה בשימוש בטכניקה זו, אך היא עשויה להיות שימושית אם אינך יכול לטפל במעטפת שלך במשך זמן מה.
  • השאירו את הקליפה בתוך שקית ניילון אטומה לכמה ימים (הרחק מהאור). החיה תתחיל להזיע ואז כשאתה פותח את השקית, הרכיכה יכולה כמעט ליפול מעצמה. שטפו וסיימתם. זוהי אחת משיטות הניקיון האהובות עלי
  • מיקרוגל: ניתן לגלגל כמה פגזים במיקרוגל במשך 20 עד 40 שניות ולאחר מכן להוציא את החיה בעזרת סיכה. זה עובד אחרת עבור כל מין ותמיד עליך להתנסות לפני שתעניק לאחת הדגימות היקרות שלך טיפול זה
  • שימוש במזרק. הראו לי את זה דייג בפיליפינים שהשתמש בו במיוחד עבור קאוברי. הניחו לקליפה לשבת במים נקיים עם מעט אבקת סבון הוספה ליום. לאחר מכן, בעזרת מזרק (ללא המחט), פוצץ סילון מים לתוך הקליפה. לחץ המים מעיף את החיה החוצה. חזור על הליך זה מספר פעמים עד שהקליפה נקייה.
  • שימוש באלכוהול. כמה פגזים ניתן להניח באלכוהול עד שהם מוכנים לניקוי (עובד היטב עבור נריטים). לאחר מספר ימים החיה מוחמצת וניתן לשלוף אותה בעזרת סיכה.

דבר אחד שכדאי לזכור בכל הטכניקות הללו – אם לחיה יש אופרקולום (היצירה המכסה את הרכיכה כשהיא מתחבאת בתוך קליפתה) הקפד לשמור אותה עם הדגימה הקשורה. לאחר שהקליפה נקייה, ניתן להכניס צמר גפן לפתח ולהדביק את הניתוח בצורה קלה בדבק לבן כדי להראות את הקליפה במצבה המקורי.

ניקוי מבחוץ

הַלבָּנָה – השתמש בתמיסת אקונומיקה מדוללת כדי להסיר את ציפויי האצות על הקליפה ולעזור לשחרר את הגיר המעוטר (הערה: נסו עם כל מין ולעולם אל תכניסו קונכיות מבריקות כמו קאוארס לאקונומיקה מכיוון שהם יהרסו)

לעיבוד סיד חזק השתמש בכלי מתכת טובים כגון סכין חיתוך חזקה, כלי שיניים וכו 'לעבודה על הקליפה. הפוך את הסיד בהדרגה כדי לחשוף את הקליפה שמתחתיו. זה בדרך כלל דורש סבלנות ולעולם לא למהר בעבודה זו אם אתה רוצה בסופו של דבר לקבל את מעטפת הדגימה הטובה ביותר שאפשר.

היזהר מקוצים עדינים ושפתיים של הקליפה שאיתה אתה עובד. פגיעה באלה יכולה להפוך מעטפת טובה מאוד לדגימה מדרגה שנייה.Source by Gary T Leske

admin

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Read also x